12:09 / E premte, 13 Tetor 2017

Rama nuk pranon t'i lëshojë foltoren Bashës, ndërhyn garda... (Video)

Rama nuk pranon t'i lëshojë foltoren Bashës, ndërhyn garda... (Video)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë seancës së sotme të Kuvendit nuk ka lejuar të dal në foltore Lulzim Basha.

Basha ngrihet në këmbë për të marr fjalën, por garda e Ramës i del përpara atij dhe e detyrojnë të kthehet në ulësen e tij, shkruan Indeksonline.

Rama i thotë Sali Berishës se nuk mund ta lë Bashën të flas para tij dhe se kjo është arsyeja pse e ktheu atë në vend.

“Po fole ti Sali unë ik, po foli ai do të rri”, ka thënë Rama, duke u kërkuar Bashës e Berishës të zgjedhin se cili do të mbaj fjalim.

Deputetët fillojnë të qeshin me të, derisa Basha ulet në vendin e tij duke mos nxjerr zë. /Indeksonline/

Lexo të tjera