23:04 / E mërkurë, 11 Janar 2017

Ua hodhi bombën familjarëve të vajzës, sepse nuk ia dhanë për grua!

Ua hodhi bombën familjarëve të vajzës, sepse nuk ia dhanë për grua!

Një djalosh në Pakistan ua hodhi bombën familjarëve të vajzës më të cilën synonte të martohej por që babi i saj nuk ua aprovoj këtë lidhje.

Ky sulm ishte bërë për shkak të zakoneve në Pakistan për të “larë fytyren”, për refuzimin që kishte marrë.  

Vajzat Samreen 19 vjeç dhe Saman 17 vjeç u lënduan rëndë nga shpërthimi i bombës.

Sulmuesi u identifikuar me emrin Sajid i cili kishte të kaluar kriminale.

Babi i dy vajzave, Qadir Buksh, tha se nuk do ti jap kurrë vajzën e tij për grua edhe sikur të sulmoj me tanke.

Sajid pas kësaj është arrestuar nga policia dhe po mbahet ne paraburgim. /Indeksonline/

Temat:
Lexo të tjera