Ndodheni
Indeksonline / Lajme
12:53 / E hënë, 02 Prill 2012
72 Komente
Policët kosovarë kthehen në atdhe

13:40 Dy policët kosovarë i janë dorëzuar misonit evropian për sundimin e ligjit në Kosovë,EULEX ndërsa tashmë kanë arritur në Kosovë.

Lajmin ia konfirmoi Radios Evropa e Lirë,zëdhënësi i EULX-it, Nikollas Hawton, i cili bëri të ditur se transportimi i tyre, është bërë nga Prokupla, për në territorin e Kosovës.13: 25
Ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi ia ka konfirmuar Klan Kosovës lirimin e policëve kosovarë dhe dorëzimin e tyre tek EULEX-i. Ata së shpejti do të kthehen në Kosovë.

12: 53 Një gjykatë në Serbi ka vendosur të lirojë dy policët kosovarë, të arrestuar 48 orë më parë në kufirin me Serbinë. Burimet i kanë thënë portalit Indeksonline se brenda pak orësh pritet që policët t’i dorëzohen Kosovës në kufi.

Shukri Binaku dhe Sami Beqiri u arrestuan të shtunën në mëngjes, teksa po patrullonin në fshatin Dumnicë të komunës së Podujevës. Akti u paraqit me shumë bujë në Serbi dhe mori dënimin e ashpër në Prishtinë. /indeksonline/
 


Kendi i komenteve
 • Uc Pertika 03.04.2012 / 10:01
  @drenica, qetash e kallxove veten edhe krejt drenicen qe jeni tradhtare e dorzoheni si kudra me bisht ner kame (qashtu qysh ja keni ba edhe gjate luftes. Kufini eshte ma shume se vije kufitare edhe kur ta cenon armiku, duhet me zbraps. N'ven qe policia jone mi arrestu ata qe kan hi 100 e kusur metra ne toke tone, ata naj kan arrestu neve.
 • drenica 03.04.2012 / 02:48
  ju qe po shani pe shani vetveten mendoni pak a ja kish vle mu vra kta dy polic per kon per juve qe i rrokni per goje ncncnncncnn
 • i deshperuari 02.04.2012 / 21:37
  o ku jeni rojrt e kufirit te kosoves.revolen ne kam.kalshin ne dor me ju shtr shkau e me ju iq ne thobe.turp per juve mos dilni prej dere me ju pa kerkush qe jeni xhall me mir u kan me ju vra e ju kishin shpall heroj te kombit
 • beli 02.04.2012 / 19:34
  Realist shume po me pelqen komenti yt veq o dasht me i shti edhe disa emra te opozitareve qe nuk kan dallim prej ketyre.
 • Kufiri i kosoves nane 02.04.2012 / 19:30
  Serbia rreth kosoves perps ushris se rregullt ne disa gjepa rreth kosoves i ka edhe 3800 forca speciale te zhandarmerise me te gjitha mjetet ushratake prej helikopterve e deri te blidat ....gjdo dite ne detyre dalin rreth 1000 zhandarm duke maltretuar qytetaret sidomos ne luginen e presheves dhe sangjak....Kosova te formoj menjiher njisi elite speciale te kufirit ne numer prej 1500 deri 2500 dhe te ruaj kufirin 24 ore....kjo duhet te jet pergjigjja ndaj keture arestimeve barbare serbe...parlamenti te mblidhet dhe te merr vendim ne formimin e njisive speciale kufitare me qrast do te krijohet nji baraspesh forcash ne kufi
 • lirim 02.04.2012 / 19:29
  hahah morri denimin e ashper prej prishtines? qaq sa e kum denu un qaq prishtina sen na sgguxojm me ba a me fol folim spritojm
 • u lirun pleshtat 02.04.2012 / 19:20
  popo u lirun bash pleshtat, un jetoj atje ku ata jan arrest dhe e di mir pse kan dal policia jon atje , kan dal mi marr naj bakshish prej atyne qe mledhin dru nmal , edhe e them me plot gojen kta jan pleshta edhe une skam fare tboj me v,v bile bile politika dhe politikanet tan te sodit veq kofshin e vofshin .
 • Dritani 02.04.2012 / 19:09
  Ju qe jeni ka e hapeni gojen per rroga t'tyne e per trima te internetit. Na, qe jem tu komentu, s'jem polic. Na punojme tjera pune - cka po lypni ju, prej neve, me dal te kufini? - Ata polic vete kan pranu me vesh uniformen per qato 200-300 euro. Kur e pranon - ja kryje punen, ja ik pirdhu. S'i ta pranojsh ti ni pune, duhesh me pranu me te gjithat - e jo me than veq 300 euro po mi dhajn... Sa mire dishin me rreh demonstranta a me malltretu njerez n'komunikacion... s'i t'vjen puna te shkijet dhe ata qe kan arme, menjehere shtrihen sikur klysha.... Turp.
 • Realisti 02.04.2012 / 18:23
  Pse po i akuzoni keta polict? Cka kane faj keta? A me u vra edhe keta si polici Zymberi ne Mitrovicen e veriut per Hashim Thaqin e per Bajram Rexhepin e per Edita Tahirin a? Keta tre persona jetojne jete me te mire se luksoze kurse polict e shkrete te vriten e femijt te ju mbesin jetima? A besoni se kjo eshte e drejte? Nese qeveria e Kosoves ben marreveshje qe shkojne vazhdimisht ne dem te Kosoves atehere pse me rreziku jeten keta dy polic? Kur te vriten mo nuk i permend kush e femijt e tyre jetima mbesin kurse ju qe po shkruani ne internet prap e vazhdoni jeten normale e nuk ju intereson per familjet e femijet e tyre te mbetur jetima. Nese jeni kaq trima atehere shkoni e ruani kufirin e mos shitni trimeri ketu ne internet. TURP per trimat e internetit.
 • jeton 02.04.2012 / 18:19
  Po lexoj lloj lloj komenti se edhe pleshta po i quajn policet tane,veq nje pyetje i kam per VV,a jeni ju shqiptar ose a me shume i urreni serbet apo PDKne,ndoshta ju kUjtohet thenja e atij diplomatit sherman se VV e urren PDKne e jo edhe SERBINE!
 • zvicrra 02.04.2012 / 17:44
  o tuca se meballaf ebised ju jeni tpart kjo dhe kta polic jem ne nuk jan tehujt jan vllezer tan ena shqiptart krejt till jena ekem prapanicen emadhe veq meshkru mujna se ekem karriken nxet po leni muhalifet turoi asht itegjithve.
 • qytetari 02.04.2012 / 17:13
  Zona e gjelber e kufirit me serbine te shpallet zone lufte dhe te ndermmeren masat si ne kohen e luftes duke rekrutuar dhe formuar njisi elite sopeciale te kufiriet prej 2000 deri 3000 pjestar te cilit do ta ruanin kufirin 24 ore resht dhe do te vrisnin qdo kend qe tenton te futet ne Kosove.....seriva e ka ket tretman dhe ne kufirin me kosoven tash 12 vite jane te vednosura 300 deri 4000 forca te zhadarmeris kriminele serbe ( shumica ata qe dhunuar vran dhe persekutuan motrat dhe neneat tona gjat eluftes ..kriminel dhe qyqar te fliqt qe jane ne te shumten e rasteve nen ndikimin e droges) andaj Kosova duhet shume shpejt te formoj njisite e veqnata kufitare ....prej 2000 deri 3000 specialca te cilet do te pajoseshin edhe me blinda dhe automjete tjera luftarake si dhe disa helikopter ...
 • u leshuan pleshtat 02.04.2012 / 16:41
  u leshuan pleshtat , kta jan arrestu ne territor te serbis , sepse kta ka hy ndoshta e gjejn prersit malit e i shtin me jau dhan ka 20 euro per mi lshu , tkorruptum jan kata bagtinjerez
 • u leshuan pleshtat 02.04.2012 / 16:41
  u leshuan pleshtat , kta jan arrestu ne territor te serbis , sepse kta ka hy ndoshta e gjejn prersit malit e i shtin me jau dhan ka 20 euro per mi lshu , tkorruptum jan kata bagtinjerez
 • dani 02.04.2012 / 16:41
  A ku jeni trimat e internetit,ku ishi more ju kur ishte lufta ne Kosove. A e dini ju qe luftes ju pergjigjen vetem 3 perqind e tjeret bir smujshin mi gjet vetes e ketu shitni trima me djem te huj. Shume mire kan vepru keta polic ju lumt veq kthehuni dhe shiqoni se sa respektohen familjet e deshmoreve dhe veteranet e luftes qe e dhan jeten per me shkru ketu trimat e internetit.
 • Ujku dinak 02.04.2012 / 16:28
  Kosova ti shpall luft serbise ...te vras zhandarmet serb kudoo qe ti takojn forcat tona......dhe te mbaj gjendjen e lufte me shtetin kriminal serb deri sa ne krye te serbise te vie ndonji pro shqiptar siq asht demokrati i madh serb Qedomir Jovanoviq i cili e njef pavarsin e kosoves ...lufta duhet te jete e pakompromis dhe e pameshirshme
 • Per vv-isti 02.04.2012 / 16:23
  Ti ende nuk e din si ka ndodh kjo ngjarje dhe flet ketu muhalife dhe fjale pa lidhje. Po si ste vjen more turp me fol, ku gjën ti polic pa sigurim dhe me rroge 350 euro qe e rrezikon jeten dhe madje i fyen policine e Kosoves qe po e bëjne një punë të mirë. Te kisha propozu ty me shku te kufiri e mandej me fol ose perte ures te ibrit se ju te vetevendosjes veq folni dhe shihni ëndrra me sy qelur se me ju kan dal shkjau perpara tane ishit dhi...
 • Adrian Krasniqi 02.04.2012 / 16:22
  PO DE PO MOS TISH KAN EULEX SE SA PER QEVERIN TON KURR NUK I KISHIN LIRU.
 • Genci 02.04.2012 / 16:19
  mos tish kan EULEXI dhe KFORI kurr nuk kishin liru keta polic
 • tripi 02.04.2012 / 16:15
  tash i shpall hero presidentja prej zarfi,se na ka hup topi spo dijm ma sen,,,,,
 • Genta 02.04.2012 / 16:15
  Policia* e Kosoves*...qysh jena shtet, i kena edhe trimat haahahahah
 • Alban 02.04.2012 / 16:14
  kta dy polic shpresojm qe bile jepin dorheqje e sa do pak e pastrojn veten. mare duhet mi ju ardh.
 • Prishtinalia 02.04.2012 / 16:14
  Nese arrestohen keshtu me arme ne dore, cfare pune bejne ne te vertete kur leje me kufirin por as veten nuk kan mujt me mbrojt!
 • Nazmiu 02.04.2012 / 16:07
  Ju lutem redaksia qe te hekni kete foto sepse shkijet nuk e kishin qit ku me dit cka me pas ndodh.po na jena e zeza e vet vetes. kurse sa per keta Police, te gjithe jemi ne dijeni se punojne per nje rroge dhe per buk por pasi e kane pranu kete detyre eshte dashte te dijne se kur vjen ne balle me armikun duhet me kris pushka e jo me e qit tere kombin e shtetin nen kembe. Per kete gje paguhen jo per me denu automjete.
 • Dardani 02.04.2012 / 16:00
  Mos shitni pallavra ne internet , mu pas kon ju qaq trima,skish pas nevoj me ardh as Nato,as Kfori,as Euleksi.Masi koket qaq rrakatela,masi policia kokan qaq tuca,kapni more armet msyjani veriut..hajt komandantt te Bllaces merrne veten me te mire,besa qetash me u terhjek Kfori te paret ne Bllace shkoni.
 • Roni 02.04.2012 / 15:58
  Nese me zene nje polic i Kosovës ne Komunikacion a çfarë sjellje brutale ka ndaj meje sikut te ishte ai Zoti, mirëpo vetem qe kan folur në gjuhen serbe po te njëjtit janë dorzuar.
 • qeli 02.04.2012 / 15:53
  masi te pini qajin shkone ju rune kufinin se kokni nxe shume bre
 • pp 02.04.2012 / 15:43
  OOO INDEKS Hjekne more ket foto qa jeni ka boni
 • Polici 02.04.2012 / 15:33
  Me kan si kta polic nuk isha dal kuuuurre para media prej TURPIT. Polic qobana
 • Visar Ymerica 02.04.2012 / 15:08
  Kam nje pyetje per te gjithe: keta komentues qe po i mbrojne veprimet e policeve frikacak a jane pseudonime te vete policeve? Apo jane fmija ose farefisi i tyne? Perndryshe eshte i paarsyetuar papergjegjesia e tyre ne krye te detyres. Une e di qe tradita shqiptare e don me i ba hor ata: bile edhe farefisi duhet me i debue prej venit per shkak se na kan marrue krejt Kosoven... @i forti. Personi qe po shkruen pas kesaj nofke, une muj m\'i tha: mos e paragjyko kerkan perderisa s\'asht police cka kish muejt me ba e cka jo. Keta police jane kan t\'vesht ne uniforme, keshtu qe meritojne te kritikohen.
 • Baruti 02.04.2012 / 15:03
  POLITIKË !!
 • fuga 02.04.2012 / 15:01
  Ballehapur e krenare, qe thojne keta vellezerit matane kufinit,e kane menderosur fare!
 • Dukagjini 02.04.2012 / 15:00
  O "Berti" Nuk po me qudit jo, te tille jeni ju dhe bashkfshataret tuaj ;-) Sa dini, aq folni...!
 • Agroni 02.04.2012 / 14:54
  Aaaaaaaaaa keta veq n'koft me demonstrantet e vete. Me demonstrantet shqipetare, qe s'jon te armatosun. Se kur vjen puna per shkije menjehere xhixha buba... Turp per keta dhe turp per kete qeveri.
 • dreni 02.04.2012 / 14:52
  Shume amatera, sikur tere policia ne Kosove. Nuk kane faj se 90% e tyre jane debila.
 • KALLXUSI 02.04.2012 / 14:51
  TASH I SHPALLIN HEROJ . EDHE BAJRAM REXHEPI E SHPEND MAXHUNI NVEN SEME DHAN DORHEQJE TASH THOT KEMI BER NI PUN SHUM TE MIRE ....
 • Berti 02.04.2012 / 14:40
  Qyre ky u kan ndonje marveshje apo diqka e tille , e sa per rezistenc qe nuk ba ajo dihet , shkoni ju qe po komentoni ktu pra ne kufi atje edhe rrini , kur te ju dalin qata me maska e snajperista e tjere e tjer , mandej sa i kan rrogen kta policia jone e sa e kan ata te serbis me 300 euro normal qe s ka efikasitet .....dueht patur kujdes kur te komentoni e sidomos qetyne te Vetevendosjes jon ba fort tullusuma s po bahen hiq ...kaloni mire
 • Trimi 02.04.2012 / 14:39
  Nifar Dardani po shkruan: "Madje edhe Izraelit i ka ndodh që Hezbollah me i kindapu ushtarë" ... Kur ja ka kidnapu Hezbollahu ushtaret izraelit, Izraeli e ka praptu Libanin, po mos t'nin dikush. Cka bon shteti jon? - Edita Lopa e therret te dashurin e saj, Cooperin me ja liru policiet. Po shuj allahile.
 • lindix 02.04.2012 / 14:38
  miresevini ne Kosove* te dashtun Polic* ps: ma mire jeptni doreheqje vet!
 • xythi 02.04.2012 / 14:30
  Hero* - Nuk paragjykohet veprimtaria e tyre ne SHPK ne mbrojtje/dorezim para armikut shekullor ;-P
 • dem_potaqi 02.04.2012 / 14:28
  qe kqyre se qfar shteti kemi qfar polic bajram regjepi duhesh me ju ble pampersa se shkit jan poshter i kan dhunu besoj ne murt ftyre o hajn me kon shiptar i rehni i vra me ju marr shkijet si mit turp ju koft
 • Dardani 02.04.2012 / 14:26
  Tregoni pak respekt.Këta kanë pasë guximin me vesh uniformën gjë që ju s´e keni.Këta kanë pasë guximin me patrullu ku i ka caktu eprori gjë që ju s´e keni.Këta janë ballafaqu me një numër shumë të madh forcash serbe...Madje edhe Izraelit i ka ndodh që Hezbollah me i kindapu ushtarë.Tregoni pak respekt,sepse jo shumë kohë më parë ishit ju vetë në "Bllacë",dhe mos shitni kot trimëri.
 • drenicaku 02.04.2012 / 14:26
  Hajde tash hero edhe keta si shume te tjere.per kurgje hiq
 • lonche 02.04.2012 / 14:22
  Keta polic te mjere duhet ta zhveshin uniformen te kerkojne falje publike per poshtrimin qe ja kan ber gjithe popullit te Kosoves si dhe Bajram kaqepi bashk me komandantin e policise duhet te japin doreheqje menjeher...turp turp shikoni o popull qfare analfabeta e qobana te mjer jan veshe polic...kur ta veshesh uniformen ateher duhet te kesh parasysh qe ki mu ballafaqu me lloj lloj rreziqe..ka qen dashur te mbrohen kta te mjere..duhet me ja vesh nga nje pal mercedeska e nga nje pal jelek te punojne si striptiz,me ja ngul nje cev e mu sjell qaty se sjan per sen tjeter.turp turp
 • Iforti 02.04.2012 / 14:22
  VV-isti i deshperuar , po berrlogi qe koke ti, me u pas kane ti aty ishe dhi danet krejt , i pa ftyre, mos shkruje pa lidhje bre hajvan.
 • Analisti 02.04.2012 / 14:21
  a ka naj info a dha dorheqje ministri se hor u bonu ne perndim ni fjal me dal dorehiqen ky spo dike as qka o marre as sen as me dhon ineksione pom doket sdin .
 • llapi 02.04.2012 / 14:07
  Valla edhe sex kur nuk po ju funksionon pe fajsoni hashimin.Veq per qata ish ekspert mos tjav ndien se ju kryen pune.Hashimi eshte boss po shikone me qfar penallash ka pune ketu
 • Timi 02.04.2012 / 14:04
  dorheqje, duhet me dhan keta polic, bajram rexhepi dhe drejtori i policis, sikur te isha uns i keta do te ju kisha than serbeve du mem vra se skam qka shkoj ne nks une
 • VV-isti i deshperuar 02.04.2012 / 13:55
  Mulne shqiptar me dal me i prit si heronj kta far qyrrash, se sipas standarteve te sotme, heronj shpallen qata qe dezertojne!
 • Antipolitikani 02.04.2012 / 13:45
  Amerikanet nuk negocijone per zyrtaret e tyre, por japin ultimatume!
 • blerimi 02.04.2012 / 13:44
  per mendimin tim kto nuk jan per polic per qka jan pagu kto dy duhet me dit qe kur ti hish ksaj pune duhet me rreziku edhe jeten e jo veq ta marr ni pag !!!!
 • kosovo* 02.04.2012 / 13:42
  hero tash ,,hihiohoho
 • Agimi 02.04.2012 / 13:41
  Dhurat per mirseardhje ju lutem pregaditjani ka ni par dimi se kta sjan per uniform e mjert na ne kan po majm shpresa.
 • dasa1 02.04.2012 / 13:38
  Mjer djepi pq u ka perkund.
 • femi 02.04.2012 / 13:36
  Labi edhe unë jam me ty po kur do shkonin ata te ruanin kufirin si thua ti me njesi speciale te kosoves edhe me ndihmen e kforit? ndoshta shkojnë pakë me konstatu vendin e ngjarjes amo ado te rrin aty Fiks!!? sepse nuk është hera parê qe futen xhendarmeria serbe ne Kosovë.
 • Hello 02.04.2012 / 13:34
  A e dini pse Indeski e dine qe kan me u liru? sepse edhe kta jane me shkije ... :P
 • artani aak 02.04.2012 / 13:33
  ooooooo kuku nana jem bree po qa kan faj keta te shkret,edhe kta per 1 COP BUK shkojn aty,po edhe une po pajtohna pak me disa komentues qe me kan per shiptar edhe qata KALLASHA KINEZ i kishin qkrep po apet se apet ketu faj kan organet qeveritare e me se shumti HASHIMOVIQ,o jarani jem ne kufi me armikun duhet me kan ne dispozicion sikur ne front po kjo situat qe ra kjo qeveri e udhhequr nga hashim kreteni po deshmon qe ky i mjer jo qe nuk ishte kurr pjes e UQK por as qe e di se qeshte lufta !!! MJER NA ....
 • Hajdari 02.04.2012 / 13:30
  Bajram Rexhepi duhet te jap Doreheqje. Nese ju Politikane dhe qytetare keni nje fije vetedije, e kuptoni se akt me agresiv se kidnapimi i dy pjesetareve te policise nga nje shtet shtetit tjeter nuk ka, ne kushte normale kjo konsiderohet akt per deklarimin e luftes. Po ketu na kane trajnu mire me i duru te gjitha, e duron fusnoten, e duron barrikadat, i duron zgjedhjet, i duron institucionet paralele, e duron kidnapimin. Marre
 • perparim 02.04.2012 / 13:27
  Nja 30 dite burg duhet me jua dhane kur te vijn ketu, Nuk e kan perfundu punen per cka iu eshte caktu dhe suspendim te menjehershem.
 • Florenti 02.04.2012 / 13:26
  Ani mbrojten kufirin qkas nin te kta komentues... Nuk muni me than sen se nuk dihet qysh ka qene puba aty... Tash folin kta e rrejn naj sen...
 • valon 02.04.2012 / 13:20
  per mendimin tim kta ishin te menqur,nuk luftohet me 13 serb e 2 polic kufitar sidomos jo me keta kallashnikov te kines ...
 • i deshperuari 02.04.2012 / 13:19
  Ju kisha lut qe ktynve dy policve per dhurat per mirseardhje te jav pregaditni ka ni pal dimi dhe te rrin ne shtepi ti bajn punt e shpis se kta nuk jan per uniform e mjeret na kush menojm me na mbrojt.
 • Labi 02.04.2012 / 13:18
  Femi jamë plotesisht dakort me ty, ikan tregu një imazhë shum te keqë Kosoves keta dy qobana policë është marre per ne, mos mu kan ne gjendje me siguru as veten ne rast rreziku!! qa të sigurojn keta kur bojn mennd vetum ne kafe me nejtë, atje duhet njesia speciale e kosoves me shku edhe me rujtë kufirin bashkë me ndihmen e kforit.
 • Turpi 02.04.2012 / 13:14
  ju mblofte turpi o njerez qe nuk e dini punen Tuaj....puna Juaj nuk eshte me rreh opoziten po me mbrojte shtetin...doreheqje ministri, shefi i policise e keta te dy perjashtim per pune te pandergjegjshme
 • Dukagjini 02.04.2012 / 13:13
  Po vijin ne Kosove dy Herojt qe me dinjitet e mbrojten kufirin e Kosoves.
 • Terpeza e Ulet 02.04.2012 / 13:11
  Keta dy police duhet me harru profesionin e edhe me lyp azil jashte,pasi keta nuk kene ne gjendje me rujt veten e lere ma kufinin.... Ikni dikah....
 • ylberi 02.04.2012 / 13:09
  Ej njerez mos luni me njerez kta jan Heronje te gjallee kan hy ne serbi me arme e dalin me arme e mbi te gjitha me uniforme te polices Po mjer ne kon e kemi kryeminster kon e kemi minster-Bajram qerepin e Hajderin Kuqeeeeennnn
 • femi 02.04.2012 / 13:06
  Keta dy policë kur te lirohen sotë duhet te largohen nga profesioni, sepse nuk ishin ne gjendje ata te mbrohenin kufirin në merdare, qe ishte detyra e tyre.
 • ideshpruari 02.04.2012 / 13:05
  Lirimi i tyre i ngjane nuses qe leshohet para sabahit,lirim poshtrues e me marre per te gjithe neve.
 • kosovo* 02.04.2012 / 13:03
  policia e hashimit jan vetem per VV
 • Agroni 02.04.2012 / 12:58
  Informatë e saktë: Dy policët shqiptarë të arrestuar nga forcat serbe në kufrin Kosovë-Serbi u liruan para pak çastesh (dmth. para rreth një ore).
 • kalemi 02.04.2012 / 12:57
  hashimi ka bisedu me vllavin e vet tadiqin se biznesin ekan bashk kja qeveri me serbet e veriut
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.