16:42 / E diel, 13 Gusht 2017

Hulumtuesit nga Institutit Albanologjik po qëndrojnë në krahinën e Opojës (Foto)

Hulumtuesit nga Institutit Albanologjik po qëndrojnë në krahinën e Opojës (Foto)

Dy hulumtuesit shkencore nga Instituti Albanologjik i Prishtinës, Valon Shkodra etnolog dhe Abdurrahim Maxhuni gjuhëtar, po qëndrojnë në një ekspeditë hulumtuese në fshatin Pllajnik. 

Ata kanë përcjellë nga afër dasmën opojare. 

Dy studiuesit në mes tjerash janë të mahnitur edhe me mikpritjen e banorëve të këtij fshati./Indeksonline/

Lexo të tjera