14:58 / E diel, 24 Shtator 2017

Në mungesë të inspeksionit, punimet në kryeqytet rrezikojnë jetën e banorëve [Video/Foto]

Në mungesë të inspeksionit, punimet në kryeqytet rrezikojnë jetën e banorëve [Video/Foto]

Kohëve të fundit punimet në Kosovë nuk po jenë aq shumë profesionale. Madje, ato po bëhen edhe pa u kontrolluar nga inspeksioni  që është përgjegjës për këtë.

Nga një video e dërguar në ‘Indeksonline’ shohim se si në lagjen “Bregu i Diellit” në kryeqytet teksa punohet në një ndertesë, aty afër ka pasur qytetarë që janë rrezikuar.

Një veturë taksi me një pasagjer për të cilën thuhet nga lexues të Indeksonline se ka pasur mundësi të përfundojë në viktimë.

Edhe njësiti i policisë rrugore ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po vazhdon të merret me këtë rast./Indeksonline/Punimet në kryeqytet rrezikojnë jetën e banorëve by indeksonline-info

Lexo të tjera