Ndodheni
Indeksonline / Sport
14:19 / E enjte, 12 Dhjetor 2013
21 Komente
FIFA, Ronaldos: Eja në ceremoni

FIFA e ka ftuar Ronaldon që të merrë pjesë në ceremoninë e 13 janarit ku do të jipet "Topi i Artë". Zyrtarë të FIFA-s e kanë telefonuar Ronaldon duke i thënë se është e domosdoshme prania e tij.

Kjo telefonatë është një shenjë se Ronaldo sipas të gjitha gjasave do të jetë fitues i këtij çmimi për herë të dytë. Vetë Ronaldo javë më parë kishte thënë se nuk e beson se do të jetë pjesëmarrës në këtë ceremoni.

Lëndimi i Messit dhe forma e lartë e tij javëve të fundit ka bërë që Ronaldo të cilësohet si favorit, edhe pse Messi deri para 2 muajsh ishte favoriti kryesor për të fituar për të pestën herë./Indeksonline/ 


Kendi i komenteve
 • Neta real 13.12.2013 / 01:28
  Qishtu kur je komandant te lusin edhe ju tifozat e juves palone se jav thirri snajderin jav tuf goll e ju qon posht uha ha ha ga ga cr7 topi i arte
 • Neta real 13.12.2013 / 01:28
  Qishtu kur je komandant te lusin edhe ju tifozat e juves palone se jav thirri snajderin jav tuf goll e ju qon posht uha ha ha ga ga cr7 topi i arte
 • realisti 12.12.2013 / 22:46
  nese ka gjak shqiptari Ronalldo , masi ka thene 1 here nuk shkoj, sduhet me shkue.
 • turpi 12.12.2013 / 20:56
  nncncnnc marre per fifen e kan thirr me ja dhon topin e art e as ni titull se ka fitu turp bile o burre mos kallxoni haptas
 • freski 12.12.2013 / 19:19
  Popo ronaldo e meriton veq topin tem sen tjeter
 • Ismet-CatalunasI 12.12.2013 / 18:25
  realiteti plotsisht pajtona me ty
 • JUVE 12.12.2013 / 18:15
  Anulimi "zbulim" i votave dhe shtyerja e votimeve deri me 29 nentor dhe thirja e ronaldos nga fifa ne ceremonin, shihet qart...? nuk ka nevoj me shkru me tutje tragjedija e shekullit
 • Deqani 12.12.2013 / 16:54
  Shtyrja e Votimit tregon se a e ka meritu edhe sa kan votu per Ronaldon Kml
 • Mw3 12.12.2013 / 16:26
  Nese cr7 nuk mer pjes blaterin kan me hjek nga posti se edhe vleften ja ka hup qmimeve
 • lindi 12.12.2013 / 16:09
  Luiz Felipe Scolari zbuloi votat për “Topin e Artë”. Trajneri i kombëtares Braziliane bëri të ditur se vota e tij e parë shkoi për Cristianon Ronaldon. 65-vjeçari u shpreh se ylli i Realit të Madridit meriton të fitojë këtë vit trofeun më prestigjioz individual, për shkak të rendimetetit që po tregon. I dyti në listë për Scolarin renditet argjentinasi Lionel Messi dhe Franck Ribery I treti.
 • olti 12.12.2013 / 16:00
  nese cr7 nuk e merr ateher duhet mesit me ja marr dy edhe me lan veq me 2. me gjith respektin per riberin bre ama larg bre eshte prej cr7 dhe mesit,bile ibra eshte me i mire,iniesta me i mire bale me i mire per si individ
 • realiteti 12.12.2013 / 16:00
  se pari ballon d'or eshte nje qimim individual ,vetem individual ...nuk eshte merendsi ekipi qysh kalujt por lojtari si individ. E lotari i vitit eshte Ronaldo jo pershkak javeve te fundit por tere vitin e ka pas ni quot te jashtzakonshe ,eshte lojtari i cilli i ka shenu me se shumti gola ne cl. dhe 2013 ne pergjetsi . Viti 2013 eshte i Ronaldos....joi realit por i Ronaldos. Ju shum mir e dini se ne 2012 reali ishte kampion por fituesi quhej messi sepse ishte individualisht pak ma i mir se Ronaldo. vitin 2010 kur spanja u ba kampione bote ishte e njeta gjë, nuk e fitoj lojtari spanjoll (p. sh. iniesta )por messi.Per këte arsye këte vit e meriton vetem CR7 (ketë e pohojn edhe fansat e barces!). Ribery ka qen i rendsishem por golat me të rendsishme i ka shenu robben (shembull ne finale. e cl).Nese do ti jipet qmimi per ekipin ma te mire athere padyshim bayerni e meriton atë. Ju falemnderit për mirëkuptim.
 • dali 12.12.2013 / 15:50
  Kjo eshtee dallaver
 • une 12.12.2013 / 15:49
  me kan si kta tbarces kisha kajt.po tullusuma bre jeni.sdi veq tifoz ma tpa vler edhe ma llom un skom pa edhe pse jam fans i nje ekipi tjeter.ju a jeni ntok tbukes a jo? a keni sy
 • Filipi 12.12.2013 / 15:43
  Nese ky arrogant pa fituar asgje as me klubin dhe as individualisht dhe ia japin Topin e Arte, atehere ky do te ishte SKANDALI I SHEKULLIT
 • roni 12.12.2013 / 15:24
  Topi art është i messit sepse edhe i lëndum ja ksn friken
 • Faty 12.12.2013 / 15:21
  Nese nuk e merr Riberi po shihet qart qe jan dallavere te FIFA-s
 • labi 12.12.2013 / 15:11
  Qofse e mer ky ket vit Topin e Art kur madrilgenat nuk du mi ndegju tu e permend Blaterin e Platinin e para 000 tituj Ronaldo e dyta ase nje rekord nderkombetar apo nje e treta ase nje qmim indvidual mo kur zerin nuk du me ju ni zonin hiqeeeeeeeee
 • i.r 12.12.2013 / 15:01
  Nese nuk e merr ket vit topin e arte ronaldo ateher ky qmim ma ska vler
 • daja 12.12.2013 / 14:52
  Ronaldo duhet te tregohet sportist i vertet dhe besoj se edhe eshte i tille Po asesi te mos pershendetet me Bllaterin... Blateri nuk eshte FIF-a andaj duhet te shkoje por ta injoroj Bllaterin FORCA RONALDO
 • finlanda 12.12.2013 / 14:28
  100 perqin tash ka me shkue koka gzue.
Emri:
Komenti:

 
Sqarim:
Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. Indeksonline mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit Indeksonline.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët - Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© 2010-2014 Portali Indeksonline.