15:53 / E enjte, 16 Shkurt 2017

Këto janë ushqimet që shkaktojnë fryrje barku

Këto janë ushqimet që shkaktojnë fryrje barku

Fryrja e barkut është gjendja më e sikletshme për shumë femra, pasi zgjat me orë ose për ditë me rradhe dhe mund të përkeqësohet nëse hani ushqimet e gabuara. 

Për të humbur këtë “peshë” artificiale të fituar nga asgjëja duhet të eleminoni nga dieta këto ushqime:

Çumçakëzët pa sheqer, pasi gjatë përtypjes ju thithni shumë ajër i cili depozitohet në stomak.Gazi i gjendur tek uji apo pijet e ndryshme shkakton gjithashtu fryrje barku.Hudhra . Kokoshkat Kafeja e zezë përmbajnë gjithashtu enzima të cilat ndikojnë në funksionet e aparatit tretës. Duhet të shmangni pijet alkolike. Kufizoni përdorimin e sheqerit dhe kripës së tepërt. Bishtajorët, kryesisht fasulet e thjerrëzat shkaktojnë fryrje të përkohshme të barkut

Lexo të tjera