15:27 / E mërkurë, 11 Janar 2017

Audi prezanton modelin më të ri SQ5 [Foto]

Audi prezanton modelin më të ri SQ5 [Foto]

Audi ka prezantuar modelin më të ri SQ5 , e cila është variant i një makine SUV dhe mjaft sportive.

Fuqia e kësaj veture mundësohet nga një motorr V6 turbo TFSI - 3.0 litërsh, që prodhon 354 kuajfuqi dhe çiftëzohet me një ndërrues me tetë shpejtësi automatike, transmeton Indeksonline.

Siç edhe pritej, makina ka sistemin 'quattro' e cila mundëson tërheqjen me katër rrota, poashtu egziston edhe verzioni më i fuqishëm dhe më sportiv 'S' që e bën edhe më dinamike këtë makinë. /Indeksonline.net/

Lexo të tjera