23:02 / E hënë, 20 Mars 2017

Tronditet bota, djalit indian i gjejnë në bark binjakë (Foto)

Tronditet bota, djalit indian i gjejnë në bark binjakë (Foto)

Nerendra Kumar quhet djaloshi indian që ankohej shpesh herë për dhimbje të forta barku. Por pas këmbë nguljes së babait të tij për të shkuar tek mjeku zbulohet përfundimi i paimagjinueshëm.

18-vjeçari është diagnostikuar si një nga 200 rastet e rralla në Botë që mbante brenda barkut të tij embrion (fetus) që po rriste dy binjak. Kjo sëmundje njihet si sindroma e fetusit.

Pas ndërhyrjes me operacion, mjekët zbuluan se fetusi ishte në jetë pasi metabolizmi brenda tij ishte në rritje.

Pas operacionit babi i djalit u shpreh i kënaqur që çdo gjë shkoi mirë dhe gjendja e djalit të tij është e mirë.

Temat:
Lexo të tjera