Ndodheni
Indeksonline / Lajme
15:40 / E mërkurë, 27 Shkurt 2013
89 Komente
Shqiptari nga Kosova autor i vrasjes së dyfishtë

(E plotësuar) Një burrë dhe një grua kanë humbur jetën si pasojë e sulmit të shqiptarit. Pasi ai vrau vetën, shkon në tre numri i të vdekurve. 

----

Në kantinën e fabrikës për përpunimin e drurit “Kronospan” në Menznau të Lucernit një kosovar ka shtënë me armë në drejtim të dhjetra personave. Dyshohet për tre të vrarë dhe shtatë të plagosur rëndë.

Burime të Indeksonline mësojnë se sulmuesi ishte një shqiptar nga fshati Nec, Komuna e Gjakovës, Viktor Berisha (42 vjeçar).

Vrasësi (42 vjeç) ka qenë punëtor shumëvjeçar i firmës dhe nuk ka rënë në sy më parë për probleme me bashkëpunëtorët.

Kolegët e tij të punës kanë thënë se ai ka qenë një njeri i qetë dhe se nuk kanë pasur asnjëherë konfilikte me të.

"Viktor Berisha, ishte operator makine në këtë kompani, ka qenë person i qetë, ne nuk kemi pasur probleme me të", ka thënë një koleg i Berishës.

Ndërkohë edhe mediat nga Lucerni thonë se janë tre të vrarë dhe shtatë të plagosur, 6 prej tyre janë të plagosur rëndë. Në mesin e të vrarëve është edhe vetë sulmuesi, i cili është vetvrarë pas sulmit.

Siç bën të ditur policia e Lucernit, krimi ka ndodhur rreth orës 9 të mëngjesit./Indeksonline/


 


Kendi i komenteve
 • Diaspora 28.06.2013 / 21:21
  Hala pa u shpall vrasesi konkretisht kam qene 99% i bindur se naj Shqiptar ka me dal,se veq na i nxjerrum armet aty ku nuk duhet edhe e bajmi mut punen. Me kso gjeste qe po bejmi te huajt kan nis me na shti neper lista te zeza menjehere mbas AL-QAIDES
 • Frankfurt 01.03.2013 / 11:27
  Ngushllime Familjes Berisha
 • Nga cyrihu 01.03.2013 / 11:12
  Po qfare ngushllimesh per nje qen more qe na e ka kajt nanen krejt shqiptarve ketu be zvicerr, per be pune te mire me konkuru si shqiptare le ta harrojm, ka me ba shku koha me kacija e llagema tu punue nejse ai mut e ka ba tash e psojme na tjert Ps i pdk-se me parti ish kane edhe ish kan konvertu ne muysliman hahahaaahaa eu po budall qe jeni qe i diskutoni keto sene
 • xnnn 01.03.2013 / 09:03
  Nje shqiptar, i keq ja u qet faqen e zeze krejt shqiptarve ne Zvicerr. Ka menyra tjera me u zgjidhe keto pune e jo keshtu me vra njerez.
 • Fshati Korenic. 01.03.2013 / 06:38
  Ngushllime per Familjen berisha.Zoti ju lasht shendosh per djalin e juaj.
 • kiki 01.03.2013 / 06:35
  Ngushllime per Familjen Berisha. Eshte nje familje nga Neci i Gjakoves eshte nje familje e nderit dhe e fjales nje familje qe nuk ka qen element trubullues per askend asnjeher.Porsi duket ja paskan pas ngushtu te shkretit bukur shum e ska pas qare pa vepru.Ngushllime edhe nje her per familjen Berisha.
 • Prizreni i Lashte 28.02.2013 / 21:16
  Per Rrusten! = E nga kush t'paskan bo hor !!? E more Rrust,po kjo evropa ka pre e ka djeg tere boten e nuk u bon Hor,na ndan ne shqiptaret ne 5 shtete e nuk u bon Hor,e koka cue nje shqiptare me e mbrojte nderin e buken e gojes nga kriminelet-nacist e te paska bo ty Hor !!!
 • Strellci 28.02.2013 / 20:58
  Pajtohem me Shokun: jetoj ne Zvicerr qe 20 vite dhe dua ta ceki nje san qe hala askush se tha, ne ketu jemi te konsideruar si rroktar dhe si njerez se klases se tret te pa vler dhe me siguri ja kan pru te fyti duke e ngacmuar me fjal fyese si e kan zakon kta. Une dua ti qortoj disa qe po e perzin fen ne ketë rast, ky osht gabim ta marim keshtu sepse kjo mund ti ndodh qdokuj kur i vjen te fyti dhe kapitullon nga mendja. Burri e ka pas nje hall ndoshta ska qen dasht te veproj ne ket menyr por mos shkruni komente te injoruese.
 • shoku 28.02.2013 / 20:00
  Ngushllime per familjen Berisha nga Neci i Gjakoves. Viktorin e kam pas shok klase dhe ka qene djale i urte e i pa fjale, Por nese e ka ngacmuar dikush ai ka qene trim dhe nuk ia ka lene pa ia kthyer. Keshtu qe ai ka pas nje arsye te forte qe ka vepruar keshtu. Mos e provofte zoti se qdokush do te mbronte veten nese kercenohet.
 • PRISHTINA 007 28.02.2013 / 14:57
  QE QFAR KULTURE KEMI NE MERRMI ME AKUZA PA E DIT SE QFAR KA QEN ARSYJA O VLLAZNI MOS PARAGJYKONI SE KA KUSH MIRRET ME DREJTSI ....
 • prishtina 007 28.02.2013 / 14:52
  ngushllime te gjith familjarve A TI QAJ I MYNHENIT KOKE SUGJUK KREJT SE PER HISTORI SPASKE LIDHJE PO SHKO PUNO NE BAUSHTELL O SHAC E MOS PARAGJYKO SE SECILOI MUN MI NDODH AJ SEN ZOTI MOS NA PROVOFT ISHALLA
 • ANTI pdky 28.02.2013 / 14:48
  @ bURIMI !! MOS me repliko pdky-c, ashtu siq nuk te replikoj une ty .. ju pdky-ja jeni nen nivelin njerzore .. pis ! SHKAVELLA JENI ju pdky-ja qe "QEVERISNI" me shkije ... TALIBAN !
 • ylli 28.02.2013 / 14:08
  ka pas nje arsye qi i ka vra mir jav ka ba ngushllime per familjen berisha shum mire ke ba se me siguri te kan ngus diqka si shum se nryshne nuk i kish vra shum mire ke ba i let te qoft dheu
 • bashkimi drenic 28.02.2013 / 12:29
  te dashur bashkeatdhetare mos u ngutuni bre burra se na tane e dime se sa jem te diskriminum ne si shqiptare ne vendet e evropes ku edhe vet jetoje jashte ,prandaj ai ka qen shqiptare edhe ka punue shume vite me nder ne ate firme po koheve te fundit shqiptaret i perjashtojn te paret nga puna vetem pse jane shqiptare ,pa marreparasysh sa vjet ka punue aty,ngushllime familjes berisha e ishalla gjan force ne keto dite te veshtira sepse jem shqiptare more burra e mos ofendoni pa lidhje pa e ditur rastin se me te vertet ka pas zor aty se nuk a kollaj me humb vendin e punes padrejtsisht vetem pse je shqiptare .ngushllime kesaj familje e poshte evropes kurve aty ban pjes edhe zvicrra a e keni harrue se kushg ashte kjo evrop .tung.tung nga drenicaku
 • murat 28.02.2013 / 11:18
  ju pershendes te gjithe metevertet jemi te prirur per muhabete te kota akuza e ofendime pa kurfar pritese hiq, shprehi keqardhjen time per rastin dhe vertet shfrytezoj rastin mei shpreh ngushellimet e mija familjarve tete vdekurve. e ju belajgjit e ketij muhabeti ju them veq nji fjal ska randesi kush ka qen musliman apo i krishter ka qen nji bashk-kombasi yn dhe neve duhet tena vie keq tegjithve per kete qe paska ndodh. kurse per media metevertet kur ban ndonji akt te ketill dikush qe eka emrin muhammed apo hasan nguten qe tija mveshin muslimanve por neve per tegjith themi se kush ban aktet e tilla ne distancohemi si fetar dhe si shqipetar se kesi akte ne asnji fe nuk jan te pranuara.
 • ARDITA 28.02.2013 / 08:37
  NGUSHLLIME PER VIKTIMAT,leht eshte me komentu une them o zot mos na Provo se kjo qe i ka ndodh familjes se viktorit ,undet secilit prej nesh me na ndodh ngushllime familjes Berisha
 • bURIMI 28.02.2013 / 08:17
  @ANTI pdky - po cfar Shqiptari bre? po ky ka qene mu sikurse ti SHKAVELL shqipfoles. E ma mire me qene Arab se si ti dhe ai.
 • Tuli 28.02.2013 / 07:43
  Ngushllime familjareve te te ndjereve. Sa per fe, per mu si musliman them se feja ka ransi ne qfardo ndodhie. Nje musliman i vertet s'mund t'i bej keq askuj.
 • Arbi 28.02.2013 / 07:12
  Eshte shume rast i rende, Familjes Berisha ngushellime. Per komentuesit; mos u beni aq te cekt dhe kujdes nga shprehjet! Qka ka lidhje feja ne ket rast? Vetem ai e din se qfar arsye ka pase dhe me siguri ky rast zbardhet, prandaj " mos folni kot" mos hudhni zjarr ne ket situate.
 • Rrusta 28.02.2013 / 03:43
  Valla na bonen horr e hajt
 • lindi 28.02.2013 / 01:36
  ja pra fotoja me alkohol kush ka qen ky tipi
 • lilikosov 28.02.2013 / 00:56
  Ngushllime per familjaret e te vdekurve,por edhe familjaret e krysit te vepres.per gjith ata qe ndijn veten shqiptar pa dallim fes shpresoj se eshte e moralshme,dhe e drejt te ndijn keqardhje.Do te doja qe ne si popull te prijm per gjera te mira arritje ne shkollime,profesione,shkenc etj.jo si ky rast por njeriu bije ne sfida te ndryshme ne jet sa qe nganiher sje vetvetja.mund ti ndodh qdo kujt,edhe juve qe keni shkru edhe atyre qe skan shkru.ju kshilloj qe ne komente te mos jeni te qastit ose te ndikimt.ose shkruani drejt edhe me logjik ose mos shkruani hiq.
 • SHQIPTARI 27.02.2013 / 23:37
  Per sallakadraqin: per mendimin tim qenke njeri pa asnje vler,sado qe ke arrit te inkuadrohesh ne shoqerin zvicrrane, do mbetesh Ausllander i pa vler, sinqerisht po me dhimsen ata fmi tuaj qe i paskan ndjekur keshillat e nje prindi qe neper venat e ti nuk qarkullon gjak shqiptari. Turp te qoft.
 • Kujdes 27.02.2013 / 23:35
  O shqiptar bre lereni fen por a nuk po e shihni se nuk ka shtet ne bote qe mos na permenin per cdo jav per pun te liga,vrasje,prostuticion,drog,vjedhje.kam frige se nje dit amerika dhe shtetet qe na perkrahin dote na kthen shpinen pastaj gjithve ne shqiperi kame na dergu serbi,me kosovar shqiptar te maqedonis edhe te presheves,se ne sjem trima me shkaun jemi trima me njerzit shtetet qe na ndimoin se kur ishte puna per luft krejt ne bllac dhe morin azilant.
 • ANTI pdky 27.02.2013 / 23:31
  E denoj aktin .. POR .. ( vlen per talibanet ) .. ky bile ka qene SHQIPTARE e jo Arab !
 • gggg 27.02.2013 / 23:20
  Dghjjffgh
 • Dreni 27.02.2013 / 23:09
  mergimtar: Shprehi familjes ngushellime e mos na trego ktu sa jemi besnik ndaj Fes se nuk pe ishe Realitetin se Katolik nuk kemi qene po PAGAN nese ije besnik kthev askush nuk po ta imponon e drejt e jotja eshte me Zgjedh sidomos kur nuk e din Realitetin dhe te verteten nuk eshte qudi edhe budist mu bo.
 • Deqani 27.02.2013 / 22:55
  nje burr e nje gru vdekur me siguri FIKI FIKI
 • njani 27.02.2013 / 22:54
  valla popell i mrapsht na jemi sdi qka hyn feja ktu bre nonen e budallve juve me kit protkest te feve duhet me ju izolu qetu ne kosov sju vyn liberalizimi i fizave ju se me ni her folni per feh skeni lidhje me kry
 • Esati 27.02.2013 / 22:40
  Ngushllime!Aspak s'eshte e lehtt.Shpresoj qe mos te ndodhin ngjarje te tilla.Ngushllime per t'gjithe.
 • roni 27.02.2013 / 22:34
  per ju qe po e perzini me fe , mund te jet varianti se ky viktori esht konvertu ne islam dhe ja rezultati katastrofal! ngushllime familive te viktimave
 • VEHABISTA, JU VJEN RADHA 27.02.2013 / 22:34
  PO i menqur te kokshe bre ti jaran me nofken MUNCHEN, PO ku ne hamamin po e mson kete histori, sshqiptaret kurr nuk kane qene me fe muslimane, derisa kane ardhur pushtuesit turq ne keto troje, dhe na e kane ndrruar edhe fene dhe kane asimiluar me miliona shqiotare ne turq, qe edhe ti qenke nje turk, ose i asimiluar ose tradhtar ose abnormal, sepse vetem i marri dhe tradhtari nuk e dine historine dhe rrenjet e veta, kurse per disa qe po ofendojne ne baza fetare, ata jane vehabista e taleban, te cilet eshte dashur ky fatkeqi VIKTOR BERISHA, ti vrane dhe do ta kishim shpall hero te shqiptarise, pra ky VIKTOR BERISHA eshte nje shqiptar o talebana e nuk eshte siq e quani ju cdo shqiptar, nje i krishtere, sepse ky se pari eshte shqiptar e pastaj i perket ndonje feje te caktuar,por juve talebaneve krejt ju eshte bere terr kjo bote, dhe nuk shihni me larg se hunda juaj, por te jeni te bindur se se shpejti kane per te ju a bejne jeten edhe me zi, MIC SOKOLAT e shqiptarise, te cilet se shpejti do te fillojne te ju vrajne si qente langoq, sepse jeni e keqja e truallit shqiptar dhe tradhtaret me te medhenje qe ka patur shqiptarija ndonjehere.
 • drenicaaa 27.02.2013 / 22:31
  NJE TERRORIST KATOLIK BERI NJE KRIM MBI KOLEGET E TIJ TE PUNES , keshtu e kame prit qe medjat do ta paraqiteshin kete rast te poshter e te ult, po keshtu do te ishte po nese rastesisht ne vend te tij do te ishte ndonje ``musliman`` . e ku jeni ju qe me komentet e juja ne vend se ta mallkoni kete rast i shprehni ngushllime
 • Kosova 27.02.2013 / 21:47
  Ngushllime familjes Berisha.
 • SHqiponja 27.02.2013 / 21:32
  Komente te mjera.ne vend se te ngushllohet familja Berisha,ju shani,e folni fjale te qmendurish,kjo trgon me se miri se nuk beni jete normale,ju beni nje jete te qthurur,vetem fleni dhe llafoseni,e tash keni filluar edhe te futni perqarje ne popull,dhe urrejtje.i lexova komentet Zvicrrane dhe e pash se askush nuk e kishte sha por vetem kishin shpreh ngushllime familjeve te te vrarve,derisa policia nuk del me rezultatet,e ngjarjes.i ndjeri kishte qen baba i tre femive,dhe kishte punuar 17 vite ne kete fabrik druri,dhe kishte qen i sjellshem,dhe s ka pas asnjeher probleme me dike.prandaj mos fyeni tuajin,pa pasur fakte se eshte turp me te vertet turp qka keni qkarravite ,sidomos keta te huajt qe futen ,ne portalet tona te na perqajn nder vete,e kete po me duket me se miri po e arrin permes fes,apo religjionit.
 • GOLLAKU 27.02.2013 / 21:15
  Kadal mos u turrni si te qartun! rast i rende i pa pranushem, ligji e percakton denimin e jo njerezit. Priteni verdiktin e drejtesise, Zoti e dit se qfar presioni a telashe ka pase ky vella i yni per te mare nje vendim te tille. Raste te rilla ka nga gjith komber e botes e edhe me te renda! PS. At i fundit ne USA.
 • mezesi 27.02.2013 / 21:00
  U QOFTE LIGESI E TURP TE GJITHE ATYRE QE KOMENTOJNE NE BAZA FETARE.
 • prej lucernit 27.02.2013 / 20:47
  Pse more po e perzini feen zoti qafen jau theft Po komentonit more si duhet Ky personi boll njeri mir ka qen
 • gusi 27.02.2013 / 20:28
  te shkretit shqiptare gjithmone me vujtje apo me mend jo te mire ndaj te tjereve se me pa kon ne kosove me rrrenume 65 euro social kurre sekishte bere ket masaker por gyrbeti i shkaterroj se me ardhe ne kosove kushton nje bilet sa me shku ne australi krejt kto i bejn shqiptaret me u berer milonera per 5 vite
 • Mendi 27.02.2013 / 20:19
  Shum diskriminim i madh eshte duke u be ndaj shqiptarve ne perendim.
 • mallku qofte shqiptaret 27.02.2013 / 20:14
  OOOO Bre Allahu e kish meshiren e madhe se qka po bo bon kjo pjelle e keqe e shqiptareve me vrasje,krim,prostitucion,hajni,dallavere,droge etj u pase dasht moti mu faru ,por po don me i tregu botes me dite se qka jane ne gjendje me bo shqiptaret.
 • T 27.02.2013 / 20:02
  Plotsisht pajtohem me komentin e Molliqit qe po ju thot gjysa tekjeni PSKOPATA bash me ven per qef kerkush svran .
 • burimi 27.02.2013 / 20:00
  sikur te ishte musliman 100% do te emrohej meniher terrirosti islamist po tani qfar eshte ky terrotist i krishter apo
 • Muslimani 27.02.2013 / 19:50
  Pajtohna dhe jam i njejtit mendim se po te ishte Musliman menjeher edhe mediat tona e lere mo ato botrore do te thoshin terorist islamik, vahabi, selefist etj. Por kejo eshte edhe nje tjeter vujtje nga Mediat te cilet ju servohet e besa edhe nga ndergjegjja e tyre te cilet e kan urrejtjen e tyre ne zemrat e tyre thell, por edhe per kete qe e ka bere dhe e ka mbytur vehten ne qofse eshte ashtu atehere xhehnemi eshte i madh dhe ka vend per te tillet... Allahu do te trimfon ashtu e keshtu deshti e sdishti dikush te bashkangjitet se Allahu ka garantuar per kete... Allahu i udhzoft e na bashkoft e te gjitheve ne xhennet... Ue selamu alejkum
 • Gjilanas 27.02.2013 / 19:43
  Per: Mysliman 27.02.2013 / 19:25 Ska veq njeri pa fe e bon kto se ni mysliman kosovar kur skish mujt me bo ni qesi seni mare mekat nese esht kosovar ky :S.... Ti a veq qe po mundesh po fol a ? Ec bre shko mytu dikun nbunar
 • Edoni 27.02.2013 / 19:39
  Nuk pi kuptoj keto komente te tipit fetar. Sikur ky i semure psiqik tish thirre ne fe edhe kishe mujt mi thone terorist i krishtere por fati i tij ke qe mu smu psiqikisht e mi mjerue familjet e atyne qe u vrane.
 • beni 27.02.2013 / 19:38
  sipas info te fundit aty skoka kon sulmusi shiptar hiq po mos folni palidhje o njerze te qoroditur jo dreni jo ai jo ky shumi idiota jeni do do
 • mixhen sadedini 27.02.2013 / 19:38
  vrasesit jan te te gjitha feve e kombeve e racave edhe tek shqiptaret ka psikopata por ka edhe njerz normal mos u boni primitiva duke than na mur ne qafe ky tipi qe paska bo masaker se edhe na shqiptart krejt nuk jemi kusheri ndermjetveti qe rrime neper oda me i pajtu gjaqet me kryepleqnar,./fatkeqsi eshte kjo pune./,/'.'.
 • shaljani 27.02.2013 / 19:29
  PO drenica jon per vaqetzez e veq jeniba turpi KOSOVES
 • Mysliman 27.02.2013 / 19:25
  Ska veq njeri pa fe e bon kto se ni mysliman kosovar kur skish mujt me bo ni qesi seni mare mekat nese esht kosovar ky :S
 • Mitrovica 27.02.2013 / 19:15
  Me pas kan i Drenices ishin knaq gjinja tu e sha nje rajon dhe menzi skishin prit me ndi keq!
 • niku 27.02.2013 / 18:45
  lereni o te mjere katolik apo musliman...por gjykoni drejt dhe njerzit ne bote njerzit ndahen ne te mire dhe te keqinje pa marr parasysh racen,fene ,gjini apo ku ta di une..sikur ta kishte bere krimin ne emer te katolicizmit apo islamizmit ateher dhe vetem ateher kategorizohet si i tille dhe pike..
 • beli 27.02.2013 / 18:44
  Une po e lus zotin qe mos te jet shqipetar pa marr parasyesh se ciles fe eshte. Ju komentues mos shkruani jo katolik jo musliman ne jemi nje komb kemi nje gjak dhe feja as nje here nuk na ka nda as nuk duhet te na ndaj. Une jam i vetedijeshem qe ketu komentojn disa qe vetedija e tyre eshte shume e ulet.
 • preshevar 27.02.2013 / 18:40
  oo vllazni a bon mem kallxu kush sidomos ju qe jetoni ne CH se ktu nuk e lexova kurka arsyjen pse eka qu deri te vrasja a ka pas ndoni problem aty me kond se kurkush badihava nuk te vran sipas mendimit tem
 • Molliqi 27.02.2013 / 18:28
  Ju shumica e komentuesve me duket se vet qenkeni psikopata. Se ky njeri ka pas nje zor shum te madh.un jetoj vet ne zvicer. Drejtsia zvicrane si nga shteti ashtu edhe vet shoqrija zvicrane ka nje urrejtje kohve tfundit shum te madhe ndaj te hujve. E kti zotris ja paskan pas pru shpirtin ne fyt e ka ber ket. Se ska njeri qe e ben ket tragjedi. Ngushllime gjith familjarve dhe familjes se autorot.
 • München-i 27.02.2013 / 18:24
  Per ´´MERGIMTARIN´´,do te ishte me mire me shpreh keqardhje per kete rast qe ka ndodhur,sesa me na shit mend ti se c´kemi qene ne para dyqind vjeteve.Ti o katolik,von je ardh ne kete bote,andaj nuk ke pas kohe me shfletu pak historine,edhe me kuptu qe katragjyshi yt ka qene musliman.E paske bere nje kronologji interesante,sipas teje pas dyqind vjeteve ne do te konvertohemi ne budizem.Po te garantoj qe jo te gjithe,budista munde te beheni ju qe Perandoria Austro-Hungareze ju beri katolik,e jo ne qe ´´han e dan´´kemi qene musliman.
 • guest 27.02.2013 / 18:19
  Ishallan xhehnen vrasesi edhe mos komentoni per fe kurgjo se kjo o tjeter sen mos.nderlidhni me fe gjithqka po me kultur t familjes se familja ta jep kulturen e shkolla a me vra a jo po njerzt pashkoll e interpretojn qdo fe qysh ju konvenon atynev..e zvicrant spo thojn e vrajti katoliku a muslimani po KOSOVARI e kush to kosovar qitni prej ktu...
 • guest 27.02.2013 / 18:12
  Un nuk e di bre vllazen qka po komentoni veq un jetoj n llucern edhe n qaf n qaf shqiptar zit e kshtuzem na murren as spo na lajn ma me punu as me rrnu as sen kun ven spo na lajn kriminelat.ISHALLA N XHEHNEM
 • dreni 27.02.2013 / 18:04
  @mala, nuk eshte me me vlere gjaku i ushtarve amerikan sesa i te tjerve, nese ti mendon ashtu atehere vete je gjakeprisht
 • mergimtari 27.02.2013 / 17:50
  he more kosovare mos folni shum per FE Se MU PAS KONE te FE-SE besnik nuk e kishit nderru fe-ne e vjeter e kishit majte fene e VJETER te gjithe dime qa jemi kone .e tash po dalin do kishe po kallzojm diqka keshtu SHQIPATRET KUR NUK KA QEN ME NI FE PARA 200 VJETE KEMI QEN KATOLIK TASH PO A MAJME MUSLIMANE .MAS 200 VJETE BUDISTA ne fund te fudit DEL S SHQIPTARE NUK JANE BESNIK TE FES SE MU PAS KONE SOT ISHIM VEM ME NI FE KATOLIK... REALITET PER ATA QE DINE ME MENDU
 • Dreri 27.02.2013 / 17:43
  KUR NJE I KRISHTER VRET, QUHET KRIM. KUR VRET NJE MUSLIMAN QUHET TERRORIZEM, VRASJE MAKABRE, TORTUR QNJERZORE, BARBARIZEM, SEPSE KETO DEFINICIONE I TAKOJNE RACES MUSLIMANE.
 • njani 27.02.2013 / 17:33
  jo ktu aak i ka fajet se gjakova jan me ta e me ldk :P
 • Graniti 27.02.2013 / 17:31
  @ faton ,pse po e quani i semur psiqik?? pse nuk po e quani terrorist krishterian? nese ni musliman e kish bo kete akt, ju shqipfoles me zemra sllave menjeher kishit fillu me shajt ISLAMIN ! Pajtona plotsisht me ty, po te ishe Musliman e kishin quajtur terrorist menjeher, e tash qe ka qellu krishter e quajne si te semure psiqik ... Sidomos kjo vlen per shiptaret se ma shum e respektojn fene e te tjerve se fen e vet.
 • Besi 27.02.2013 / 17:28
  Kshyrni qka bojn terroristat krishtet
 • mala 27.02.2013 / 17:26
  O njaez Talibana po qka po folni o te mjer po aj i juvi qe vrau un Franfrkt ushtaret Amerikan qa ke mos luni more te pa shpirt .
 • Roni 27.02.2013 / 17:20
  ndegjoni mediat,thuhet se eshte terrorist islamist
 • demi 27.02.2013 / 17:17
  çka ka lidhje a shqiptar çka do qofte, njeri ka lu meq edhe e ka kry aktin... ka mujt mu kan zvicran, portugez, gjerman, francez, italian...
 • Agroni,austri 27.02.2013 / 17:14
  KJO PUNE SKA TE BEJE ME NACIONALITET O NJEREZ.KJO ESHTE QESHTJE PSIQIKE E AUTORIT NE MOMENTIN KUR VENDOS PER KETE PUNE.KJO DUKURI NUK NJEH AS FE ,AS ATDHE E AS KUFIJ.NDAJ BASHKEATDHETARE TE NDERUAR RRINI TE QETE DHE JEPNI NDONJE NGUSHELLIM ,MENYRE E VETME E SOLIDARIZIMIT ME VIKTIMA.
 • valon 27.02.2013 / 17:08
  pse po e quani i semur psiqik?? pse nuk po e quani terrorist krishterian? nese ni musliman e kish bo kete akt, ju shqipfoles me zemra sllave menjeher kishit fillu me shajt ISLAMIN !
 • Armendi 27.02.2013 / 16:52
  A mos deshet ju disa komentues qe te thoni se feja islame i ka fajet?!
 • mendoje 27.02.2013 / 16:45
  a mendoni qe njeri ndoshta ka qene i semure psiqikishte. Lajmet na tregojne
 • toni 27.02.2013 / 16:44
  pajtohem me qerimin edhe nje veper e keqe nga shqiptaret qe do te beje jehone ne evrope .,kjo do te na sjell me shum izolim .
 • Imran 27.02.2013 / 16:40
  Indeksonline mos jepni dezinformata ju lutem pa e kuptu njehere ngjarjen e cila vertet ka ndodh,ne faqen 20minuten.ch aty po shkrun qe nje zvicran dyshohet per ket krim,mirpo as ata nuk kan dhon emer sikur ju qee bonet para zvicranve
 • Dushi 27.02.2013 / 16:26
  Njeri koka smu o daj qa ke me bo edhe te shqipatrk paska hi ko virus i smujes kjo eshte lloj smuje krejt vjen te njerzit qe jan mbyllur nuk flasin
 • Azilanti 27.02.2013 / 16:22
  koka ngi buke ky Viktori,tash vraj zvicran,haj medet populli jone,
 • T 27.02.2013 / 16:11
  Salihu oka Fajet
 • rocky 27.02.2013 / 16:10
  Ngushllime per familjaret qe humben me te dashurit e tyre...
 • loni 27.02.2013 / 16:10
  Feka ish kon mir me qellu edhe ti atu.
 • sallakadraq 27.02.2013 / 16:09
  kam ndje mjaft gëzim kur jan largu nga trojet e shqiptaris, te mos kem kontakte me shqiptarë. Te zezat ne kte botë me kan ardhë vetem e vetem nga shqiptart. Je toi ne Zvicerr e falenderoi zvicrren tej mase me ka pranu keshtu siq jam i pa vlerë shyptar, me ka sistemu per bukuri. Ndersa edhe ktu kta qelbsira shypecat me pengoin, nese gjat rruges vozit paralel me shypecat duhet ndalu automjetin sepse bish ne konflikt, nese ndeshesh per ball duhet m,e laku rrugen etj etj. Pra nuk deshiroi te kam kontakte fare me ta. Gezohem qe femit nuk jan shoqru me qelbsirat e ballkanit. Rrnofshin n jerzt e mirë e nese ka shqiptar edhe ata porse nuk e besoi
 • Gentos 27.02.2013 / 16:08
  @une Diaspora jone ka bere mashumti per Kosoven! @Iliri Au, se veq Shqiptart bojn ksi sene. Rall shum rral e bejm ne .. Ngushllime Familjes Berisha
 • diaspora 27.02.2013 / 16:07
  nuk ban bre qeshtu ose veq psikopatat bajn se njeri familjar nuk ben kurka dasht kshtu myte vetin edhe shko hup qapo merr njerz nqaf
 • QERIMI 27.02.2013 / 16:07
  EDHE NJE NGJARJE TRAGJIKE E BERE NGA NE SHQIPTARET KJO NUK ESHTE E MIR SEPSE PO QESIM NJE IMAZH TE KEQ NE DISA SHTETE QE NA KAN NDIHMU NE MOMENTE ME TE VESHTIRA TE POPULLIT TONE.EDHE KETE RAST SERBIA DO TE MUNDOHET TA PERDOR PER INTERESA TE VETA QE TE MUNDOHET TI BINDE DISA SHTETE SE KENI BER GABIM QE E KINI PRANU KOSOVEN SI SHTET SEPSE JA QFAR JAN SHQIPTARET DO TE THOT.
 • Drenicaki / Austri 27.02.2013 / 16:05
  ...po tash kom ni qe edhe kur po ndahen qiftet nKosov po thojshin Thaqi qeverija i ka fajet ... u knaqa tu kesh lunja lunja!!!!
 • islami 27.02.2013 / 16:03
  nje e mire ne kete fatkeqesi qe te koka katolik se me qen musliman
 • ILyria 27.02.2013 / 15:56
  ahhaa zemra pom dhem kur po ni qesi rast..pseeeeeeeeeeeeeeeeeee pseeeeeeeeeeeeeee pseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 • Feka 27.02.2013 / 15:51
  Aaa shqiptari nuk lshon pe hiq ja paskan nxon karrigen kur kan bo pauz e sja kan lshu e i paska bo masaker
 • iliri 27.02.2013 / 15:48
  Ku t shkon Shqiptari e bon mut :@ :$
 • uNe 27.02.2013 / 15:47
  ishalla nuk eshte e vertet, edhe ket e patem mangu, keshtu ashtu na ka kriju kjo qeveri imazh te nje shteti kriminel per Kosoven, tash edhe ky andej ia paska ndihmu boll Kosoves,
 • Fatosi 27.02.2013 / 15:45
  Hashim Thaci i ka fajet..................? Qeveria i ka fajet...........................? Hajt tash ju komentues folni najsen.............
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.