17:00 / E premte, 21 Prill 2017

QKUK deklarohet për gjendjen shëndetësore të Bajram Rexehpit

QKUK deklarohet për gjendjen shëndetësore të Bajram Rexehpit

Tashmë po bëhen disa ditë qe ish kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ndodhët i shtrirë në QKUK pas pësimit të sulmit në tru.

Në një përgjigje për ‘Indeksonline’, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu ka bërë me dije se ish kryetari i komunës se Mitrovicës, vazhdon të mbetet nën përkujdesin shëndetësor mjekësor në mjekimin intensiv nga QKUK.

Fazliu ka bërë me dije se konsiliumi mjekësor po përcjellë gjendjen e tij dhe të njëjtën gjë do ta bëjë edhe ditët në vazhdim, përfshi ditët e vikendit.

“Ish-kryeministri, vazhdon të mbetet nën përkujdesin shëndetësor mjekësor në mjekimin intensiv në QKUK, nga ekipa mjekësore e udhëhequr nga anesteziologët dhe stafi i këtij shërbimi. Konsiliumi mjekësore po përcjellë gjendjen dhe të njëjtën gjë do ta bëjë edhe ditët në vazhdim, përfshi ditët e vikendit”, ka thënë Fazliu./Indeksonline/

Lexo të tjera