00:20 / E enjte, 21 Shtator 2017

Pacolli në Mal të Zi për demarkacionin

Pacolli në Mal të Zi për demarkacionin

Zv/kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli është takuar sonte në New York më Ministrin e Jashtëm të Malit të Zi

Në një njoftim në facebook, Pacolli ka shkruar se është takuar me homologun e tij nga Mali i Zi, Srdjan Darmanovic, me të cilin kanë rikonfirmuar marrëdhëniet e shkëlqyeshme dy-palëshe.

“Diskutuam çështje të interesit të përbashkët, zhvillimet politike në vendet tona si dhe ato në Ballkanin Perëndimor. Në turin tim diplomatik vendeve fqinje dhe atyre të rajonit Mali i Zi është ndër të parat në listë. Podgoricën do ta vizitojë zyrtarisht javën e ardhshme”, ka shkruar Pacolli. 

Lexo të tjera