Donika Gërvalla: Isa Mustafa, ky frikacak i paparë

Kryetarja e LDK-së në Gjermani Donika Gërvalla-Schwarz e ka quajtur Isa Mustafën frikacat të paparë. Ajo ka thënë se kreu i LDK-së Isa Mustafa duhet të pushoj së treguari të pavërteta, pasi ai e di që zgjedhjet në Gjermani kanë qenë korrekte dhe të dokumentuara. Gërvalla, përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka kërkuar nga Mustafa që të vihet në kërkim të nderit të tij, ose të pushoj së treguari gjëra të...

Isa Mustafa u përgjigjet Fatmir Sejdiut e Vjosa Osmanit

Deri më tash, Isa Mustafa ka refuzuar të merret me ish-shefin e tij, Fatmir Sejdiun. Por, sot, Mustafa ka thënë se ish-Presidenti s’ka arsye të jetë i...

Zyrtare: Feronikeli transferon golashënuesin më të mirë të Superligës (Foto)

Skuadra e Feronikelit ka arritur të siguroi lojtarin e tretë në këtë afat transferimesh. Së fundi ata kanë nënshkruar me sulmuesin Blerand Kurtishaj, i...

Skuadra spanjolle Betis zyrtarizon një shqiptar (Foto)

Skuadra spanjoll Betis edhe zyrtarisht është përforcuar me mbrojtësin e krahut të majtë, Riza Durmishi i cili luante tek skuadra Bondbos. Durmishi...

Lajme

Synohet unifikim i kalendarit për festat islame

Kreu i Çështjeve Fetare të Turqisë, Mehmet Gormez, ka kritikuar të shtunën në Stamboll praktikën e vendeve të ndryshme të cilat festojnë festat islame në kohë të ndryshme. Gormez ka folur për këtë çështje në një konferencë në...

Beqaj promovon në Çagllavicë librin “Kur do të pajtohen shqiptarët dhe serbët”

Profesori i Shkencave Politike dhe publicisti, Belul Beqaj, ka promovuar librin e tij të fundit “Kur do të pajtohen shqiptarët dhe serbët”, në Çagllavicë, pasi që...

Bekë Berisha zgjedhet kryetar i Organizatës së Vetëranëve të UÇK-së në Istog

Anëtari i kryesisë së AAK-së, Bekë Berisha është zgjedhur kryetar i Organizatës së Vetëranvë të UÇK-së në Istog. Përmes një...

Donika Gërvalla: Isa Mustafa, ky frikacak i paparë

Kryetarja e LDK-së në Gjermani Donika Gërvalla-Schwarz e ka quajtur Isa Mustafën frikacat të paparë. Ajo ka thënë se kreu i LDK-së Isa Mustafa duhet të pushoj së...

Vajzat e heroit Ilaz Kodra para se të shkojnë në mbarmje të maturës nderojnë babain e tyre (foto)

Para se të shkojnë në mbrëmjen e maturës vajzat e heroit të kombit Ilaz Kodra, Krenarja dhe Sumeja, nderojnë babain e tyre. Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu Kodra në...

Sport

Griezmann humb penalltinë (Video)

Antonio Griezmann ka humbur një penallti në ndeshjen finale ndaj Real Madridit. Në minutën e 46-të, Fernando Torres u faullua në zonën e 16 metërshi, ku u akordua penallti, e me që rast sulmuesi francez goditi shtyllën./Indeksonline/

Përfundon pjesa e parë në “San Siro”, Real Madridi po triumfon (Video/Foto)

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së madhe të Ligës Kampionëve, Real Madrid – Atletico Madrid. Në “San Siro” është shënuar vetëm një...

Ramos shënon në “San Siro” (Video)

Skuadra e Real Madridit ka kaluar në avantazh 1 me 0 në ndeshjen finale ndaj Atletico Madridit. Golin në minutën e 15-të e shënoi mbrojtësi spanjoll, Sergio Ramos./Indeksonline/

Skuadra spanjolle Betis zyrtarizon një shqiptar (Foto)

Skuadra spanjoll Betis edhe zyrtarisht është përforcuar me mbrojtësin e krahut të majtë, Riza Durmishi i cili luante tek skuadra Bondbos. Durmishi ka nënshkruar një...

Pas Nadalit edhe Tsonga tërhiqet nga French Open (Video)

Tenisti numër gjashtë në botë, Wilfried Tsonga është tërhequr nga gara e French Open, pas një lëndimi. Francezi ishte duke mposhtur 5 me 2 në setin e parë...

Showbiz

Këto të pasme me të vërtetë janë shumë seksi (Foto)

Këngëtari i njohur, Robin Thicke ka fotografuar të dashurën e tij April Love, gjatë kohës sa ishin në jaht në pushime. Nga fotot shihet se çifti është duke kaluar momente të këndshme në Dubai. Bukuroshja seksi ka shfaqur linjat e saj superseksi ku disa prej fotove i ka...

Bukuroshja Viola Spiro më seksi se kurrë (Foto)

Është njëra ndër femrat më të bukura të shoë bizzit shqiptar. Ajo ka zgjedhur që të pushojë në bregdetin shqiptar, mirëpo nuk dihet se kush e...

Ylli televiziv përkrah kandidatin republikan në këtë formë (Foto)

E njohur me pseudonimin Frenchy, emri i së cilës është Angelique Morgan ka vendosur që të përkrah kandidatin presidencial republikan në një mënyrë të...

Ky është urimi i Norës dhe Robertit për vajzën e tyre

Tashmë Robert Berisha ka vendosur që të lansojë këngën e tij të parë. Mësohet se kënga do të jetë një dedikim  që do t’i kushtohet...

Ja kënd e uroi Jonida Vokshi (Foto)

Prezantuesja superseksi, Jonida Vokshi ka uruar në mënyrë të veçantë babain e saj për datëlindje. Ajo këtë urim e ka bërë përmes një postimi...

Tech/Auto

Supertelefoni i ZTE

Në tregun e telefonave inteligjentë, ZTE është një kompani pak e njohur dhe që ka zënë vend në Kinë dhe disa vende të tjera të varfra. Por kjo mund të ndryshojë. Kompania kineze prezantoi projektin me të cilin synon që të hyjë sidomos në tregun...

Samsung prezanton versionin e ri të Galaxy S7, "Batman" (Video)

Samsung së fundmi ka lanccuar një sasi të limituar të versionitGalaxy S7 Edge InjusticeEdition. "Ne jemi të ngadhënjyer që jemi bërë partner me...

Facebook dhe Microsoft do të ndërtojnë një kabllo nën det për të lëvizur më shpejtë sasi të mëdha të dhënash

Facebook dhe Microsoft po përpiqen të ndërtojnë një kabllo të ri nënujor i cili do të shtrihet në më shumë se 4,000 milje përmes Oqeanit Atlantik, sipas...

Tre automjetet më gjigante që ka bërë njeriu (Foto)

Këto janë tre makineritë më të mëdha që ka ndërtuar njerëzimi dhe që janë në gjendje të lëvizin. 1. Transportuesit e NASA-s, prodhim amerikan....

Të rinjtë kosovarë krijojnë aplikacion për telefonat e mençur (Video)

"SKIP" është një aplikacion për IOS dhe Android, i cili është një lojë e thjeshtë për t`u luajtur, por e këndshme dhe me shumë ambicie të...

Indeks+

60 mijë punonjës zëvendësohen me robotë

“Foxconn”, një kompani, e cila prodhon pajisje për  “Apple” dhe “Samsung” ka shkurtuar 60 mijë punonjës në një prej fabrikave të saj në Kinë, duke i zëvendësuar me robotë. Fabrika e ka reduktuar numrin e punonjësve nga 110 000 në 50...

Të gatuash me superfuqi (Video)

Superheronjtë nuk kanë qenë kurrë kaq të famshëm sa në këto vite, me filma të tyre që shfaqen vit pas viti dhe grumbullojnë qindra milionë dollarë në...

E frikshme/ I del gjarpri nga makina (Video)

Gjarpërinjtë janë vërtet të frikshëm për shumicën e njerëzve dhe shumë janë befasuar, pasi i ka parë duke dal nga makina, tualeti apo dhoma e fjetjes. Një...

Çfarë ka ndodhur më 27 maj?

  927 – Vdiq Simeon i Madh, udhëheqësi i parë bullgar i shpallur i perandor. Fushatat e tij të suksesshme kundër Bizantit, hungarezëve dhe serbëve çuan në...

Parku i seksit në Korenë e Jugut (Video/Foto)

Parku “Jeju Loveland” ose parku i seksit u hap në vitin 2004 në ishullin Jeju në Korenë e Jugut me qëllim për të informuar koreanët rreth seksualitetin. Në...

Opinione

Xhemajl Fetahaj- shembulli si luftohet dhe vdiset për liri

T’i kujtosh dhe t’i bësh publike përjetimet e së kaluarës si dhe opinionin tënd për ngjarje të caktuara historike apo dhe personalitete të veçanta, është një nga detyrat më të vështira. Është një nga detyrat më të vështira,...

KUR GËNJYET, DJE APO SOT?!

Shpjegimin dhe kërkim faljen ua keni borxh shqiptarëve të Kosovës, LDK-së e Ibrahim Rugovës, UCK-së dhe individëve që i linçuat si LDK-ista dhe rugovista, me...

Sa cilësore janë donacionet në Kosovë?

Numri i donacioneve të shumta dhënë Kosovës që nga paslufta ka pësuar një rënie të lehtë pas shpalljes së pavarësisë, por që është ende i...

Sharri 30 vjet park kombëtar, por pse duhet të shpallet dhe trashëgimi botërore

Artikullin për Ditën Ndërkombëtare të Biodiversitetit 22 Majin vendosa t`ia kushtoj  vlerave të Parkut kombëtar Malit Sharr, dhe pse ai duhet të propozohet për tu...

Më pëlqen, por a më shkon?!

Kur është fjala për të qenë social dhe me kohën, jemi gjithnjë të hapur për të mësuar dhe përdorur çdo modë dhe kulturë të re. A ndjekim...

Ekonomi

Largohen dhe mbyllet edhe zyra e AKB-së në Pejë

Edhe udhëheqja e regjionit të Pejës është larguar nga Aleanca Kosovare e Biznesit, duke shuar aktivitetin e saj dhe mbyllur zyrën në Pejë, e cila ishte hapur në dhjetor të vitit të kaluar. Në një njoftim për media, ish-udhëheqja e kësaj zyre bënë të...

Vetëm 2.5 Euro për transfertet brenda rrjetit të Bankave ProCredit (Video)

Në mënyrë që të mbështesë dhe stimulojë aktivitetet e biznesit ndërkombëtare të klientëve tanë, Banka ProCredit  ofron transferte...

Delegacioni i FKPK-së takim me kryetarin e Kuvendit

Anëtarë të Bordit Drejtues dhe Drejtori Menaxhues i FKPK-së janë pritur në takim nga Kryetari të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Delegacionin e FKPK-së e ka...

Kultivimi i dredhëzës po sjell përfitime për fermerët (Foto)

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kurtan Kajtazi bashkë me Donnie Harrington, këshilltar i lartë për zhvillim në USAID vizituan sot...

Çmimi i naftës bruto, për herë të parë këtë vit, arrin në 50 dollarë

Çmimi i naftës së papërpunuar Brent për herë të parë gjatë këtij viti ka arritur nivelin prej 50 dollarësh, për shkak të furnizimit të parregullt...

Shëndetësi

Konsumimi i këtyre ushqimeve, ju çon në një dobësim më të shpejtë

Veza është një ushqim super proteinik në të cilin gjenden të 9 aminoacidet e domosdoshme për organizmin. Jo rastësisht, studimet tregojnë se të konsumosh vezë për mëngjes, ndihmon shëndetin e mirë dhe ul nevojën për kalori në vazhdim të ditës, duke...

Ja çfarë nuk keni ditur për sytë

Sytë janë pasqyra e shpirtit, janë pjesa më të cilën ne identifikojmë mjedisin përreth. Sa herë që shikoni njeriun që e dashuroni, bebëzat dyfishohen për...

Si të parandaloni sulmin në tru

Sulmi në tru është një fenomen shqetësues që mund të parandalohet duke përdorur ushqimet e nevojshme të cilat ndihmojnë në eleminim e tij. Disa nga këto...

Vrapon 560 km pa ndaluar, por ka një problem...

Dean Karnazes, viktimë e një anomalie, e cila shkakton acid laktik dhe që nxirret shpejt nga sistemi, duke i lejuar atij që të vrapojë pa limit dhe të mos ndjejë asnjë lodhje...

Identifikohet super bakteri në SHBA

Për herë të parë mbërrin në SHBA një super bakter që është rezistent gati ndaj çdolloj antibiotiku, njoftuan shkencëtarët e departamentit amerikan...