08:28 / E premte, 11 Gusht 2017

Ky është fustani më i shtrenjtë në botë! (Foto)

Ky është fustani më i shtrenjtë në botë! (Foto)

Projektuesi i Malajzia, Faizal Abud tetë vite më parë pavarësisht krizës së madhe ekonomike në botë, vendosi që të dizajnojë një fustan luksoz, tw cilin e quajti “Nightingale e Kuala Lampur”.

Ky krijim është bërë nga mëndafshi,byryngjyk dhe saten, kurse ka 751 diamante të 70 karatëve, transmeton Indeksonline.

Ai tha se diamantet e vendosura ne fustan janë të përhershme.  Kompania “Stylo” ka veshjet më të shtrenjta në botë. E menaxheri Nancy thekson se ka mjaft njerëz të interesuar që ta blejnë këtë fustan.

Shansin për ta provuar këtë veshje e ka pasur vetëm një aktore indiane Kavita Sidhu./Indeksonline/

Lexo të tjera