REAL MADRID KAMPION I EVROPËS

Real Madridi ka fituar Ligën e Kampionëve, pasi në finale ka mposhtur rivalin e qytetit Atletico Madridi dhe atë vetëm pas penalltive. Koha e rregullta dhe vazhdimet kanë përfunduar me rezultat të barabartë, me të dy skuadrat që shënuan nga një gol (1-1). Kurse gjatë penalltive fitoi skuadra e Real Madridit me rezultat të përgjithshëm 5-3./Indeksonline/   

Thaçi në Samitin e Bërnos: Bashkëpunimi është thelbësor për integrim rajonal në NATO dhe në BE (Foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim thaçi, po merr pjesë në samitin dyditor të liderëve të rajonit në Sarajevë, në kuadër...

Haradinaj në Prizren: Pashë vendosmërinë për ndryshim (Foto)

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për një vizitë në qytetin e Prizrenit, ku ka takuar biznesmenë,...

Carrasco dhe festa e tij duke puthur të dashurën (Foto/Video)

Lojtari i Ateltico Madridit, Yannick Carrasco shënoi gol në minutën e 80-të, duke barazuar rezultatin në finalen e madhe. Ajo çka e karakterizoi këtë gol...

Lajme

Bie rrufeja në mes të Parisit, plagosen 8 fëmijë

Tetë fëmijë dhe tre të rritur u goditën nga një rrufe në mes të Parisit ndërsa festonin një ditëlindje në parkun “Monceau” jo larg nga “Champs-Elysees”. Gjashtë persona të tjerë kanë marrë lëndime. Incidenti i rrallë ndodhi...

Sputnik: Thaçi, marrëveshje me Uashingtonin që ushtria e Kosovës të operoj nën autoritetin e NATO-s

Media ruse Sputnik ka shkruar një artikull kushtuar zgjerimit të vazhdueshëm të NATO-s në Ballkan. Duke e komentuar vizitën e vitit të kaluar të Hashim Thaçit, tash...

44 vite punë në Zvicër, pa munguar asnjë orë! (Foto)

Historia 44 vjeçare e punëtorit me prejardhje nga Tetova mund të shkruhet me dy fjalë: Jetoi për të punuar! Mustafa Osmani, i sapo pensionuar, nuk ka munguar kurrë në...

Kosovë, pengesat ndaj investimeve të huaja (video)

Në Kosovë, përfaqësues të bizneseve thonë se mungesa e sundimit të ligjit dhe shkalla e lartë e korrupsionit po pengojnë ardhjen e investimeve të huaja në...

'Rama sponsorizoi festën me 450 të ftuar në jahte sheikësh në Kotor për djalin e Endri Fugës'

Fundjava nuk ka qenë një ditë pushimi për ish kryeministrit Sali Berisha, i cili nuk lë asnjë rast që ti shpëtojë pa denoncuar në profilin e tij personal në...

Sport

Flet Simeone pas humbjes: Ekipi që fiton është gjithmonë më i miri

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka uruar Real Madridin për titullin e 11’të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Simeones u mposht nga penalltitë, por menaxheri argjentinas ka uruar skuadrën e Zinedine Zidane për triumfin e 11-të në Ligën e Kampionëve. “Dua të...

Këto ishin simulimet qesharake të Pepes (Video/Foto)

Qendërmbrojtësi madrilen, Pepe u gjend në disa raste tepër interesante në finalen e madhe të Ligë Kampioneve në “San Siro” 33-vjeçari, njihet si...

Ancelotti uron Real Madridin (Foto)

Ish-menaxheri i Real Madridit, Carlo Ancelotti në rrjetin social Twitter ka shkruar për Real Madridin. Ai uroi ish-skuadrën e tij, për titullin e 11-të në Ligën e...

Fjalët e Ronaldos pas fitores

Cristiano Ronaldo është tejet i lumtur me titullin e Ligës së Kampionëve, të fituar pas ekzekutimit të penalltive ndaj Atletico Madridit. Portugezi ka thënë se ishte i...

REAL MADRID KAMPION I EVROPËS

Real Madridi ka fituar Ligën e Kampionëve, pasi në finale ka mposhtur rivalin e qytetit Atletico Madridi dhe atë vetëm pas penalltive. Koha e rregullta dhe vazhdimet kanë përfunduar...

Showbiz

Me çfarë kafshë pozon Irina Shayk? (Foto)

Modelja e famshme botërore, Irina Shayk ka realizuar fotosesionin e për versionin japonez të revistës Vogue. Bukuroshja seksi kësaj radhe ishte në foto me dy dhi, që ndoshta edhe mund të jenë kafshët e saj të preferuara. Në mbikshrimin që i’u kishte bërë fotove...

Tifoze e kujt është Marina Vjollca?

Prezantuesja seksi e ekranit shqiptar, Marina Vjollca shquhet për sharmin dhe elegancën. Ajo ka treguar se futbollin e përcjell me pasion të madh dhe se është tifoze e Atletico...

Pse Qumili nuk flet me motrën?

Humoristi i famshëm, Sevdai Radogoshi i njohur si Qumili ka dhënë versionin e tij për arsyen e shoqërimit në polici dhe lajmit se rrahu të motrën. Qumili tha se as...

Këto të pasme me të vërtetë janë shumë seksi (Foto)

Këngëtari i njohur, Robin Thicke ka fotografuar të dashurën e tij April Love, gjatë kohës sa ishin në jaht në pushime. Nga fotot shihet se çifti është duke...

Bukuroshja Viola Spiro më seksi se kurrë (Foto)

Është njëra ndër femrat më të bukura të shoë bizzit shqiptar. Ajo ka zgjedhur që të pushojë në bregdetin shqiptar, mirëpo nuk dihet se kush e...

Tech/Auto

Supertelefoni i ZTE

Në tregun e telefonave inteligjentë, ZTE është një kompani pak e njohur dhe që ka zënë vend në Kinë dhe disa vende të tjera të varfra. Por kjo mund të ndryshojë. Kompania kineze prezantoi projektin me të cilin synon që të hyjë sidomos në tregun...

Samsung prezanton versionin e ri të Galaxy S7, "Batman" (Video)

Samsung së fundmi ka lanccuar një sasi të limituar të versionitGalaxy S7 Edge InjusticeEdition. "Ne jemi të ngadhënjyer që jemi bërë partner me...

Facebook dhe Microsoft do të ndërtojnë një kabllo nën det për të lëvizur më shpejtë sasi të mëdha të dhënash

Facebook dhe Microsoft po përpiqen të ndërtojnë një kabllo të ri nënujor i cili do të shtrihet në më shumë se 4,000 milje përmes Oqeanit Atlantik, sipas...

Tre automjetet më gjigante që ka bërë njeriu (Foto)

Këto janë tre makineritë më të mëdha që ka ndërtuar njerëzimi dhe që janë në gjendje të lëvizin. 1. Transportuesit e NASA-s, prodhim amerikan....

Të rinjtë kosovarë krijojnë aplikacion për telefonat e mençur (Video)

"SKIP" është një aplikacion për IOS dhe Android, i cili është një lojë e thjeshtë për t`u luajtur, por e këndshme dhe me shumë ambicie të...

Indeks+

60 mijë punonjës zëvendësohen me robotë

“Foxconn”, një kompani, e cila prodhon pajisje për  “Apple” dhe “Samsung” ka shkurtuar 60 mijë punonjës në një prej fabrikave të saj në Kinë, duke i zëvendësuar me robotë. Fabrika e ka reduktuar numrin e punonjësve nga 110 000 në 50...

Të gatuash me superfuqi (Video)

Superheronjtë nuk kanë qenë kurrë kaq të famshëm sa në këto vite, me filma të tyre që shfaqen vit pas viti dhe grumbullojnë qindra milionë dollarë në...

E frikshme/ I del gjarpri nga makina (Video)

Gjarpërinjtë janë vërtet të frikshëm për shumicën e njerëzve dhe shumë janë befasuar, pasi i ka parë duke dal nga makina, tualeti apo dhoma e fjetjes. Një...

Çfarë ka ndodhur më 27 maj?

  927 – Vdiq Simeon i Madh, udhëheqësi i parë bullgar i shpallur i perandor. Fushatat e tij të suksesshme kundër Bizantit, hungarezëve dhe serbëve çuan në...

Parku i seksit në Korenë e Jugut (Video/Foto)

Parku “Jeju Loveland” ose parku i seksit u hap në vitin 2004 në ishullin Jeju në Korenë e Jugut me qëllim për të informuar koreanët rreth seksualitetin. Në...

Opinione

Xhemajl Fetahaj- shembulli si luftohet dhe vdiset për liri

T’i kujtosh dhe t’i bësh publike përjetimet e së kaluarës si dhe opinionin tënd për ngjarje të caktuara historike apo dhe personalitete të veçanta, është një nga detyrat më të vështira. Është një nga detyrat më të vështira,...

KUR GËNJYET, DJE APO SOT?!

Shpjegimin dhe kërkim faljen ua keni borxh shqiptarëve të Kosovës, LDK-së e Ibrahim Rugovës, UCK-së dhe individëve që i linçuat si LDK-ista dhe rugovista, me...

Sa cilësore janë donacionet në Kosovë?

Numri i donacioneve të shumta dhënë Kosovës që nga paslufta ka pësuar një rënie të lehtë pas shpalljes së pavarësisë, por që është ende i...

Sharri 30 vjet park kombëtar, por pse duhet të shpallet dhe trashëgimi botërore

Artikullin për Ditën Ndërkombëtare të Biodiversitetit 22 Majin vendosa t`ia kushtoj  vlerave të Parkut kombëtar Malit Sharr, dhe pse ai duhet të propozohet për tu...

Më pëlqen, por a më shkon?!

Kur është fjala për të qenë social dhe me kohën, jemi gjithnjë të hapur për të mësuar dhe përdorur çdo modë dhe kulturë të re. A ndjekim...

Ekonomi

Largohen dhe mbyllet edhe zyra e AKB-së në Pejë

Edhe udhëheqja e regjionit të Pejës është larguar nga Aleanca Kosovare e Biznesit, duke shuar aktivitetin e saj dhe mbyllur zyrën në Pejë, e cila ishte hapur në dhjetor të vitit të kaluar. Në një njoftim për media, ish-udhëheqja e kësaj zyre bënë të...

Vetëm 2.5 Euro për transfertet brenda rrjetit të Bankave ProCredit (Video)

Në mënyrë që të mbështesë dhe stimulojë aktivitetet e biznesit ndërkombëtare të klientëve tanë, Banka ProCredit  ofron transferte...

Delegacioni i FKPK-së takim me kryetarin e Kuvendit

Anëtarë të Bordit Drejtues dhe Drejtori Menaxhues i FKPK-së janë pritur në takim nga Kryetari të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Delegacionin e FKPK-së e ka...

Kultivimi i dredhëzës po sjell përfitime për fermerët (Foto)

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kurtan Kajtazi bashkë me Donnie Harrington, këshilltar i lartë për zhvillim në USAID vizituan sot...

Çmimi i naftës bruto, për herë të parë këtë vit, arrin në 50 dollarë

Çmimi i naftës së papërpunuar Brent për herë të parë gjatë këtij viti ka arritur nivelin prej 50 dollarësh, për shkak të furnizimit të parregullt...

Shëndetësi

Konsumimi i këtyre ushqimeve, ju çon në një dobësim më të shpejtë

Veza është një ushqim super proteinik në të cilin gjenden të 9 aminoacidet e domosdoshme për organizmin. Jo rastësisht, studimet tregojnë se të konsumosh vezë për mëngjes, ndihmon shëndetin e mirë dhe ul nevojën për kalori në vazhdim të ditës, duke...

Ja çfarë nuk keni ditur për sytë

Sytë janë pasqyra e shpirtit, janë pjesa më të cilën ne identifikojmë mjedisin përreth. Sa herë që shikoni njeriun që e dashuroni, bebëzat dyfishohen për...

Si të parandaloni sulmin në tru

Sulmi në tru është një fenomen shqetësues që mund të parandalohet duke përdorur ushqimet e nevojshme të cilat ndihmojnë në eleminim e tij. Disa nga këto...

Vrapon 560 km pa ndaluar, por ka një problem...

Dean Karnazes, viktimë e një anomalie, e cila shkakton acid laktik dhe që nxirret shpejt nga sistemi, duke i lejuar atij që të vrapojë pa limit dhe të mos ndjejë asnjë lodhje...

Identifikohet super bakteri në SHBA

Për herë të parë mbërrin në SHBA një super bakter që është rezistent gati ndaj çdolloj antibiotiku, njoftuan shkencëtarët e departamentit amerikan...