15:36 / E hënë, 20 Mars 2017

Bugatti fiton çmimin "Paraqitja më e mirë Skenike" në Geneva Motor Show 2017 [Foto]

Bugatti fiton çmimin "Paraqitja më e mirë Skenike" në Geneva Motor Show 2017 [Foto]

Edhe pse ditët e shtypit kanë përfunduar një javë më parë, dyert në Palexpo janë mbyllur për publikun, duke sjellur drejt përfundimit panairin e vetura Geneva Motor Show. 

Por, një ditë para mbylljes është ndarë edhe cmimi i fundit, për veturën që ka bërë paraqitjen më të mirë në skenë gjatë prezantimit.

Ky cmim i cili ndahet që 14 vite rresht, këtë vit e fitoi vetura multi-milionëshe, Bugatti Chiron.

Juria e vlerësoi dizajnin efikas në një zonë të vogël ekspozite dhe detajet e qëndrimit vecanërisht bindëse.

Vitin e kaluar ky cmim i kishte takuar markës Mercedes-Benz. /Indeksonline.net/

Lexo të tjera