07:55 / E mërkurë, 11 Janar 2017

Njihuni me "mbretin e derrave" që peshon 750 kg (Video)

Njihuni me "mbretin e derrave" që peshon 750 kg (Video)

Një derr 750 kg është kurorëzuar këtë javë me titullin “Mbreti i derrave” në një konkurs peshe në Kinë.

Kafsha është aq gjigante sa që mund të mbajë në shpinë një të rritur, 
Me një gjatësi 2.1 metra dhe lartësi 1 metër, krijesa gjigandi fitoi garën pasi mundi dhjetëra derra të tjerë në 8 janar në provincën Henan.

Pronari i derrit, me mbiemrin Zhang tha se është kujdesur për të për tre vite. Sipas tij kafsha ha aq shumë sa që ka marrë përmasat e një lope.

Lexo të tjera