Sejdiu: Bukoshi i ka keqpërdorur fondet e Qeverisë në Ekzil, Rugova më 1998 donte Qeveri tjetër (Video)

(I plotësuar)- Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdi,u ka lëshuar akuza të rënda në drejtim të ish-kryeministrit – në ekzil – të Kosovës, Bujar Bukoshi, dhe Qeverisë së tij për keqpërdorim mjetesh dhe mos marrje të përgjegjësisë për shpenzimet që kishte LDK dhe presidenti Ibrahim Rugova. Sipas tij, sjelljet e Bukoshit dhe Qeverisë së tij e kishin acaruar ish-presidentin Rugova deri në atë masë sa ai donte që pas zgjedhjeve të vitit 1998 të...

Kuka: Nuk ka rëndësi kush fitoi, më me rëndësi që Kosova ka dy medalje (Foto)

Trajneri i Majlindës dhe Distrias, Driton Kuka, është shprehur tejet i lumtur me paraqitjen e xhudistëve kosovare në Budapest. Por, për të nuk ka rëndësi...

Goli Shqirit, “çmend” komentatorin zviceran (Video)

Xherdan Shaqiri shënoi një supergol në humbjen ndaj Polonisë në raundin e 16 të evropianit. Shaqiri barazoi rezultatin në minutën e 81-të, me golin e...

Shakira tallet me golin e Shaqirit (Foto)

Xherdan Shaqiri shënoi një supergol në ndeshjen ndaj Polonisë në stilin “rovershat”. Pas golit, disa media ia ngatërruan emrin Shaqirit me atë...

Lajme

Pas Britanisë, 5 vendet që mund të dalin nga BE-ja

Pas votës së referendumit historik që i dha fund anëtarësimit të Britanisë në Bashkimin Evropian, vendet e unionit i kanë kërkuar Londrës që të nisë menjëherë bisedimet për t’u shkëputur nga blloku. Deklarata është bërë në...

Ministri i parë që dha dorëheqje morale në Kosovë (Video)

Humbja e jetës së dy fëmijëve në Kolovicë të enjten, solli dorëheqjen e drejtorit të inspektoratit të Prishtinës, Xhelal Sveçlës. Kjo vepër po...

Sejdiu: Bukoshi i ka keqpërdorur fondet e Qeverisë në Ekzil, Rugova më 1998 donte Qeveri tjetër (Video)

(I plotësuar)- Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdi,u ka lëshuar akuza të rënda në drejtim të ish-kryeministrit – në ekzil – të Kosovës, Bujar Bukoshi, dhe...

Shkollat fillore në Prishtinë plaçkitin nxënësit (Video)

Janë mbi 10 shkolla fillore të kryeqytetit, të cilat u kanë kërkuar para nxënësve të klasave të 9-ta për t’u pajisur me dëftesa. Vlera e parave të...

Shkaku i EULEX-it, shtyhen gërmimet te Kisha politike në Prishtinë (Video)

Javën e ardhshme ishte planifikuar të kontrollohet hapësira në oborrin e Universitetit të Prishtinës, saktësisht tek Kisha ortodokse dhe Rektorati, ku dyshohet për varrezë...

Sport

Shakira tallet me golin e Shaqirit (Foto)

Xherdan Shaqiri shënoi një supergol në ndeshjen ndaj Polonisë në stilin “rovershat”. Pas golit, disa media ia ngatërruan emrin Shaqirit me atë të këngëtares së njohur Shakiras. “Çfarë goli nga Shakira. E pabesueshme”, ishte një postim nga gazeta e...

Kroaci – Portugali përfundon edhe pjesa e dytë, skuadrat shkojnë në vazhdime

Kanë përfunduar 90 minuta lojë të rregullta në ndeshjen Kroaci – Portugali me rezultat të barabartë 0 me 0. Gjashtë gjithë 90 minutave nuk u prek asnjë...

Goli Shqirit, “çmend” komentatorin zviceran (Video)

Xherdan Shaqiri shënoi një supergol në humbjen ndaj Polonisë në raundin e 16 të evropianit. Shaqiri barazoi rezultatin në minutën e 81-të, me golin e shënuar në...

Tifozët kroat kanë një mesazh për Ronaldon (Foto)

Kroacia - Portugalia është ndeshja e fundit e kësaj dite mjaftë emocion në Euro 2016. Tifozët kroat që janë të pranishëm në stadium kanë hapur një...

Kuka: Nuk ka rëndësi kush fitoi, më me rëndësi që Kosova ka dy medalje (Foto)

Trajneri i Majlindës dhe Distrias, Driton Kuka, është shprehur tejet i lumtur me paraqitjen e xhudistëve kosovare në Budapest. Por, për të nuk ka rëndësi kush e fitoi më...

Showbiz

Adelina lanson “Më mirë pa ty” (Video)

Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri ka lansuar projektin më të ri muzikor “Më mirë pa ty”. Tekstin e këngës e ka shkruar Rozana Radi, muzikën Elgit Doda, ndërkaq videoklipin Max Production. Si zakonisht Adelina edhe në këtë klip duket seksi dhe e...

Gazetari i "Prive" rrëfen si ndodhi sulmi ndaj tij (Video)

Pas ndarjes së çmimeve “Top Awards” ka ndodhur një incident ndërmjet menaxherit të disa prej këngëtarëve të njohur shqiptarë, Mehmet Elshani dhe gazetarit...

Demi Rose më seksi se kurrë (Foto)

Njëra ndër modelet më të njohura të kohëve të fundit është Demi Rose. Ajo vazhdon të mahnisë me linjat e saj superseksi, shkruan Indeksonline. Tashmë...

Bradley Cooper dhe Irina Shayk planifikojnë të krijojnë familje?

Çifti i njohur Bradley Cooper dhe Irina Shayk raportohet se janë duke planifikuar për të krijuar një familje së bashku. Cooper dhe Shayk festuan përvjetorin si cift në prill...

Kush i dhuroi Porsche Panamera, Iva Alikos? (Foto)

Këngëtarja nga Shqipëria, Iva Aliko dje ka festuar datëlindjen e saj, ku ka pranuar urime dhe dhurata nga më të ndryshme nga miqtë e saj. Por një dhuratë ishte e...

Tech/Auto

Mercedes-AMG lanson bishën GT R me 500 kuajfuqi (Foto)

Pas një kampanje shumë të gjatë të promovimit, Mercedes-AMG më në fund ka lansuar modelin GT R. Inxhinierët nga Affalterbach ia dolën që të heqin pak peshë te vetura derisa kanë shtuar fuqi nga motori biturbo 4.0-litra V8 për ta bërë modelin R edhe më të...

Britanikët votuan “në tym”

Britanikët votuan për të lënë Bashkimin Europian, por pa e ditur së çfarë do të thotë kjo për ta...të paktën kështu thotë Google. Gjiganti...

“BREXIT” nuk do të ndikojë në “Game of Thrones”

Prodhimi më i suksesshëm i televizionit amerikan, HBO – “Game of Thrones” që pjesërisht filmohet në Irlanden Veriore, nuk do të ketë pengesa në realizim si...

Ja çfarë kanë kërkuar në "Google" britanikët pasi votuan Brexit

Kompania gjigante “Google” ka njoftuar se ka pasur një rritje dramatike të kërkimeve për të aplikuar për pasaportë irlandeze, pas vendimit të Britanisë së...

Teknologjia evoluon, ja stilolapsi kopjues (Video)

“Scribble” është stilolapsi që skanon një ngjyrë nga një objekt, e kthen atë në bojë, dhe lejon vizatimin me po atë ngjyrë. Ky është...

Indeks+

Mbush 100 vjeç, gruas i vjen një surprizë që nuk e imagjinonte (Foto)

Një grua në Britani mund të ketë pritur shumë dhurata në ditëlindjen e saj të 100-të, por ajo që i bëri reparti i zjarrfikëseve ishte diçka krejt e paparashikuar. Jeanette Carty ka jetuar shumicën e viteve të jetës së saj në Norfolk, ku ajo dhe i shoqi...

37% e femrave kthehen zbathur në shtëpi për shkak të takave

Tridhjetë e shtatë për qind e femrave e pranojnë që kthehen në shtëpi të zbathura, sepse taket e tyre të larta kanë bërë që këmbët t’u...

Vajza 15 vjeçare që qëndroi e ngrirë për 500 vjet

Shkencëtarët po shqyrtojnë një vajzë 15-vjeçare, e cila ka jetuar në Perandorinë Inca, me pas vdiq dhe mbeti e ngrirë për 500 vjet. Ajo u zbulua në malin...

Sa është i rëndësishëm shkëmbimi i mesazheve erotike?

Qysh se kemi mbaruar me shkollën e mesme, ideja e dërgimit të mesazheve erotike na tmerron. Kjo ndodh ashtu sepse kemi mësuar se shumë njerëzve u është shkatërruar jeta me...

Në këtë shtet t’i kthejnë lekët e plazhit nëse bie shi

Plazhet në bregdetin e Venedikut janë aq shumë të dëshpëruara nga numri i vogël i turistëve në qershor nga shkaku i motit të keq, aq sa u kanë ofruar që...

Opinione

Ish-rektori i Universitetit "Haxhi Zeka" dhe shkeljet e tij të shumta për më pak se 2 vite mandat!

Naser Mrasori, gjatë kohës që ka qenë i zgjedhur në UHZ, i ka bërë disa veprime të kundërligjshme, të cilat bien ndesh me respektimin e Kodit Penal të Republikës së Kosovës (në tekstin e mëtejmë KPRK), Statutit dhe disa ligjeve në fuqi. Shkeljet kanë...

Kur dhuna nuk është më tabu

Çfarë është realisht e frikshme tek sulmet e tmerrshme që kanë ndodhur së fundmi në Orlando të SHBA-së, Angli dhe Francë nuk është vetëm numri i...

Edi Rama: Britania, Bashkimi Europian, Shqipëria

Sot Europa është më e dobët. Ndërsa Britania aspak më e fortë, në mos edhe më e dobët se Europa që ka dobësuar. Të dyja bashkë, pavarësisht...

Aylani i harruar!

Ditën kur fotografitë e trupit të pajetë të Aylanit të vogël – të shtrirë përmbys në breg të detit turk – mbushën ballinat e gazetave dhe...

Nepotizmi ka ngufatur Kosovën

Jemi dëshmitar tash e sa kohë që vendi ynë ka ngecur në shumë fusha. Varfëria dhe kriza ekonomiko- sociale sa po vjen e po shtohet në vendin tonë. Këto plagë...

Ekonomi

Mbi 800 000 firma për një referendum të ri

Kanë kaluar numrin 800 000 firmat pas peticionit të një grupi parlamentarësh britanikë për zhvillimin e një referendumi të ri mbi Brexit, shihet sot në faqen zyrtare petition.parliament.uk. Ndërkohë, Change.org i ka bërë një kërkesë kryebashkiakut të...

Shoqata e Bujqve Prodhues të Grurit të Kosovës kërkojnë nga Qeveria përkrahje

Sot, në ambientet e Qeverisë së Kosovës është mbajtur takim në mes të përfaqësuesve të Shoqatës së Bujqëve Prodhues të Grurit në...

Ja sa do të ndikojë dalja e Britanisë nga BE-ja në pushimet verore

Dhjetëra mijëra pushues nga Britania e Madhe e vizitojnë Evropën çdo vit. Por pas rezultatit të referendumit që u shpall zyrtarisht këtë mëngjes, shumë prej...

Banka e Anglisë: Të gjitha masat e nevojshme për të qetësuar tregjet

?Banka e Anglisë deklaroi sot se është e vendosur për ruajtjen e stabilitetit monetar dhe financiar, pas referendumit për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. “Banka e...

Derivatet e naftës me çmime të reja në Maqedoni

Komisioni Rregullativ për Energjetikë më 27 qershor duhet të sjell vendim për çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni, transmeton Telegrafi...

Shëndetësi

Zbulohen antitrupat që neutralizojnë virusin Zika

Një grup shkencëtarësh evropianë njoftuan sot se kanë zbuluar disa antitrupa të aftë të neutralizojnë virusin Zika, një zbulim që i hap rrugën krijimit të një vaksine kundër këtij virusi që shkakton dëmtime cerebrale tek fetusi. “Në studimet e...

Meshkujt drejt zhdukjes, kromozomi i tyre ka një të metë

Shkencëtarja australiane Jenny Graves, pohon që meshkujt jetojnë me kohë të huazuar, respektivisht që pjesa mashkullore e racës tonë do të zhduket, dhe që ky proces...

Pse i rifitojmë kilogramët e humbur menjëherë pas përfundimit të dietës?

Kontrollimi i peshës është i bazuar në balancën në mes konsumimit të kalorive dhe energjisë që harxhoni gjatë një dite. Zona e trurit që e bën...

Mendimet negative dëmtojnë shëndetin

Duhet të përpiqemi të mendojmë pozitivisht edhe pse mendja është e prirë që të mendoj negativisht, duke bërë kështu që gjëra negative të...

Fiku, fruti që lufton lodhjen dhe infeksionet

Fiku është i pasur me proteina, fosfor, kalcium, vitaminë A, B dhe C. Sasia e madhe e sheqerit e bën atë frutin ideal kundër lodhjes. Fiqtë janë të njohur edhe për...