Ndodheni
Indeksonline / Lajme
08:32 / E premte, 01 Nëntor 2013
56 Komente
Sondazhi: Isa Mustafa fitues i Prishtinës

Gaeta“Bota Sot” ka mësuar detajisht sondazhin që është bërë ditëve të fundit të bërë prej dy kompanive prestigjioze kosovare me përvojë ndërkombëtare.


Sipas këtij sondazhi të cilën e posedon gazeta kjo gazetë, Isa Mustafa do të marrë 51% të votave, Shpend Ahmeti 17%, Agim Çeku 9%. Besnik Tahiri 5%.

Rezultate këtyre anketave I ka në tavolinë lideri i LDK-së, Isa Mustafa por besohet se këto rezultate u janë distribuuar edhe partive të tjera politike. /Bota Sot/
 


Kendi i komenteve
 • s 400 02.11.2013 / 22:43
  Fitorja e ises e garantune kshtu qe fleni rehat
 • prishtina 02.11.2013 / 17:42
  eshte 1-shi fare,bravo Isooooooooooo
 • Shend Ahmeti 02.11.2013 / 12:36
  Ju lutem hapeni syt kesaj here thuani JO KOMUNISTAV. ekeni Shpendin kesaj here mat mirin ne Kosove.
 • ldk 02.11.2013 / 03:50
  prej frike ekan se 24% i ka isa ok klm
 • realisti 01.11.2013 / 23:52
  Ka me fitu ne ate boten tjeter moj BOTA SOT
 • aga 01.11.2013 / 22:56
  ska me fitu isa por ksaj ralle e ka rallen shpen ameti
 • agimi 01.11.2013 / 21:44
  po ktyne prishtines edhe milloshin me jav qit kandidat i ldk per prishtinen e fiton ldk e ashtu eshte edhe isa putini komunisti
 • Beni 01.11.2013 / 18:32
  gazeta me anti kombetare n ne kohe lufte e ka sha rugoven e ka qu ne qjell UCK ne kurse pas lufte beri te kundren krejt qena jan ne ket gazet mjer ai qe e lexon
 • Guri 01.11.2013 / 17:28
  Dihet se ldk. E isa mustafa ka mi djeg te tan si astrit salihun zgjedhjet e 2009.
 • Alban 01.11.2013 / 17:09
  qitu mu po mi qet qe veq 82 per qind i keni qit ato tjerat ku jon 18 po jesin edhek orab sejdiun se keni qit hiq
 • LDK e pleqve do te humb Prishtinen! 01.11.2013 / 16:27
  Humbje e sigurt e pleqeve te LDK-se, produkt i Lidhjes se Komunisteve. Pleqt si Isa Mustafa dhe te tjere nuk kane shans, ata do te humbin, duke pesuar fijasko dhe do te shkojne atje ku e meritojne.
 • Adnani 01.11.2013 / 16:26
  Keto sondazhe i ka pergatitur Serbia, gjegjesisht Beogradi, sepse Isa Mustafa i ka shoket e ish-Lidhjes Komuniste atje. Dhe ata ia kane pergatitur per ta trullosur popullin shqiptar, gjegjesisht qytetaret e Prishtines. Isa Mustafa - Putini din te veproje fshehtas ende, sepse ai e ka shkollen komuniste te Kumrovcit, dhe se ka punuar ne hierakine komuniste te udhehequr nga kryekrimineli Millosheviq. Por kot e ka edhe Isa Mustafa, kot e kane edhe argatet e shkakut te gazetes proserbe Bota sot, sepse populli po vetedijesohet gjithnje e me shume, dhe se komunistet-titiste te llojit te Isa Mustafes, Shefqet Sylejmanit, te cilet kane qene edhe pioniere te hershem te Lidhjes se Komuniste, do te shkojne ne pensionin dhe pleherat kombetare.
 • nazifi 01.11.2013 / 13:00
  hahahahah qfar sondazhi qesharak po me duket si kjo ska shanc me ndodh
 • mustafa 01.11.2013 / 12:58
  o dihet si keto sondazhe rrjedhin nga bota sot edhe ata kan qef me kon qyshtu po realiteti eshte ndryshe se Besnik Tahiri sigurt eshte ne ballotazh
 • geti 01.11.2013 / 11:11
  Sondazhet jane bo nga dy kompani prestigjioze Kosovare me pervoje nderkombetare,njera prej tyre eshte Gani Bobi e Shkelzen Maliqit e cila ne te gjitha sondazhet ne zgjedhjet qendrore e ka qite fituese PDK,ne sepse e ka dite qe do te mbushen kutit me fletevotime te gatshme te sjellura me traktorra e tamiqa nga fshatrat e Drenices.
 • fita 01.11.2013 / 11:05
  Nese keto sondazhe edhe pas 3 nentorit dalin te jene te sakta,atehere Thaqit si mbetet tjeter veq ta shpalle Skenderajin kryeqytet te Kosoves,sepse Prishtina nuk paska kontribuar asgje per Kosoven me perjashtim te demostratave te 81-shit!.Besa ne nje aspekt nuk ka qene keq qe keto zalloga te drenices ne krye me kryeministrin me u kthye ne "zavicaj"se bashku me Vulinin.
 • Iliri 01.11.2013 / 11:00
  Bonja qefin vetes sa te dush o Isa Mustafa, se kete her po e merr Shpendi, me balotazh po, ama fitues ne raundin e dyte sigurt.
 • Genti 01.11.2013 / 10:59
  Shpendi djale i mire por ne parti te gabuar.VV eshte parti skajshmerisht e majt me ideologji socialiste dhe me stil te Enver Hoxhes,pastaj e ju ka bashkangjitur edhe Lisba vehabiste. Dhe ana tjeter nje parti qe haptas nuk e perkrah Amerika neve nuk na duhet
 • luani 01.11.2013 / 10:47
  Per zotin per pak u bona budall me votua korabin,s paska gjo prej tij.
 • kodraliu 01.11.2013 / 10:44
  SONDAZHIN E PASKA BO TJETER KUSH E JO BOTA SOT CFARE PO FLISNI.
 • baci 01.11.2013 / 10:41
  Komuna e vetme qe s ka borxh eshte prishtina e te madhit ISA MUSTAFA UNE VOTOJ LDK.
 • llapi 01.11.2013 / 10:38
  E korabi sa i paska o kuesh se kandahar thojke prishtina.
 • tringa 01.11.2013 / 10:35
  Pse keni pas dyshim a , jo o njerez prishtina voton ldk dihet.
 • ardi 01.11.2013 / 10:28
  Pasha familjen kom ndrru mendje prape se prape familja ime voton ldk.
 • LDK PERGJITHMONE 01.11.2013 / 10:25
  Pse a s po fiton korab sejdiu a hahahaha,korabi dhe agimi jan djeg keq ksaj rradhe.
 • Dani 01.11.2013 / 10:23
  Sondazhet e fletushkes se LDK-se nuk kane vlere.Te dielen do presim dhe do shofim.Isa dhe LDK-ja nuk e kan tapi Prishtinen.Po nese votohet Isa atehere ja pfshin hajrin se dikush ha edhe bare vetem qe ta mbaj nje te preferuar ne pozite.Nese vazhdohet te qeveriset ne kete menyre Prishtina shpejt do behet sekondare pasi primatin do ja merr Prizereni apo Ferizai.Thaqi ne mandatin tjeter sigurisht qe do ta beje kryeqender Prizerenin kjo ngase edhe historikisht e meriton.Ne Prishtine ska pas ndonje ngjarje historike pos demostratave te 81-shit dhe Deklarates se Pavaresise.
 • Dani 01.11.2013 / 10:23
  Sondazhet e fletushkes se LDK-se nuk kane vlere.Te dielen do presim dhe do shofim.Isa dhe LDK-ja nuk e kan tapi Prishtinen.Po nese votohet Isa atehere ja pfshin hajrin se dikush ha edhe bare vetem qe ta mbaj nje te preferuar ne pozite.Nese vazhdohet te qeveriset ne kete menyre Prishtina shpejt do behet sekondare pasi primatin do ja merr Prizereni apo Ferizai.Thaqi ne mandatin tjeter sigurisht qe do ta beje kryeqender Prizerenin kjo ngase edhe historikisht e meriton.Ne Prishtine ska pas ndonje ngjarje historike pos demostratave te 81-shit dhe Deklarates se Pavaresise.
 • adriatik gashi 01.11.2013 / 10:23
  bota sot din me rrejt bota sot nuk e ka iden se si duhet me bo sondazh shpend ahmeti ka perqindje shum te aferm me isa mustafen
 • analisti 01.11.2013 / 10:17
  Qfar sontazhi i qellimt po e qesin Isa Mustafen 51 % kurse krejt kto partit tjera kurse krejt kta kandidatet tjer 31 % , hahahahah ............
 • Une 01.11.2013 / 10:10
  Po bota sot eshte gazete e LDKse dhe urren UCKne dhe dihet qe ky sondazh eshte jo real
 • ? 01.11.2013 / 10:09
  shihni enderra ju ldkelbcat,,,,pleqt po vdesin e me ta po vdesin edhe votat per lkj.
 • iliri 01.11.2013 / 10:08
  hahaha bota sot osht gazet e ldk normal qe e qet 51 % ska shanca pa ballotazh me fitu
 • t 01.11.2013 / 09:54
  Hahah AGIM QEKU vetum 9% se meritojn kta zagar as ket kuot e kan que vendin ne varfri te skajshme vendin edyt ne bot per kerkimin e azilit vetum Avganistani esht shtet ma i Varfun se ne qeshtu esht kur Hajnat te QEWERISIN ekan lyp qytetaret e Kosoves apet leti votojn Zagaert.
 • bei 01.11.2013 / 09:52
  Bot Sot = ,Departamenti i "Hulumtimeve dhe Analizave" i LDK-se ? Hahahaha
 • Botasot gazete e LDK-se 01.11.2013 / 09:50
  Ja 51 eshte e pamundur? Botasot eshte Gazete partiake...
 • Meritoni 01.11.2013 / 09:50
  Ni sqarim te nderuar,nuk ka bo sondazh bota sot po kan bo dy organizata nderkombtare,e bota sot ka arrit me I pa ato rezultate ku rezulton qe isa I mer 51%.e vertet osht qe Shpendi osht kandidat shum I mire por Ldk edhe Isa Mustafa kan perkrahje te madhe ne Prishtine kshtu qe nuk dyshoj ne fitore te LDK'se
 • Dardani 01.11.2013 / 09:45
  Po dihet se cfare anshmerie ka gazeta Bota Sot. Ky i ashtuquajtur sondazh kuptohet qe eshte i paguar qe te friksoj se "me demek" Isa e ka sigurt. Por, jo nuk do ta kete bile mundesia me e madhe eshte qe ai te humb. Jo per dicka, por nuk e meriton fare, absolutisht nuk e meriton. Plus, ka alternative me te mire prej Shpend Ahmetit i cili me siguri do te dale fitues.
 • Mozilla 01.11.2013 / 09:34
  mos bani hajgare,por BotaSot ashiqare eshte gazete e LDK-se
 • mulla gjeka 01.11.2013 / 09:32
  Sondazhe te porositura edhe kogja mire te paguara.
 • ari 01.11.2013 / 09:32
  Rrofte ldk prishtina gjithmone voton kete parti te rugoves
 • Ardi 01.11.2013 / 09:32
  Gazeta Bota Sot eshte nje organizat e propagandes komuniste e LDK-se. PDK ka filluar te kercenon kurse LDK po perdor sondazhe fantome per t'u bere presion psikologjik njerezeve per te mos dal ne zgjedhje. Keshtu vepronte UDBA serbe sa here qe mbaheshin zgjedhjet krahinore ne ish Jugosllavi. Ne kete menyre i promovonte figurat komuniste, siq ishin Rrahmon Morina dhe te tjeret. Sa qesharake tashme e ka ne dore Isa Mustafa rezultatin e sondazhit. Fati i nje populli nuk vendoset me sondazh por me voten e lire te sovranit. O Popull mos i besoni sondazhit te kesaj gazete fantome por dilni sa me masovikisht ne zgjedhje.Fati i juaj nuk eshte ne dore te Gazetes Bota Sot ,sepse,kjo gazet nuk merzitet per jeten tuaj qe mos te keni uji deri ne 12 ore ,por kjo gazet merzitet vetem per fatin e Isa Mustafes.
 • mati 01.11.2013 / 09:31
  Kete pune e dine edhe femijet qe ldk fiton
 • prishtine 01.11.2013 / 09:30
  Nje matematike e thjesht ldk mandatin e kaluar ka pas mbi 51% tash psh paska 5% te pakenaqur qe se votojne prape se prape ka mbi 40%.
 • ks 01.11.2013 / 09:28
  Eshte me se e ditur qe fiton ldk.
 • Lisi2012 01.11.2013 / 09:27
  Per Prishtine Shpend Ahmeti do ti ishte ne balotazh po mos te ishte me W-sjen se me femij nuk mund te fitoj se nuk e perkrah askush se nuk ju beson femijve aq per te qeverisur se jane te rinje dhe axhami prandaj po te ishte me ndonje parti tjeter mund te rrezikoj Isa Mustafen por prape po themi se Isen ne Prishtine nuk mund ta mposht askush .
 • Tipi 01.11.2013 / 09:24
  Edhe Bota Sot po bon sonsazhe a mashllah
 • Filnlandezi 01.11.2013 / 09:10
  Po kjo eshte e ditur se do te fitoj Ldk vetem perpara se shpejti do ti lirojme komunat e neser Kosoven prej hajnave te pdk- kurcave urime urime fitorja Ldk
 • demi 01.11.2013 / 09:09
  Bota sot si organ i ldk-se normal qe del me ksi sondazhe skandaloze. Balotazhi mes ises e shpendit osht i sigurt. Tani votat e shpendit e votat kunder ises kane mi jep fund tiranise se ldk-se ne prishtine!
 • d 01.11.2013 / 09:07
  mos u bonu servil te partive me 3 nentore dihet jo me sondazhe te rrejshme.
 • rrofte partia e forte 01.11.2013 / 09:07
  duhet te mos dekurajohen njerzit me keso far sondazhesh qe tregojne njefar frike ne palce nga ana e komunisteve qe do te humbin zgjedhjet.dhe eshte nje llojj lufte speciale per te dekurajuar njerzit qe te mos dalin ne zgjedhje. pjes e kesaj lufte eshte edhe bota sot dhe te gjithe ata qe e shperndajne kete mjegull.ku ka ne bote se sondazhet per zgjedhje se pari t'u shperndahen partive politike dhe gazetave dhe te mos shpallen nga vet ato 'kompani prestigjioze'. njerz dilni sa me shume ne votime dhe votojeni ate qe ju ka bindur me se shumti qe perfaqson interesin tuaj.ndryshimi ka filluar dhe secili le te shikoj vetem interesin e tij personal ne raport me partite tona politike sepse nuk meritojne me shume dhe te njejten gje ata e bejne (mendojne vetem per vehte).
 • Ademu PR 01.11.2013 / 09:02
  Jo se jam LDK, por si nje qytetar i moqem i Prishtines jam i bindur se Isa Mustafa do te fitoj bindshem ndersa VV me qasje anarkike nuk do te merr as edhe 1 komune ne Kosove. Urime Prof. Mustafa e te pakten ne PR nuk kemi mu bo telashe me ballotazh. A.P.
 • Lisi2012 01.11.2013 / 08:55
  Per Prishtinen nuk mund te kete kandidate qe mund ta merr qeverisjen perveq LDK-se se ne Prishtine eshte popullata e vjeter e LDK-se e per tu marre qverisja ne Prishtine nga cilado parti tjeter duhet te kalojn vite qe rinia te bindet me punen e partive tjera por per tu bindur duhet te punohet e puna nuk eshte duke u bere kerkun hiq. As tani nuk ka pune te mire vetem mbrem shiqone se qfar ndytesije i keni bere QYTETIT sidomos SHESHIT qe kjo eshte e papranueshme e perkete nuk jane fajtor Qeveritaret por vete ju populli qe jetoni ne Prtishtin qe marrija e juaj eshte te i lejoni femijet po edhe veteveten ta ndytni sheshin ne ate shkalle qe eshte e paparanueshme.
 • G 01.11.2013 / 08:53
  URIME
 • klm 01.11.2013 / 08:52
  Isa Mustafa do të marrë 51% të votave??? Tamam sa per te fituar! cfare po mendon bota ssot se na hajme bari a?
 • Iliri 01.11.2013 / 08:35
  Prishtina do te shkoj ne balotazh Dhe ju garantoj qe isa nuk do te jet kryerar i prishtines
 • pronto 01.11.2013 / 08:35
  pronto pronto, normal boten sot e lexojne ldk-ja. Eshte sikur me bo sondazh exppress, epoka e re a ish lajm expresi
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.