15:12 / E enjte, 10 Gusht 2017

Zbulohet aeroplani i Luftës së Dytë Botërore në Paqësor (Foto)

Zbulohet aeroplani i Luftës së Dytë Botërore në Paqësor (Foto)

Turistët presin të dëshmojnë mrekulli të papritura kur eksplorojnë botën.

Por turistët që vizituan arkipelagun mikronezian të Palau zbuluan një pamje të pazakontë, të rrallë pasi u zbuluan në një aeroplan të humbur të Luftës së Dytë Botërore.

Aeroplani që besohet të jetë Japanese Aichi E13A, hidroavion me rreze të gjatë zbulimi, u gjet në një lumë të cekët në arkipelagun e Palau, e cila ka 500 ishuj piktoreskë, transmeton oranews.

Në imazhet e publikuara në Imgur avioni shihet që e ka ruajtur formën e tij dhe është i paprishur.Lexo të tjera