07:33 / E mërkurë, 15 Shkurt 2017

Nga sot më ngrohtë

Nga sot më ngrohtë

Nga sot temperaturat në Kosovë do të shënojnë rritje.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nga dita e mërkurë , temperaturat maksimale do të shënojnë ngritje duke lëvizur nga 5 deri në 11 gradë Celsius, kurse temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5C deri -1 gradë Celsius.

Do  të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi  deri në 7m/s.

Temat:
Lexo të tjera