Ndodheni
Indeksonline / Lajme
11:05 / E premte, 02 Mars 2012
68 Komente
Popi fundos "UÇK-në terroriste" në serialin rus
Foto: Youtube

Disa pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në një ditë të ftohtë dimri ia mësyjnë një kishe serbe ku vrasin tre popë serbë, e shpëton vetëm njëri që është rus, madje më i fortë se Rambo (Silvester Stallone).

Kjo është situata e përafërt që përshkruhet në një seri ruse "Spetsnaz" i cili transmetohet në kanalin shtetëror rus. Madje tani është duke u shpërndarë edhe nga mediat serbe e qëllimi mbetet paraqitja e UCK-së si organizatë terroriste. Në rrugë e sipër, popi del se është pjesëtar i sigurisë i Rusisë "Spetsnaz" që e ka edhe emrin por quhen edhe Forcat e Sigurimit Federal të Rusisë.

Madje mediat ruse kohëve të fundit i kanë dhënë konotacion krejt tjetër duke e quajtur si përgjigje ndaj filmit të Angelina Jolie për Bosnjën. /indeksonline/ 


Kendi i komenteve
 • struga 16.03.2012 / 02:39
  hahahahha qenka film per tu kesh kqyrre popi to bo karate si bruslia
 • sara 04.03.2012 / 13:00
  filem per me qesh,ky popi sikur me kon filem i vizatuar i ka vra kta tjeret,kjo tregon njefar menyre qe edhe popat jan pa meshir,sepse ata duhen te jen te meshirshem ne realitet,ky eshte skenari ma qeshrak qe kam pare ndinje her,per kete dote marr titullin oskar, si skenari me i keq ne bote,"urime".
 • istogalia 04.03.2012 / 01:52
  filma po me lujt a be realitet me kan kurr ashtu su kan se jav qim robt na edhe rusve me desht prej rusie i njekum
 • Besi 04.03.2012 / 01:07
  Per keta Halil Budakova koka James Cameron
 • Agron 03.03.2012 / 21:35
  Amaterizem, e shume paskan bo propagande
 • bejta 03.03.2012 / 17:45
  haj nanen me propaganda kunder UCKes ldkja udba e tash edhe rust ja pakan nis
 • pejoni 03.03.2012 / 09:22
  un mendoj ky film osht ma shum film per femi
 • galica 03.03.2012 / 00:19
  keto jane propaganda serbo ruse si gjith e qishtu na kan bo neve shkijet ne koh te luftes jo qa naj kan vra hogjallart e naj kan shkatrru gjamijatpo edhe thmit ne djem naj ka pre rrnof ushtri qlirimtare e kosoves
 • Zenel 02.03.2012 / 23:11
  Kisha dashte mi kerku Gazetarve me shku me kerku nga kfori ndonje komente edhe me dal publikishet me denu edhe me kekru qe mu ndalu ky fillum qe eshte plotsisht ne kundert te drejtesijes e me rrena i mbushur , kshtu duhet gazetare me alarmu e me shku me kekru nga kfori nje pergjigje edhe mi bo presion me nderpe kete filum plote rrena
 • EDITURA 02.03.2012 / 21:53
  Fjalet dhe mllefi i shprehur permes komteve eshte i kote .Kishte qene e udhes dhe patjeter duhet te xhirohet nje film artistik i kombinuar me masakrat e Reçakut,Prekazit ,Izbices etj si dhe dhunimi i mese 20.000 grave shqiptare te Kosoves. Nje film i mire do ta pushtonte tere boten dhe do ta tregonte te vertete e UCK-SE. psh Akademia e Arteve dhe Shkences nuk jane askund. Gjerme tani eshte dashte sepaku 10 libra tia kushtojne zhvillimeve te Luftes se Kosoves. Ata kane ra ne gjume te thelle njesoj si ne populli. O Zot, dhashte Zoti te zgjohemi se na mori lumi
 • Den 02.03.2012 / 21:35
  E vetmja gje qe qendron eshte fakti i aleances franko-ruse. Ajo qe nuk qendron aspak, ehste se kurre ne jete te jeteve, asnje shqiptar, sado i keq te kete qene, nuk ka vrare askend qofte serb apo grek.Vetem qeshni me kete gomarllek.Sikur te kishim bere ne si serbet dhe greket, atehere Shqiperia Jone do te ishte si ne kohen e Pashallekut te Karamahmud Pashes me qender Shkodren dhe ALi Pashe Tepelenes me qender Janinen. Po shtoj dicka shkurt:Bota do te kish qene me e lumtu pa sllave dhe greke.
 • Qerqiz Topulli 02.03.2012 / 20:59
  Ky film ka dicka te mire!? Ruset dhe sllavo-serbet kane fillu me kuptu qe shqiptaret jane faktor Jo vetem ne Ballkan por edhe ne Europe. Nese Ruset i referohen per te keq UCK-se d.m.th se na jemi dikushi se kan fllu me na u frigu.
 • xhevati shtime 02.03.2012 / 20:04
  tish kan bile qyshtu mi pas vra krejt popat mir asht kan
 • Miloti 02.03.2012 / 20:02
  eh ku esht te ish kon e vertet me i pas vra qeshtu
 • arberiiii 02.03.2012 / 20:02
  Ishalla se she Halil Budakova filmin,se mjert rust skan qa me tregu tanaj Mo
 • theksi 02.03.2012 / 19:31
  adi qysh mu dok aj popi si majmun
 • zhbiruesi 02.03.2012 / 18:22
  E KAM PAR KET SERIAL NE TELEVIZIORIN RUS KRYESORE ESHTE TRANSMETUAR KA ME SHUME SE NJE VJET ( isha tek nje person nga armenia i cili po shikonte televiziorin rus dhe per qudi me tha shiqo tha kete serial flet per kosove). NE SERIAL IMITOHET Uçk-ja,kfori amerikan me doket dhe kfori rus eshte nje pop dhe te ashtuquajtur civil serb. KA ME SHUME SE NJE VIT QE ESHTE TRANSMETUAR. HAPATAS MIRRET VESH QE ESHTE PROPAGANDE NE FILM.
 • Dritoni 02.03.2012 / 18:16
  Le ti Popin. Se din ata hala qe na e kemi Kamishin!!!
 • Enisi 02.03.2012 / 18:15
  Me pas mujt me paraqit ni filem me mercenarin rus qe asht vra ne Koshare nuk asht kan keq .Kjo ka qen e vertet po te verteta jan thanjet se ka pas shum mercenar rus ne luften e kosoves te cilet kan terorizuar popullin shqiptar.Jan deshmitart te gjall te cilet tregojn se mercenaret rus kan qen ata te cilet i kan perndjek popullsin civile te nje zone te dukagjinit po mjer na se skemi filem per me e paraqit realitetin.
 • sara 02.03.2012 / 18:04
  ooo kat lypin me jua q....... nenen. kush po mundohet me ushty me angelinen. si me lujt teze paskan bo kta.ahahhahahahahahahahahahahahahahahah
 • Gentos 02.03.2012 / 17:59
  Zoti e bekoft luften e shejnt te shqiptarise te uck-se!
 • valdet 02.03.2012 / 17:14
  hahahahahah nuk kom koment kto vetem nje budala ka mujt me filmu !!!!!!!
 • eki 02.03.2012 / 15:59
  ky eshte transmetuar para dy viteve ncncncnnc ne tv ruse ,,, lajmë vjeter
 • HBH 02.03.2012 / 15:18
  Ahahahaha, fantazia sllve.
 • HITLERI 02.03.2012 / 14:57
  O Hitler ringjallu bashk me Adem Jasharin se keni shume pune me kry, pune keni kry hallall ju kofte po kane mbet shume sllav dhe qetnik
 • Elvis 02.03.2012 / 14:33
  Ju jeni turpi i njerezimit ngase shqiptaret kurr nuk kan qene barbara apo okupues, To oj Rusi je nene qe i ke lene femijte e tu te shperngulen nga Rusia, nga vet toka jote ngase keni qen barbar dhe okupues edhe per vet popuuline juaj. Ju jeni raca me qetnike ne Planet,nganjeher them me leht do te shoqerohesha me nje Ufo se sa me nje çetnik.... Me respket Elvis Acm Toska(Elvis Luzha)
 • Shqiptari 02.03.2012 / 14:24
  Ketyne vllaznive te shkive te Rusise veq Qeqent ja din hakun dhe jav marojn qefin ...
 • billy 02.03.2012 / 14:22
  OOOO Indeksonline kujdes bre me keta tituj aq shume pju len perthypje ky serial, sa qe edhe titullin e keni bere ne kete menyre Popi "fundose" Uck-en, Ushtrine Clirimtare te Kosoves smundet me fundose askush sepse ska mund ta fundose as makineria e Millosheviqit e lere mo popat e kishat serbo-ruse, pjese e kesaj ushtrie ishin djemte dhe vajzat me te mire te kombit shqipatr, ju lutem kujdes me tituj dhe me shkrime se po gaboni rende madje kohet e fundit shpeshehere po ndodhe nje gje e tille.
 • qeqeni 02.03.2012 / 14:20
  film m ate dobt hala nuk kam par kisha pas deshir me eqn te verteta se qeshtu u dashht me jav ba shkive po reliteti eshte krejt diqka tjeter
 • chernobil kill bill 02.03.2012 / 14:05
  BUDAKOVA i Rusise .....
 • 2012 02.03.2012 / 13:49
  Mos u merrni me ta hiq ma mir eshte se kjo nuk eshte as komedi as serial por nje sprov qe mundohen me na njellos keshtu qe nuk ka nevoj me bo kuraf jehone kjo.
 • beni 02.03.2012 / 13:44
  edhe uck mes veti paskan fol serbishta nuk paskan dit me marue rrenen mir
 • Peja City 02.03.2012 / 13:23
  definitivisht kjo osht komedia ma e keqe nbot po kta filma bash kerkush si kqyr se krejt e din realitetin krejt e din qka kan bo shkijet nkosov e nbosnje kta me thon veq e kan trregu veten qyrjav popat e nones kta edhe fen e vet e njollosin per mi njollos tjert kta tpa fe
 • Xheki 02.03.2012 / 13:21
  Qenat rus e sllav si gjithmon me rrena e mashtrime. Po e citoj te ndjerin Fehmi Agani: "KONSTANTA E POLITIKES SERBE NEPER SHEKUJ ESHTE RRENA DHE MASHTRIMI". Nuk dallojn edhe ruset prej shkijeve, se nje mut jan. Ketu duhet te reagoj Kosova e Shqiperia, se ne si individ nuk mund te bejm diqka. Nuk i kuptoj keta sllavet pse jan kesi te poshter e kaq mashtrues, pse jan kaq te prisht.
 • Valjaa.. 02.03.2012 / 13:09
  Qfar filmi Hhaaha u paka, nshikim t'par shihet se osht i bazuar n'Rrena, Bota ka sy, krejt e din kush jon perbindshat,
 • AKSION 02.03.2012 / 13:06
  HAJDE KREJT HINI NE VIDEO EDHE BANJA DISLIKE EDHE FLAG ATY ANKONU KREJT TJA BAJM EDHE E HEKIN UNE ME 3 ACCOUNTA YOUTUBE JA BANA NA DUHET NDIHMA E KREJTVE HAJDE KREJT BASHK EDHE TA HEKIM!!
 • Flamur 02.03.2012 / 13:05
  Kush e shikon ket film bre? Amerikanet e kan bo mir filmin Behind enemy Lines. Ku artistet e njofshem te holliwudit e kan lu e qart aj film ju tregon botes cka kan bo ne bosnje. Sot dhe Angelina Jolie e bon filmin kunder tynve. Krejt bota e din se Keto seriale/Film jane propagand taman te rusve/serbve
 • toni 02.03.2012 / 12:59
  Citoj fjalet e @BM Keta "nuk kane faj". Faji eshte tek ne,qe kemi ardh ne kete gjendje,edhe me u vra edhe me u sha.Ketyre po ju dhojme me shume shtytje me na indentifiku se qfare jemi,se te ishim kone bashke e kishim luftu armikun sllav ,por jennnaaaaaaaaaaaaaa te perqame o popull i mjerre.
 • Genttssi 02.03.2012 / 12:59
  Hey nanen e rusve. Weq qfar realizimi i dobt ish ky serial, ma i lodht se filmat e Halil Budakoves.
 • AriWien 02.03.2012 / 12:59
  Eshte e njejeta qka kan bo Serbet ne Kosove Bre rust e nones ha
 • bardhi 02.03.2012 / 12:55
  Vone ju ka dale gjumi. Ky film eshte i vitit te kalum...
 • Drenicak 02.03.2012 / 12:52
  vyn me qit kosova nja veq ni njeri ka i njek krejt rust bajagi prej rusis :P edhe ata me ni guri :P a ni bas borre mej ba krejt rust bothqa siq jan ne te vertet
 • Mendi 02.03.2012 / 12:51
  Te gjitha krimet te cilat i ka berë Serbija ne luftë mundohet të ja fabrikoj tjetrit,prej trafikimit te organeve e derin ne këtë film serborus.
 • PRISHTINA 02.03.2012 / 12:46
  PREWJ PERFUNDIMIT TE LUFTES NE KOSOV NE VEND QE MA KAN VIKTIMA NA VIKTIMA NAJ KAN SERBET PASI POLITIKA U KAN E GABUME PER AT EDHE E PRANUAN EDHE FUSNOTEN SEPSE KOSOVARET U DASHT QYSH NE FILLIM ME QIT KUSHTET ME TE ZHDUKURIT E PASTAJ SERBIA TE KERKOJ FALJE E TJERAT ME RADH.
 • jahahha 02.03.2012 / 12:45
  qfar majmunash bre nanen e ka qit UCK ne vent te shkive bajagi rolet i ka nrru
 • ENRIK 02.03.2012 / 12:45
  tishkan qishtu bile pernime mire ish kan, po qa me ba se e kunderta eshte...shkit kan me u farku shum shpej....
 • ARSENI 02.03.2012 / 12:44
  Nese jeni burra mos dilni me ngallapa dhe me shifra se me te vertet mendoj se jeni pjell e flliqt.Si sju vjen Turp te e shani UÇk-në .Ata luftuan ne mbrojtje te Kosoves e Rust po i cfaqin si terorista.Por kjo cka ndodhe eshte turp per qeverine qe e keni zgjedh ju dhe e cila e ka pru Kosoven buze humneres ku vetedija e qytetarit eshte uln nen zerro.Ata na vran ata na dhunun ata na perdhosen dhe ne fund paraqiten si viktima.TUEP EDHE NJE HER PER HASHIM THAQIN QE ME MIRE TE MOS E KISH LIND NAN VET FARE.
 • e mjera Shkini 02.03.2012 / 12:40
  qysh more spo reagon qeveria e kfori ejjjj, qishtu osht kur ski ligj, kur ski shtet qe i mbron emblemat kombetare qe per pjestaret e UCK nuk interesohet kerkush , bile bile per ligj te Uck-se shtyhen si ne pazar midis parlamenti, pse nuk po ja bojn amerikes ni film qishtu ose dikujt prej shtetev tforta sepse ata kan shtet e neser i qesin ne gjyq edhe ja fikin buxhetin rusis, mjer na ku po jetojm ku shkelet gjaku i deshmorit qe hala trupi nuk ju ka kalb n`dhe ku shkelen amanetet e tparve ton ku shkelet qdo e drejt e kerkush nuk mer masa, beso jena bo si n`somali veq atje qe koha osht ma nxet se ktu.Veq 1 sen po du me dit nqoftse kish me ndodh qyky sen me ni emblem amerikane tushtris qa kish me ndodh??!!??
 • qeli 02.03.2012 / 12:33
  o nuk kena vra sa ish dasht me vra ,qata qe nuk kena vra na thojn terorista e qka te dysh .po nuk esht qudi edhe tanet po na akuzojn e leje ma Ruset e Serbet !
 • bardhyli 02.03.2012 / 12:30
  E po mire na paskan ba, se shiku marke me LDK e me atdhetart tjer tu vra, e jo me prodhu naj filum, kurse tv tona ton diten miren me seriale turke e italiane, veq Vazhdoni RUSS, se sjena na per shtet, e kena eliten politike HAJNAa.
 • Dreri i egersuar. 02.03.2012 / 12:20
  Une ne kete serial e shoh turpin dhe humbjen e serbeve dhe rusve, imagjinaten gjenocidale, ikjen nga turpi. Poshtersi e pa imagjimuar. Shume njerez te veshur me uniformen e UCK-se kane bere krime lufte, por te ketij lloji kurr. Kurr. keta veq se i kan nderuar rrolet, ata me uniform te UCK-se kane qene serbet kurse civilet shqiptar. Krejt bota e dijn se si jane sjellur serbet gjat lufte dhe kete fore nuk e pertyp askush. te humburit. te pistit.
 • Dini 02.03.2012 / 12:00
  Ja mire e paskan kallxu realitetin e vet e kan kallxu nfakt se kta kan vepru kshtu veq rolet na paska ndrru kshtu kan bah gabim serial HAHAHA e nanen ktyne qetnikve edhe kty tonve Hashimoviqve qe sjan ne gjendje me vepru ee me i kallxu qa eshte verteta po edhe me desht skuxojn se kta garant kan bah edhe vet krime ee perqata e rujn ma mire karrigen hehehe kshtu mire naj ka bah se qysh pe lypem pe gjejm ju pershndes SHQIP ja tmushum men nihera e pergjithmon ja kurre hiqe na mah jo!!
 • Fati 02.03.2012 / 11:58
  Po skan faj sepse ne jemi lahpera dhe kollaj bojne hajgare me UCK-n, Azem Syla me veteranet e luftes jane shembull per ta.
 • fisi 02.03.2012 / 11:48
  Po mire e kane,serbet ne sy te botes,plackiten,vjedhen,dogjen,dhunuan,vrane,varrosen ,varrosen e zhvarrosen te vraret duke ua ndrruar varrezat e duke i derguar ne save e dunave,per te zhdukur krimet,e ne merremi me vjedhje dhe plaqkitje te pasurise shteterore,e nuk ndajme mejete te angazhojme aktore te holivudit me renome boterore,se bashku me vendoret e pa pasur nevoje te trillojme asgje,ne menyre qe permes filmit ta informojme boten per te berat e ketyre monstrumeve sllave ,ne duhet permes filmit te vejme ne skene TV ekranet boterore depertimin e shqipetare ne kembe e me trena,si ne kohen e holokaustit.
 • besimi 02.03.2012 / 11:46
  EU HASHIM EUUU EDHE RUST PO TA BAJN FILMIN . E DHJEVE KOSOVEN O SHIMIIII.
 • Arbeni 02.03.2012 / 11:40
  OOO indeksonline,kjo vidoe Moti bre eshte rrafsh para 2 vjete e kem pa...Nuk esht per kunderpergjigjje ndaj Angelia joeli,bash sen ska t''boj
 • FUCK Youuuuu Rusioo 02.03.2012 / 11:38
  garant naj shqiptar ju ka ndihmu me realizu ket film se si shum jemi qu pesh kohve te fundit gjdo portal duke e sha UCK-n SHIK-un e kan harru shqipet shkjaun e flliqt qka ka ba ne luft un e shikova me vemendje ket video e perjetova luften m kthej mrapa sepse kjo ka ndodh ne anen e kundert kshtu kan ba shkijet sllavo rus e kam perjetu ket sken pak a shum po 1 mesazh per artistet tan qe nuk kan ba sen per luften spaku 1 film ose edhe per ministrin e kultures duhet me pagu me miliona aktor te holiwoodit me ba 1 film tama si ka ndodh lufta me ju tregu ktyne sllavo rusve se ju keni ba ksi masakrash ne fund gjith shqiptrarve kujtone luften pak ata qee kan perjetu e mos e harroni se gjerat qe harrohen perseriten
 • UCK 02.03.2012 / 11:34
  Boll mir po naj bajn masi shteti jone so ne gjendje m prodhu ni film qe 12 vjet pas luftes dhe mi tregu botes se qka ka bere serbia qfar masakre,]]tash ata naj bejne neve kriminel dhe vrases e ata viktima Politikan ne shtetin tone mendojn vetem si te vjedhin te pasurohen per veten ndersa per popullin sju intereson askujt turp per Qeverit tone.
 • betimi 02.03.2012 / 11:33
  ky koka chuk noris krejt heehheeheh
 • BM 02.03.2012 / 11:31
  Keta "nuk kane faj". Faji eshte tek ne,qe kemi ardh ne kete gjendje,edhe me u vra edhe me u sha
 • qytetri i kosoves 02.03.2012 / 11:30
  Valla i paska knaq me ket sen te rusve enver robellin edhe veton suroin si me kan skenar i tyne hiq ma ndryshe nuk mendojn vetoni me atfar robellin
 • blendi 02.03.2012 / 11:30
  sekan pas problem gjirimin e ksaj komedie se ikan pa vllezerit e vet shkijet qka kan ban ne kosov e nanen atynve.
 • ardiani 02.03.2012 / 11:28
  Nejse na pe dim qe sllavt si domos kta Ordodoxt jan numer njo ne bot per mashtrime psh ne kit Film po vrehen Kallasht Ak-74 a UCK pej kallasheve ka pas veq modelin AK-47 po nejse tash Bota u msu me Rust e Serbet edhe prap jav man anen atyne... kshyrni amerikant sa investimin e kan bo n'Serbi tash Miliardat pi fitojn edhe sa paren e japin veq me ndreq emnin e Serbijes Kta tont jan Mosvet skam fjal
 • Kosova 02.03.2012 / 11:24
  Per kete duhet menjehere te reagon Qeveria e Kosoves se ne as nje pop ose prif nuk e kemi vra e as kurr nuk na ka shku dermend me i vra e la ma edhe Ushtaret e NATO-se. po me kete po dojne me then qe UCK ka qen Teroriste edhe qe ka bere terror mbi instuticionet fetare. duhet nje zeri te ngritemi edhe te denojme kete shaqje qe eshte shume shume e keqe. te ipet nje mesazh i qart Ministris se kulutes Ruse se kurr nuk mund ta njollos Luften e Ushtris Çlirmitare. KURRRRRRRRR
 • valoni 02.03.2012 / 11:23
  GJITHMON RUST E SHKIT KAN MANIPULU ME NEVE,EDHE PERDERISA NA RRIM DURKRYQ NUK DALUM ME FAKTE QE I KEMI ME MBROJT USHTRIN TONE E CILA KA QENE KUNDER KTYRE KRIMINELVE A MOS PO PRITET ME DAL RUSIA ME NA MBROJT NEVE ME THAN QE UCK-JA SKA QENE TERRORISTE A?DERISA NA BAJM KONCESIONE ME SERBIN RUSIA NE ANEN TJETER PARAQET PARA BOTES SE SI KINSE UCK-JA KA QENE TERRORISTE.QESHTU ESHTE KUR NA SHQIPTART FLEJM
 • 00-0E-35-CD-F3-B2 02.03.2012 / 11:20
  00-0E-35-CD-F3-B2
 • Qytetar 02.03.2012 / 11:18
  Ku jeni ju te nderuar komentues qe merreni me sharje ndaj Shqiptarve dhe nuk reagoni ndaj keti krimi ruso serb kunder celulesbse vetme Çlirimtare qe kemi pasur. Turp serbia ju keni qene kriminel dhe keni vrare te gjithe ata te pa fajshem.
 • 1998-1999 02.03.2012 / 11:15
  KY NANEN EKA RUSE E BABEN PADE KUSH JAKA NGUL ASAJ EDHE ESHT TASH KY QE EKA QEF UQK
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.