23:41 / E shtune, 19 Gusht 2017

Doni të studioni në SHBA? Ky është njoftimi i fundit i ambasadës

Doni të studioni në SHBA? Ky është njoftimi i fundit i ambasadës

Nëse jeni nga ata njerëz kureshtarë dhe keni dëshirën të studioni në SHBA, duhet të dini njoftimin e fundit të Ambasadësamerikane.

Ajo ka ftuar të rinjtë shqiptarë që janë të interesuar të ndjekin studimet në SHBA apo thjesht ti shohin vetëm për kureshtje, që të regjistrohen në programin më të ri. “Doni të dini si është të studiosh në kolegjet e Shteteve të Bashkuara?–

Për ta zbuluar, regjistrohuni tani, është falas, në panairin virtual të kolegjeve dhe në 30 gusht do mund të bisedoni online me më shumë se 85 shkolla në Shtetet e Bashkuara”, thuhet në njoftim. /albeu.com/


Lexo të tjera