LIVE: 10 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur nga shpërthimet në aeroportin e Stambollit (Video/Foto)

(I plotësuar)-  Të paktën dhjetë persona janë vrarë në një sulm vetëvrasës në aeroportin Ataturk në Stamboll, njoftoi Reuters. Ministri turk i Drejtësisë konfirmoi se 10 persona kanë vdekur, ndërsa janë raportuar se rreth 40 persona të tjerë janë plagosur, transmeton Indeksonline. Dy persona u hodhën në erë në aeroport Ataturk, sipas zyrtarëve turq, duke deklaruar se policia hapi zjarr për të ndaluar të dyshuarit në një pikë...

Era nuk i ndahet suksesit, performanca mahnitëse për shumë radio në Belgjikë (Video/Foto)

Era Istrefi është këngëtarja shqiptare me suksesin më të madh dhe kjo gjë është duke u dëshmuar çdo ditë e më tepër. Pas...

Ekskluzive: Agjentët e skuadrës së njohur angleze aterojnë në Prishtinë, për Arlind Ajetin

Numri i skuadrave të interesuara për Arlind Ajetin po vazhdon të rritet. Indeksonline ka mësuar se të dielën në Prishtinë kanë qenë zyrtarë...

Fanela e këtij futbollisti shqiptar është më e shitura

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Europianin e Francës ka qenë një nga publicitetet më të bukura që i është bërë futbollit dhe vendit...

Lajme

Policia e Kosovës i reagon Radios Evropa e Lirë për shkrimin “Brenda kazanit islamik të Kosovës”

Policia e Kosovës i ka reaguar një shkrimi që është botuar sot në Radion Evropa e Lirë në gjuhën angleze. Në këtë shkrim Kosova është paraqitur “fabrik” e xhihadistëve. Sipas Policisë së Kosovës lajmi nuk paraqet gjendjen reale. Ky...

LIVE: 10 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur nga shpërthimet në aeroportin e Stambollit (Video/Foto)

(I plotësuar)-  Të paktën dhjetë persona janë vrarë në një sulm vetëvrasës në aeroportin Ataturk në Stamboll, njoftoi Reuters. Ministri turk i...

Këto janë shkeljet që i ka gjetur Auditori në Ministrinë e Forcës së Sigurisë

Zyra e Auditorit të Përgjithshëm ka gjetur shkelje edhe në Ministrinë e Forcës së Sigurisë gjatë vitit 2015. Në këtë ministri ZAP ka gjetur se MFSK nuk...

Vazhdojnë protestat në Francë, përsëri gaz lotsjellës, arrestime ...

Policia franceze ka përdorur gaz lotsjellës kundër demonstruesve sot në Paris gjatë marshimit kundër reformës ligjore të punës. 38 demonstrues u arrestuan, prej të...

BIK-u shtron iftar për gazetarët (Video/ Foto)

Bashkësia Islame e Kosovës me rastin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit, ka shtruar iftar për të gjithë gazetarët e medieve të Kosovës, shkruan...

Sport

Vëllau i Higuain "spiunon" të vëllaun, kjo është e ardhmja e tij

Agjenti i Gonzalo Higuain, Nicolas ka treguar të ardhmen e tij. Vëllau i tij që kryen detyrën e menaxherit personal ka thënë se Higuain do të mbetet në Napoli deri në fund të kontratës, por që nuk do ta vazhdojë atë.  “Ne kemi ardhur këtu me planin për...

Fanela e këtij futbollisti shqiptar është më e shitura

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Europianin e Francës ka qenë një nga publicitetet më të bukura që i është bërë futbollit dhe vendit tonë. Paraqitja...

Nani dhe Ben Arfa bëhen me skuadra të reja

Presidenti i Fenerbahces, Aziz Yildirim, ka folur për të ardhmen e Luis Nanit. Ai me këtë rast ka zbuluar se do të largohet nga klubi turk dhe e gjitha kjo për t’u transferuar te...

Kombëtarja Shqiptare ndërron përsëri fanelat, këto janë të rejat (Foto)

Kombëtarja jonë do të ndryshojë sërish fanellat në kualifikueset e Botërorit.  Shtatori pritet të jetë një muaj i ngarkuar për futbollistët e drejtuar...

Ekskluzive: Agjentët e skuadrës së njohur angleze aterojnë në Prishtinë, për Arlind Ajetin

Numri i skuadrave të interesuara për Arlind Ajetin po vazhdon të rritet. Indeksonline ka mësuar se të dielën në Prishtinë kanë qenë zyrtarë të skuadrës...

Showbiz

Ja se si kjo 10- vjeçare e imiton Era Istrefin me “Bon bon” (Video)

Era Istrefi padyshim që është bërë njëra nga këngëtaret më të pëlqyera nga gjenerata të ndryshme. Istrefi është shëndërruar në një idhull edhe nga më të vegjëlit. Erza Mehmeti, një dhjetë vjeçare nga Klina e imiton...

Ja se si duket Çiljeta para dhe pas intervenimit në gjoks (Foto)

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Çiljeta Xhilaga është e famshme, apo të paktën mori famë falë madhësisë së gjoksit të saj. Ajo nuk ka...

Bukuroshja që s’di të ndalet (Foto)

Ylli televiziv, Chloe Ferry ka postuar disa foto provokative në rrjetin social, Snapchat, duke shtuar dyshimet se ajo është në lidhje me Gaz Beadle. 21 vjeçarja ka treguar se asaj nuk i...

Albana Osmanin, ashtu siç nuk e keni parë (Foto)

Njëra ndër moderatoret më seksi të ekranit shqiptar, pa dyshim se është Albana Osmani. Jemi mësuar t’a shohim Albanën duke i kushtuar vëmendje maksimale paraqitjes...

Kjo bukuroshe i çmendi të gjithë (Foto)

Pas disa ditëve të kaluara në Majorka, ylli televiziv, Billie Faiers është parë duke shijuar pushimet në një kontinent tjetër. 26 vjeçarja mori vëmendjen e...

Tech/Auto

Si do jetë bota në vitin 2036 sipas amerikanëve (Foto)

Është viti 2036. Njerëzit e klonuar do të ecin mbi tokë, inteligjenca artificiale do të jetë në krye të korporatave më të madha dhe pica do të shpërndahet me dron. Është e vështirë për t’u imagjinuar për disa, por për pjesën më...

Smartfoni që kushton 4 dollarë

Këtë vit u njoftua një smartfon 4-dollarësh për tregun indian dhe jo të gjithë e besuan, por lajmi është i vërtetë. Shitjet e celularit Freedom 251 do të...

Jeep padit Fiat Chrysler

Grupi i pronarëve të Jeep Grand Cherokee, ka ngritur padi kundër kompanisë bashkëpunëtore të Jeep, Fiat Chrysler duke pretenduar se ka zbuluar një defekt në dizajn.

Sulmohet llogaria e drejtorit të Google Sundar Pichai

Drejtori i Google Sundar Pichai duket se kanë qenë shënjestra e fundit e Ourmine, grupi i cili mori përgjegjësinë për hakimin e llogarive në mediat sociale të Mark...

Rekordi i makinës elektrike

Një makinë elektrike e ndërtuar nga një grup studentësh zviceranë theu rekordin botëror të shpejtësisë. Mjetit që merr energji nga një bateri e karikueshme,...

Indeks+

Si më shpëtoi karierën veshja me ngjyrë të zezë çdo ditë në punë

E di se njerëzit mendojnë se veshja tërësisht me ngjyrë të zezë është e mërzitshme, por ja e vërteta: Kur unë fillova të vishem kështu, njerëzit filluan të më merrnin më shumë seriozisht në punën time. Ndoshta ata ashtu më vlerësuan...

Këto 10 gjëra do t’ju ndodhin, kur të filloni të lexoni më shumë

1.  Do të gjeni një shteg të sigurtë për të shpëtuar, kur jeta bëhet e vështirë, dërrmuese, ose thjeshtë e mërzitshme. Nuk është nevoja...

"Shikim vrasës"! (Foto)

Një tifoz i ri basketbolli është filmuar teksa po jepte një shikim“vdekjeprurës”, gjatë ndjekjes së ndeshjes të College World Series në Omaha, Nebraska...

"Zhvishuni dhe punoni derisa të djersini" (Foto)

Në kuadër të situatës së keqe ekonomike që Bjellorusia po kalon, presidenti i saj Aleksandër Lukashenko mendoi me të drejtë se populli duhet nxitur që të...

Vajza 29 kg që kishte vetëm 48 orë jetë shpëton mrekullisht (Foto)

Adoleshentja anoreksike peshonte 29 kilogramë dhe i thanë se kishte vetëm 48 orë jetë, por ajo shpëtoi nga sëmundja mrekullisht. Ajo ka shpërndarë disa foto në...

Opinione

Është e papranueshme neglizhenca e Kosovës ndaj Grupit të Kumanovës

Shteti i Kosovës nuk po bënë asgjë për të mbrojtur shtetasit e vet që padrejtësisht mbahen, gjykohen dhe trajtohen në burgjet sllavo-maqedone. Secili qytetar ka të drejtë kushtetuese të mbrohet dhe ti garantohet gjykim i drejt, e kur rasti është duke u trajtuar në një...

Nëse je me ne, je atdhetar – nëse je me të tjerët, je tradhtar

Është praktikë që njerëzit, përgjithësisht, kanë frikë të ndryshojnë mendim edhe atëherë kur situata , koha apo rrethanat e kërkojnë një...

Britania nuk ka dalë nga BE – Ftesë për një media të përgjegjshme

Britania nuk ka dalë nga Bashkimi Europian. Akoma. Ajo që ndodhi është: Britania votoi për të dalë nga Bashkimi Europian, në një referendum. Që dalja të bëhet...

Kur dhuna nuk është më tabu

Çfarë është realisht e frikshme tek sulmet e tmerrshme që kanë ndodhur së fundmi në Orlando të SHBA-së, Angli dhe Francë nuk është vetëm numri i...

Edi Rama: Britania, Bashkimi Europian, Shqipëria

Sot Europa është më e dobët. Ndërsa Britania aspak më e fortë, në mos edhe më e dobët se Europa që ka dobësuar. Të dyja bashkë, pavarësisht...

Ekonomi

Humbje në tregjet globale për shkak të shqetësimeve për Brexit

Votimi në Britani për largim nga Bashkimi Evropian ka ndikuar një një valë tjetër të rënies së tregjeve globale gjatë ditës së djeshme, me ç’rast funta britanike ka shënuar ulje të re në 31 vjetët e fundit, megjithë sigurimet e qeverisë se...

22 për qind e bizneseve synojnë të zhvendosen nga Britania

 Rreth 50 udhëheqës të kompanive britanike synojnë të spostojnë një pjesë të aktivitetit të tyre dhe dy të tretat vlerësojnë se zgjedhja e...

IPKO PIKA lanson uebsajtin e ri, zgjeron rrjetin e partnerëve dhe dhuratave

Pas katër vitesh aktivitete ku janë shpërndarë mbi 48 mijë dhurata për mëse 350 mijë anëtarë, programi i parë i lojalitetit në Kosovë,  Pika, i...

MSA-ja, 5 milionë euro më pak inkasim në Dogana

Hyrja në fuqi e MSA ka bërë që doganat të inkasojnë 5 milionë euro më pak të të hyrave Këto humbje sipas drejtorit të përgjithshëm të...

Kontabilistët dhe Auditorët promovojmë specializimin profesional

 Shoqata e Kontabilistëve të Certifikuar dhe Auditorëve të Kosovës (ShKÇAK) organizon sot forumin e parë për profesionistët e fushave të ndryshme me qëllim...

Shëndetësi

DUHET TI NJIHNI: Sinjalet e trupit për sëmundjet serioze

Në ditët e sotme ku konkurrenca është e ashpër dhe presioni tepër i lartë dhe koha për t’u marrë me veten është e reduktuar. Sot shumë prej nesh nuk i kushtojnë vëmendje sinjaleve jonormale të trupit dhe të humorit. Në fakt, trupi ynë i ngjan...

Këto janë 10 sëmundjet e verës: Si duhet të kujdeseni

Çdo stinë verë, nuk kalon pa shfaqur patologjitë e saj të zakonshme të njerëzit, por edhe të tilla të reja për çdo vit. Në këtë kuadër,...

Tri ushqimet që e shpejtojnë metabolizmin

Zakonisht metabolizmi “udhëhiqet” nga gjenetika, por me konsumimin e produkteve të duhura ju mund ta shpejtoni atë. Këto ushqime të caktuara mund t’ua shpejtojnë...

Sulmi në zemër mund të parashikohet një muaj më parë: 6 shenjat paralajmëruese!

Pothuajse 50% e njerëzve që kanë përjetuar sulm në zemër, pohojnë se kanë pasur simptoma rreth një muaj më parë, por shumica e tyre nuk i kanë kushtuar...

Nëse i vëreni këto ndryshime në urinë, duhet të reagoni menjëherë!

Gjendja e urinës tregon shumë për shëndetin tonë, kështu që është shumë e rëndësishme që këto ndryshime të zbulohen në kohë,...