FOTO EKSKLUZIVE Del nga pista një aeroplan në Aeroportin e Prishtinës, nuk ka të lënduar (Video)

(I plotësuar) - Zëdhënësja e Aeroportit të Prishtinës Valentina Gara ka thënë për Indeksonline se gjatë aterimit të një aeroplani të kompanisë turke, Turkish Airlines ka pasur një aksident teknik, por që nuk ka pasur të lënduar. “Turkish Airlines TK1018 nga Stambolli ka pasur një aksident minor në aterim i cili nuk ka rezultuar me ndonjë të lënduar. Aeroporti është i mbyllur për momentin deri në përfundimin e hetimeve fillestare teknike”,...

Ademi: Presim që nesër Fadil Vokrri ta vendos flamurin e Kosovës në UEFA (Video/Foto)

Kryesia e Federatës së Futbollit të Kosovës dhe gazetarët kanë mbërritur më në fund në Budapest aty ku pritet që Kosova të votohet për...

Para një jave iu thyen xhamat e lokalit, sot u gjuajtën me bombë (Video)

Gjatë ditës së sotme në një lagje të Prishtinës është njoftuar për shpërthimin e një bombe. Nga ky shpërthim janë dëmtuar dy...

Vazhdon marshi i lopëve në Prishtinë, tash arrijnë te Kuvendi i Kosovës (Foto)

(I plotësuar) - Nuk është aspak e natyrshme lopët të shëtitën lirshëm në rrugët e kryeqytetit, por kjo gjë tashmë po ndodhë. Ka...

Lajme

Merkel i bënë “ftesë” Japonisë të jetë në NATO

Kancelaria gjermane, Angela Merkel i bëri thirrje Japonisë të NATO-s, tw jetw nw NATO, ajo tërthorazi i refuzon, Sipas disa raporteve nga mediat, “një propozim i papritur" është paraqitur nga Kancelaria e Gjermanisë në mars të vitit 2015 gjatë një vizite në Tokio,...

Atifete Jahjaga ishte në aeroplanin që doli nga pista në Aeroportin e Prishtinës

Aeroplani me të cilin do të udhëtonte ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahajaga për në një konferencë në Aman të Jordanisë ka dalur nga pista në Aeroportin e...

Peticioni kundër shtatores së Adem Jasharit në Dragash, 'i rrejshëm'

Vendosja e shtatores së Komandantit Legjendar Adem Jashari në Dragash, ka ngjallur polemika në mes të disa prej përfaqësuesve të komuniteteve që jetojnë në...

Valentina Gara: Tukish Airlines pati një aksident, por pa të lënduar

Zëdhënësja e Aeroportit të Prishtinës Valentina Gara ka thënë për Indeksonline se gjatë aterimit të një aeroplani të kompanisë turke, Turkish Airlines ka...

Mimoza Kusari-Lila e Ilir Deda bëjnë foto nga kreu i partisë së re

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ditë më parë ka paralajmëruar krijimin e një partie të re politike në vend. Kjo parti e re, ka thënë Deda, nuk...

Sport

Roma mposht Genoan, merr pozitën e dytë (Video)

Roma ka arritur një fitore të vështirë në udhëtim përball Genovës me rezultat 3 me 2. Romakët e filluan mirë takimin ku në minutën e 6-të mesfushori Salah shënoj golin e parë në ndeshje. Nuk kaluan shumë vendasit barazuan me anë të Tachtsidis në...

Zyrtare: Ky ekip rikthehet në Premierligë (Video)

Burnley ka siguruar rikthimin në Premier Ligë pas fitores 1 me 0 ndaj QPR-s të hënën në xhiron e parafundit në Championship. Burnley, që vitin e kaluar ra në rangun e...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Tottenham

Janë bërë publike formacionet e ndeshjes së fundit të xhiros së 36-të në Premierligë që luhet në ora 21:00. Tottenham udhëton për në...

CAS detyron FIFA-n ta pranojë Gjibraltarin

Gjykata e arbitrazhit për sport “CAS” ka urdhëruar FIFA-n që të rishqyrtojë kërkesën e Gjibraltarit për anëtarësim dhe ta dërgojë atë në...

Shqipëri – Rumani, UEFA tregon se kanë mbetur edhe shumë bileta (Foto)

Tifozët kuqezi që ende nuk e kanë siguruar ndonjë  biletë për të përkrahur  Shqipërinë në kampionatin evropian, kanë ende shanse për të...

Showbiz

Ja më kë kënaqet Afërdita Dreshaj (Foto)

Modelja dhe këngëtarja e njohur, Afërdita Dreshaj tashmë një kohë të gjatë është duke jetuar me të dashurin e saj në ShBA. Ajo ka postuar një foto në profilin e saj në Instagram, ku shihet së bashku me të dashurin e saj, Jakub Kindl, shkruan...

Bleona Qereti: Unë jam gruaja e priftit

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, po sfidon veten edhe në aktrim. Gjatë javës që lamë pas ajo ka marrë pjesë në xhirimet e filmit “The trigger”,...

Ja ku e kalon kohën me shi Noizy (Foto)

Reperi nga Shqipëria, Noizy vazhdon të jetë aktiv në rrjete sociale. Kësaj radhe ai ka postuar një foto në profilin e tij në Instagram, ku ai shihet në pishinë dhe...

Aurela Gaçe sjell këngën më të re “Nënë e imja nënë” (Video)

Këngëtarja e famshme shqiptare Aurela Gaçe ka publikuar projektin e saj më të ri me titull “Nënë e imja nënë”. Kënga e re e Gaçes është...

Rita Ora kujton kohën e kaluar (Foto)

Ylli i muzikës, Rita Ora është kthyer me kohë prapa. Këngëtarja me prejardhje shqiptare, në llogarinë e saj në Instagram ka shpërndarë një foto teksa shihet...

Tech/Auto

Prezantohet Huawei Honor 5C (Video)

Huawei ka prezantuar së fundmi modelin më të ri Honor 5C. Ai është i përbërë prej metali, dhevjen me ekran prej 5.2 inçësh IPS LCD, me rezolucion prej 1080 piksellësh. Telefoni fuqizohet nga një procesor HiSilicon Kirin 650, me shpejtësi prej 1.7 GHz. Modeli...

Ja çfarë nuk keni ditur se mund t’i bëni me Messenger

Messenger, është një nga aplikacionet më të përdorur, pasi tashmë numëron rreth 900 milionë përdorues. Për ti bërë njerëzit që të kthehen...

Autoritetet shqiptare përgjojnë Facebook-un

Të gjithë personat të cilët kanë akses në rrjetin social Facebook, nëse do të kryenin një krim, ata mund të përgjoheshin. Rrjeti social është...

Dobësia më e madhe e telefonit tuaj është skaneri i gishtave (Video)

Në pesë minuta, një person i vetëm ka falsifikuar gjurmët e gishtave dhe ka arritur për të pasur qasje në telefonat Samsung dhe iPhone, shkruan Thverge, transmeton...

Bëhu haPPy me Neptun haPPy Card !

Neptun, rrjeti më madh i pajisjeve elektronike në Kosovë prezanton programin e besnikërisë  haPPy Card. I vetmi në llojin e tij në treg me , programi I besnikërisë haPPy...

Indeks+

9 fakte mahnitëse për leopardët e dëborës

1 – Leopardët e borës jetojnë në zona të ashpra e të thyera alpine në Azinë Qendrore. Ata mund të gjenden në lartësi nga 3 mijë deri në 4500 metra. 2 – Të rriturit janë të vetmuar, dhe bashkëveprojnë me leopardët e tjerë vetëm...

Vritet aksidentalisht i riu në Indi duke bërë “selfie”

Një adoleshent në Indi ka ndërruar jetë pasi aksidentalisht ka qëlluar veten, duke pozuar për një “selfie”. Policia në Indi tha sot se 15 vjeçari Ramandeep...

Vëlla e motër nuk do flenë më kurrë, ja arsyeja (Foto)

Vëlla e motër nga Australia, kanë të trashëguar një sëmundje të tmerrshme që nuk do të kenë mundësi që të flenë më kurrë pasi kjo mund...

Ndodh sërish ngatërresa me kurorën në përzgjedhjen e Miss-it (Video)

Përsëritet prapë skena e përzgjedhjes gabimisht të fitueses së Miss-it. Këtë herë ndodhi në Brazil në konkursin “Miss Rondonia Mundo”. Një...

Opinione

Një jetë për Budapestin!

Një dekadë futboll në ara. Një dekadë e gjysmë futboll në stadium. Në stadium duke fituar trofe, që nuk na shpinin askund. Kufirin e kalonim vetëm kur shkonim në përgatitje, ndeshjet ndërkombëtare i shijonim vetëm kur luanim një herë në 2-3 vjet...

Agim Selmanaj ishte shembulli i heroit dhe patriotit modern!

Një ndër luftëtarët më karakteristikë të Zonës Operative të Dukagjinit, është Agim (Ali) Selmanaj. Ashtu si dhe mbarë rinia e Gllogjanit dhe fshatrave për...

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të...

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Ekonomi

Që nga 5 maji vezët do të shiten vetëm me kod

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë së Kosovës njofton të gjithë fermerët prodhues të vezëve dhe qytetarët si konsumatorë se duke filluar nga data 5 maj në tregun e brendshëm, do të lejohen të qarkullojnë për konsum vetëm vezët të cilat janë...

Edhe një muaj kohë për privatizimin e Brezovicës, projekti në pikëpyetje

Sikur shumë projekte në Kosovë, edhe ai për Brezovicën nuk po ecë siç ishte paraparë fillimisht. Edhe pse kanë kaluar afro 30 muaj që nga shpallja e fituesit projekti...

Bie çmimi i prodhimeve bujqësore

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi për tre mujorin e parë të këtij viti, sipas së...

Nënshkruhet kontrata milionëshe në mes të Albi Group Kosovë dhe Cineplexx Austria

Në objektin e Albi Mall në Prishtinë u nënshkrua kontrata finale në mes të Albi Group dhe Cineplexx International GmbH, thuhet në një njoftim nga Albi Group. Ky projekt i cili...

Indeksi i çmimeve të prodhimeve në bujqësi shënon rënie

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi“ për tremujorin e parë të sivjetshëm...

Shëndetësi

Domatja, ilaçi natyror kundër plakjes dhe efektet për ulcerën e zemrën

Domatja është një nga perimet më të njohura për vlerat e saj kuruese. Perimet luajnë një rol të rëndësishëm në organizmin e njeriut në çdo kohë dhe për të gjitha stinët. Ato përmbajnë kripëra minerale, karbohidrate, proteina, acide...

Zbulimi i fundit që u jep shpresë femrave

Nje e re duke iu nenshtruar testit te mamografise Femrat përballen shumë shpesh me këtë rrezik, madje mund të konsiderohet si sëmundja më e shpeshtë që prek ato, e...

Trajtim natyror për kancerin e lëkurës

Çdo rritje abnormale e qelizave të lëkurës quhet kanceri i lëkurës. Kanceri i lëkurës mund të trajtohet me terapi mjeksore, si operacioni, rrezatimi dhe kimioterapia,...

A e dini cili është objekti më i pistë në shtëpinë tuaj?!

Shumë nga ne tualetin mund ta kemi menduar si një sipërfaqe që mund të jetë dhe ndër hapësirat më të pista në shtëpi, por që në këtë rast...

Si të zhdukim ngërçet te bebet

Nënat e reja e kanë të vështirë që të merren me kujdesin e një fëmije sidomos kur është fëmija i parë. Përpos ushqyerjes me gji, në të...