23:06 / E enjte, 12 Tetor 2017

“Bomba” e Bashës: Edi Rama na shantazhon të mërkurave me cubat e tij

“Bomba” e Bashës: Edi Rama na shantazhon të mërkurave me cubat e tij

Emra të njohur të botës së krimit në vend kanë shantazhuar opozitën shqiptare dhe liderin e saj.

Lajmi është konfirmuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, sonte në studion e emisionit “Opinion”, ndërsa theksoi se opozita ka denoncuar me emra dhe për hir të këtij denoncimi, Edi Rama i ka hedhur t’i bëjnë shantazh dhe kërcënime opozitës dhe kreut të saj.

Basha theksoi se këto kërcënime vijnë gjithmonë ditën e mërkurë, para të enjtes me arsyen për t’i mbyllur gojën opozitës, ndërsa të enjten i ngarkuar me detyrën për t’i mbyllur gojën opozitës në parlament është Gramoz Ruçi.

Ky është Edi Rama, të mërkurën hedh cubat për të kërcënuar opozitën, të enjten hedh Gramoz Ruçin për t’i mbyllur gojën opozitës”, u shpreh Basha. 

Kujtojmë se në vitin 2015 Lulzim Bashës iu vendosën roje nga policia pas një kërcënimi që Voltana Ademi mori nga Emiljano Shullazi, drejtuar Bashës. 

Lexo të tjera