14:34 / E enjte, 20 Prill 2017

Këta janë 100 njerëzit më me ndikim në botë, sipas TIME

Këta janë 100 njerëzit më me ndikim në botë, sipas TIME

Si për çdo vit, gazeta TIME ka publikuar listën me 100 njerëzit më me ndikim në botë.

Në këtë listë marrin pjesë sërish Donald Trump, e bija e tij Ivanka dhe burri i saj Jared Kushner.

Emra që zunë vend në këtë listë ishin edhe futbollisti i Barcelonës Neymar,

Në këtë listë u përfshinë ardhësit e parë si Chance The Rapper, Conor McGregor, Ivanka Trump e Jared Kushner.

Nga artistët, u zgjodhën emra si Ed Sheeran, Demi Lovato, Emma Stone, James Corden e James Legend.

Në botën e titanëve të teknologjisë dhe biznesit spikatën Evan Spiegel i Snapchat dhe Jeff Bezos nga Amazon.

Ndërsa, sa u përket liderëve botërorë, nuk munguan emrat e Donald Trump,

Rexhep Taip Erdogan, Theresa May, Narendra Mori dhe Papa Francis.

Befasi në listë bëri edhe përfshirja e futbollistit të Barcelonës, Neymar.

 

Temat:
Lexo të tjera