10:38 / E mërkurë, 11 Janar 2017

Lamborghini rekord shitjesh në vitin 2016 [Video]

Lamborghini rekord shitjesh në vitin 2016 [Video]

Lamborghini padyshim që është një nga makinat më të sukseeshme dhe ekzotike që egziston në botë.

Cdo vit kompania italiane shet më shumë makina krahasuar në vitin që lënë pas.

Shifra vjetore për shitjen e veturave në vitin 2016, kap një numër rekord prej 3.457 automjete të shitura, vit ky rekord për kompaninë italiane, me më së shumti njësi të shitura për një vit që nga themelimi i saj. /Indeksonline.net/

Lexo të tjera