08:15 / E mërkurë, 11 Janar 2017

Gjarpri bie në rrjetën e merimangës, do habiteni se kush fiton! (Video)

Gjarpri bie në rrjetën e merimangës, do habiteni se kush fiton! (Video)

Gjarpërinjtë janë shndërruar ndër krijesat më të rrezikshme në botë për helmin dhe forcën që kanë karshi njeriut.

Por megjithatë ka diçka që e mund atë, është një merimangë e cila e ka mbuluar atë me rrjetën  e saj, nga e cila gjarpri vështirë që mund të shpëtoj, shkruan DailyMail, transmeton Indeksonline.

Në një video të postuar shihet se si gjarpri mundohet me “mish e me shpirt” të dal nga kjo rrjetë, derisa dikur dorëzohet nga lodhja.

Në këtë rast po del që fituese e garës është merimanga. /Indeksonline/

Lexo të tjera