07:42 / E enjte, 14 Shtator 2017

Moti mbi vendin tonë

Moti mbi vendin tonë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se moti mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

 Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin  ndërmjet 25-31 gradë Celsius.

 Shtypja atmosferike do të ketë luhatje nën vlerat e normales. Indeksi UV mbetet i lartë në orët me diell (të hënën në orët e mesditës). Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi mbi 11m/s.

Lexo të tjera