21:31 / E mërkurë, 13 Shtator 2017

Një i vrarë e 6 të plagosur nga sulmi në një shkollë të Washingtonit (Video)

Një i vrarë e 6 të plagosur nga sulmi në një shkollë të Washingtonit (Video)

Të paktën 1 person ka mbetur i varë dhe 6 të tjerë janë plagosur nga sulmi me armë zjarri në një shkollë në Washington, raportojnë mediat ndërkombëtare.

Njësitet policore kanë arritur të arrestojnë sulmuesin, deri sa objekti shkollor është evakuuar nga nxënësit dhe stafi, transmeton Indeksonline.

Ekipet mjekësore janë duke qëndruar në vendin e ngjarjes.

Sulmi ka ndodhur në shkollën e mesme “Freeman”, në Rockford./Indeksonline/

Lexo të tjera