Ndodheni
Indeksonline / Lajme
08:30 / E diel, 30 Qershor 2013
13 Komente
Kthehen në garë “ujqit e vjetër”

Dy partitë opozitare, LDK-ja dhe AAK-ja, i kanë nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave, ndërsa garës i janë kthyer ish kandidatët e kaluar që kanë qeverisur komunat. Vetëvendosje dhe PDK-ja po “shikojnë seri”.

Derisa nuk dihet data e saktë se kur do të mbahen zgjedhjet lokale, a do të jetë fundi i tetorit apo fillimi i nëntorit, partitë politike i kanë tensifikuar angazhimet rreth përzgjedhjes së kandidatëve “adekuat” me të cilët pretendojnë t’i fitojnë zgjedhjet lokale.

Në fakt janë drejtuesit e LDK-së dhe ata të AAK-së që nominimin e kandidatëve për kryetar të komunave e kanë marrë më “ngatë zemre”, ndërsa partitë tjera nuk janë duke u ngutur për këtë process. Këto dy parti I kanë kthyer në lojë “ujqit e vjetër” me qëllim që ta mposhtin PDK-në. Ndërksa, tërësisht të heshtur karshi këtij procesi deri tash janë treguar drejtuesit e PDK-së, të VV, dhe të AKR-së, shkruan Zëri.

Sikurse në partinë e Hashim Thaçit, në Lëvizjen e Albin Kurtit dhe atë të Behxhet Pacollit deri më tash, të paktën publikisht, nuk dihet as edhe një kandidat I vetëm që do të garojë për të marrë timonin e ndonjerës prej komunave të vendit./Indekosnline/


Kendi i komenteve
 • politikant 30.06.2013 / 16:41
  kthehen hajnat evjeter
 • arbeni 30.06.2013 / 14:49
  Shpresuam te Akademik Isa Mustafa shume, nominimi i ketyra kandidateve per kryetar komunave te cilat ka prej tyre qe kan hupur nga dy here. Pse Sokol Halitin ne Viti, Imri Ahmetin ne Lipjan, Agim Veliun ne Podujev? Kryetari i LDK-se duhet me pas kujdes edhe me Prishtinen nese del Akademik Mustafa do te hup shume primatin ne parti. Do te hum shume edhe ne vota, nuk do i marre votat qe i ka marre ne 2009, asamblen nuk do ta ket si ne 2009, dukshem me pak. Per kete pergjethesin duhet ta marr vet si kur Berisha ne Shqipri. Jam pjes e LDK ne Prishtine edhe e strukturave qe kom shpresu shume ne Isen po na ka zhgenjy shume sidomos me Drejtora te kurruptuar. Ik IS mos kandido
 • ANTI pdky 30.06.2013 / 14:08
  Me e sakte do te ishte .. " KTHEHEN NE GARE DHELPRAT E VJETRA " !!
 • poplli 30.06.2013 / 13:50
  vv e aak te parat do dalin ne kto zgjedhje
 • Shaqa 30.06.2013 / 13:46
  Keta ish ujqe, kjo po i bjen u befsha edhe njehere keryetar nonen ko mi ja kajte tu vjedh
 • rezultati 30.06.2013 / 13:44
  aak 41 perqind pdk. 29 perqind vv. 25 qind ldk 3 perqind dhe partit tjera 2 perqind
 • Perquku 30.06.2013 / 12:20
  Në Vushtri Refik Ramaj, me këtë person nuk gjasa që të fitojë zgjidhjet LDK në Vushtrri ky njeri nuk meriton ta kapërcej pragun e komunës, kemi mjaft kandidat nga radhët e LDK-së që kanë autoritet, zgjuarsi, trimëri, largpamës, din të bëjnë projekte madhore për zhvillimin komunës në aspektin e infrastrukturës, punësimit, ngjalljen e shoqërive kulturore dhe afrimin e njerëzve.
 • bali 30.06.2013 / 12:16
  Aak i ka nominaur me te paditurif por te pershtashnit dhe profit per hajni.
 • Emra nuk dihet ende 30.06.2013 / 11:43
  ne VV se pari duhet ta zgjedhim Kandidatin Aktivistet dhe Anetaret me Vote dhe me demokraci te mbrendshme. Kjo do t e ndodhe kur behet e ditur Data per Zgjedhje.
 • pejani 30.06.2013 / 10:51
  Me ujq ka dasht me thon se ujki han edhe opet nuk ngihet njejt si keta nuk jon ngi me hajnit e tyre po dojn hala me vjedh
 • realisti 30.06.2013 / 10:42
  Sa per lipjan LDK-ja e ka te humbur prej sot komunen. I njejti kandidat qe i humb qe tri here zgjedhjet
 • TERMI 30.06.2013 / 08:38
  ma mire do te shkonte te thuhej: "kthehen ne gare qent e vjeter" > se me "ujk" i qojn kraht!
 • shukri 30.06.2013 / 08:34
  Nuk jan ujq ma,tani jan HAJDUKA.
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.