14:46 / E premte, 21 Prill 2017

Arrestohen për fajde

Arrestohen për fajde

Dy persona janë arrestuar në Lipjan, pasi dushohet se të njëjtit kanë kryer veprën penale “fajde”.

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike në Prishtinë, të  mbështetur nga njësitë e NJSO, pas zhvillimit të hetimeve, kanë zbatuar urdhëresën e gjykatës  me ç’rast kanë bastisur dy lokacione-banesat pronë e dy të dyshuarve, të cilët dyshohet se kanë kryer veprën penale ‘fajde’. 

Gjatë kontrollit në shtëpinë e njërit të dyshuar janë gjetur dhe janë konfiskuar në cilësinë e provave materiale një fletore dhe disa letra tjera. 

Të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit  me urdhër të prokurorit dërgohen në mbajtje.


Lexo të tjera