18:35 / E premte, 21 Prill 2017

Kamioni përplaset me turmën e protestuesve, 20 të vdekur

Kamioni përplaset me turmën e protestuesve, 20 të vdekur

Së paku 20 persona kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur, pasi shoferi i një kamioni humbi kontrollin ndaj automjetit dhe u përplas në mesin e një turme të fermerëve, të cilët po protestonin në pjesën jugore të Indisë, njoftuan zyrtarët shtetërorë.

14 viktima humbën jetën nga shoku elektrik, për shkak se automjeti goditi shtyllën elektrike, dukë rënë telat e tensionit të lartë elektrik në turmën e njerëzve, tha zyrtari i policisë, Jaya Lakshmi.

Lexo të tjera