21:15 / E hënë, 20 Mars 2017

Një BMW M5 me motorr të Toyotas me 800 kuajfuqi, rezultatin vlerësojeni vet [Video]

Një BMW M5 me motorr të Toyotas me 800 kuajfuqi, rezultatin vlerësojeni vet [Video]

Për shumë njerëz M5 E39, është M5 më unike e prodhuar ndonjë herë, disa të tjerë thonë se është E60 me motorrin V10.

Por mbi të gjitha, vlen për t’u përmendur fakti që BMW kurrë nuk ka dështuar në të ndërtuarit një BMW M5 jo të dedikuar për adhuruesit dhe të apasionuarit e “piperit gjerman”. E quajtur kështu sepse M5 gjithmonë ka qënë një makinat sedan më të arrira të momentit, gjatë gjithë historisë së saj 32 vjeçare që nga viti 1985.

Technica Motorsports, një kompani e vendosur në Atlanta të USA, ka ndërtuar këtë M5 E39 me trup të fryrë dhe me një motorr 2JZ i aftë të prodhojë 800 kuaj fuqi.

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme. /Indeksonline.net/

Lexo të tjera