10:43 / E enjte, 12 Janar 2017

Lekaj për Ramiz Kelmendin: Kosova humbi një njeri të zotin

Lekaj për Ramiz Kelmendin: Kosova humbi një njeri të zotin

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj i ka shprehur ngushëllime familjes Kelmendi me rastin e vdekjes se publicistit Ramiz Kelmend.

Kosova, sipas tij, humbi një shkrimtar, një gazetarë dhe një publicist të zotin.

Nënkryetari i AAK-së, Kelmendin e përshkruar si një njëri i cili i kishte të gjitha tiparet dalluese të një personaliteti të shquar letrar, krijues dhe intelektual.

Postimi i plotë i Pal Lekajt:

Ramiz Kelmendi i kishte të gjitha tiparet dalluese të një personalitetit të shquar letrar, krijues dhe intelektual.

Kosova humbi një shkrimtarë, një gazetarë dhe një publicist të zotin.

Ngushëllime i shprehim familjes Kelmendi, kolegëve të tij dhe të gjithë atyre që e njohën të ndjerin, Ramiz Kelmendi.

Lexo të tjera