12:09 / E enjte, 14 Shtator 2017

​Gjermanisë i nevojitet një Evropë e fuqishme

​Gjermanisë i nevojitet një Evropë e fuqishme

Gjermania me Angela Merkel ka arritur shumë dhe tash fuqinë e vet së bashku me evropianët e tjerë duhet t’i përdorë për reformimin e Bashkimit Evropian, konsideron ish-komisarja e BE-së Vivien Reding.

“Në prag të zgjedhjeve për Bundestag, Gjermanisë po i ecën mirë, ekonomia e saj është një model për fqinjët, kthesa në politikën e energjisë dhe politika e saj e refugjatëve meritojnë respekt, dhe kancelarja gjermane Angela Merkel ka treguar forcën e liderit”, tha Reding./Indeksonline/ 

Temat:
Lexo të tjera