14:53 / E enjte, 12 Tetor 2017

Brnabiq mundohet ta bind NATO-n për neutralitetin e Serbisë

Brnabiq mundohet ta bind NATO-n për neutralitetin e Serbisë

Ne kemi bashkëpunim të shkëlqyeshëm me NATO-n dhe ne mirëpresim që ata të kuptojnë neutralitetin tonë ushtarak, thotë kryeministrja Ana Brnabiq, transmeton Indeksonline.

Ana Brnabiq ka thënë sot gjatë një konference për media ka insistuar që shtetet anëtare të NATO-së ta kuptojnë neutralitetin e tyre ushtarak dhe synimin e tyre për të qëndruar të tillë./Indeksonline/

Lexo të tjera