13:14 / E Martë, 17 Prill 2018

Haradinaj tA� mA�rkurA�n nA� Shkup, pA�rfaqA�son KosovA�n nA� Samitin Digjital

Kryeministri i KosovA�s, Ramush Haradinaj tA� mA�rkurA�, mA� 18 prill, do tA� qA�ndrojA� pA�r vizitA� nA� Shkup. Haradinaj do tA� pritet nga homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev dhe zyrtarA� tA� tjerA� tA� shtetit tA� MaqedonisA�.

Lajmin pA�r Indeksonline e ka konfirmuar shefi i kabinetit tA� kryeministrit Haradinaj, Avni Arifi.

Haradinaj kA�tA� vizitA� do ta realizojA� nA� kuadA�r tA� Samitit Digjital, qA� do tA� mbahet tA� mA�rkurA�n, e ku do ta pA�rfaqA�sojA� KosovA�n nA� mesin e liderA�ve tA� vendeve pjesA�marrA�se tA� Ballkanit PerA�ndimor.

Samiti do tA� udhA�hiqet nga kryeministri i MaqedonisA�, Zoran Zaev, ndA�rkaq nA� kA�tA� Samit pritet tA� marrA� pjesA� edhe pA�rfaqA�suesja e lartA� BE-sA� pA�r PolitikA� tA� Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini. Samiti mbahet mA� 18 dhe 19 prill nA� Shkup.