20:08 / E mërkurë, 11 Janar 2017

Çfarë kontrasti, ne po mërdhihemi, ata po "kallen” (Video)

Çfarë kontrasti, ne po mërdhihemi, ata po "kallen” (Video)

Në Sydney sot temperaturat kanë tejkaluar 40 gradë Celsius, dhe njerëzit kanë mbuluar plazhet duke kërkuar aty freski.

Por, temperaturat në ditën e premte sipas meteorologët në disa pjesë veri-perëndimore të Australisë do arrijnë deri në 47 gradë celsius, transmeton Indeksonline.

Ky është një kontrast i vërtet, përderisa ata po shijojnë plazhet me pije freskuese, në Evropë është duke mbizotëruar i ftohtë i madhe i shoqëruar me borë, gjë që ka marrë dhjetëra viktima.

Shikoni në videon më poshtë se si po i shijojnë plazhet ata./Indeksonline

Lexo të tjera