15:02 / E diel, 13 Gusht 2017

Golfi i ri për herë të parë, pajiset me një motor benzine 1.5 litërsh me 130 hp (Foto)

Golfi i ri për herë të parë, pajiset me një motor benzine 1.5 litërsh me 130 hp (Foto)

Golfi i ri ka nxjerrë një model 1.5 litërsh me benzinë me 150 kuaj fuqi, ky model kishte filluar në pranverës ndërsa tani ka arritur në tregje.

Golfi me motor benzine 1.5-litra TSI gjithashtu ka një motor që prodhon 130 KF (96 kW).

E pajisur me njësi të re të energjisë, Golf mund të arrijnë një shpejtësi prej 210 km / h, dhe Volkswagen thotë se ky motor mundëson udhëtim të qetë dhe ekonomik sa i përket karburantit./Indeksonline/


Lexo të tjera