12:58 / E Hënë, 16 Prill 2018

Donika Kadaj Bujupi bën homazhe në Gllogjan (Foto)

Sot shënohet 19-vjetori i rënies së luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, i cili ishte komandant për Operacione Luftarake i Zonës Operative të Dukagjinit dhe tre eprorët e lartë të Brigadës 131 ”Jusuf Gërvalla”, Hasim Halilaj, Fatmir Nimanaj dhe Luan Nimanaj, të rënë në betejën e Maznikut.

Me këtë rast në Kompleksin Memorial në Gllogjan homazhet kanë filluar që nga ora 11:00.

Është deputetja nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj Bujupi e cila ka bërë homazhe bashkë me përfaqësues të tjerë të partisë./Indeksonline/