23:04 / E mërkurë, 11 Janar 2017

Këta janë dy kosovarët e vetëm të zhdukur që i kërkon Interpoli (Foto)

Këta janë dy kosovarët e vetëm të zhdukur që i kërkon Interpoli (Foto)

Etem Hajdini, 74-vjeç nga Drenasi dhe Xhemshit Jashari, 42-vjeç nga Gjakova, janë të vetmit persona nga Kosova të zhdukur e të cilët i kërkon Interpol nëpërmjet faqes zyrtare të saj në internet.

Ndonëse Hajdini figuron qysh moti në faqen e Interpoolit, të dhënat dhe fotografia e Jasharit është vendosur së fundi, raporton Indeksonline.

Më herët person i zhdukur në faqen e Interpoolit ka qenë edhe një nënë me vajzën e saj, por që ajo është larguar së fundi por që nuk dihet për fatin e saj./Indeksonline/  


Lexo të tjera