15:26 / E premte, 13 Tetor 2017

Ramush Haradinaj denon sulmin ndaj Kajtazit

Ramush Haradinaj denon sulmin ndaj Kajtazit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria e Kosovës dënon sulmin ndaj gazetarit të Insajderit Vehbi Kajtazi.

"Kemi marrë një njoftim për një sulm fizik të gazetarit Vehbi Kajtazi nga Insajderi. Kjo është e papranueshme dhe është e dënueshme prej qeverisë së vendit. Vërtet e dënojmë një akt të tillë të sulmit fizik, jo vetëm mbi Kajtazi, por mbi çdo gazetar. Si qeveri jemi zotuar për një bashkëpunim me media, për të qenë transparent dhe për ridhënë mundësi fjalës së lirë, dhe mendimit të lirë pikëpamjeve të secilit", tha ai.Lexo të tjera