21:12 / E premte, 21 Prill 2017

"Kushti i AKR-së është për një koalicion organik, nuk e përsërisim gabimin" (Video)

"Kushti i AKR-së është për një koalicion organik, nuk e përsërisim gabimin" (Video)

Korab Sejdiu nga AKR-ja e Behgjet Pacollit ka thënë sonte se tash si kusht i AKR-së është një koalicion organik dhe se nuk do ta përsërisin gabimin si në të kaluarën.

Sejdiu ka thënë se AKR-ja tash është një subjekt ku po kërkon njerëz dhe të ri të cilët janë të gatshëm me qenë aktiv politikisht dhe janë në gjendje me shfrytezu AKR-në si një transport për të bërë ndryshime në vend.

“E kemi një fluks të madh prej te rinjve, të cilët janë të gatshëm të kontribuojnë dhe ia duan të mirën vendit, jo vetëm me fjalë, por edhe me vepra”, ka thane Sejdiu.

Këto deklarata Sejdiu i ka bërë në emisionin Rrokull Rroll të Televizionit Rrokum.


Lexo të tjera