18:22 / E martë, 12 Shtator 2017

30 vjeçarja nga Indonezia shtrihet në spital, pasi Sheriati dënon atë me 100 goditje (Foto)

30 vjeçarja nga Indonezia shtrihet në spital, pasi Sheriati dënon atë me 100 goditje (Foto)

Një grua indoneziane u shtrua në spital pasi gjykata e Sheriatit e dënoi atë me 100 goditje, pasi ajo kishte guxuar të qëndroi pranë një burri që nuk ishte burri i saj.

E veshur me një shami koke, 30 vjeçarja mund të shihet në gjunjë në skenën publike në Banda Aceh para një turme të madhe, transmeton Indeksonline.

Sipas ligjit islamik barbar, i cili sundon mbi rajonin, ajo ishte fajtore për kurorë-shkelje por thjesht duke qenë në prani të një njeriu me të cilin nuk ishte e martuar.

Gruaja e cila u identifikua si Mazidah, u rrëzua nga plagët e saj të shkaktuara nga një zbatues i maskuar dhe duhej të dërgohej në spital.

Sipas pamjeve, shihet se zbatuesi ka veshur  një maskë që mbulon gjithë fytyrën e tij./Indeksonline/

Lexo të tjera