22:32 / E diel, 16 Korrik 2017

Qesharake, shikoni se si macja ia qet “kleçkën” vogëlushes (Video)

Qesharake, shikoni se si macja ia qet “kleçkën” vogëlushes (Video)

Filozofi Peter Kreeft një herë kishe thënë se macet janë “djaj” në mënyrën e tyre.

Ndoshta, kjo video e dëshmon këtë gjë më së miri se në disa raste ato edhe bëjnë djallëzi.

Kjo video tregon se si një vogëlushe nga Kina e cila është duke u mësuar për të ecur dhe merr inkurajim për të bërë rrugën e sajë nëpër dhomën e ndenjës.

Në rrugë është një mace, e cila sapo vajza i bën disa hapa, ajo ia vendos putrat e saja në këmbën e vogëlushes duke e rrëzuar kështu për tokë dhe t’u mos e lejua që të përfundoj të ecjen e saj.

Pamjet qesharake nga videoja tregon se si qëllimisht kjo mace e rrëzon vogëlushen./Indeksonline/


Lexo të tjera