15:26 / E enjte, 12 Tetor 2017

Meta e vlerëson si frymëzuese historinë e Adem Jasharit

Meta e vlerëson si frymëzuese historinë e Adem Jasharit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës në Prekaz e vlerësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit.

Meta në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” foli edhe për ndryshimin që pa nga vizita e mëparshme.

Meta tha se përshtypjet janë shumë të mira, pasi që nga vizita e kaluar ka pasur ndërtime të muzeut siç tha ai mjaft domethënës dhe unik për të gjithë shqiptarët.

Temat:
Lexo të tjera