09:55 / E enjte, 12 Janar 2017

​MASHT organizon mbledhje komemerative për Ramiz Kelemendin

​MASHT organizon mbledhje komemerative për Ramiz Kelemendin

Me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit të shquar, Ramiz Kelmendi, Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë dhe Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MASHT) do të mbajë mbledhje komemorative.

Kjo mbledhje komemorative do të mbahet në Teatrin Kombëtar të Kosovës, duke filluar prej orës 12:30.

Ndërsa, varrimi i tij do bëhet në ora 14:00 në varrezat e qytetit në Prishtinë./Indeksonline.

Lexo të tjera