19:04 / E diel, 13 Gusht 2017

E rrallë, gruaja përpiqet të fikë zjarrin me mjete rrethanore në Lezhë

E rrallë, gruaja përpiqet të fikë zjarrin me mjete rrethanore në Lezhë

Dicka e rrallë ka ndodhur në Talë të Lezhës. Teksa një zjarr ka përfshirë shkurret e kanalit ngjitur me shtëpinë, File Murri, kryefamiljarja nuk ka pritur që të ndërhyjnë forcat e emergjencës apo shteti, por ka bërë detyrën e saj si qytetare.

Filja ka vepruar me mjete rrethanore duke u përpjekur të shuajë flakët që janë përhapur me shpejtësi.Ky është një rast që duhet vlerësuar dhe marrë si shembull që në emergjenca duhet të kontribuojnë edhe vetë qytetarët. /albeu.com/

Lexo të tjera